Wybierz firmę
F-Secure

Nigeryjski książę wiecznie żywy – spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spamOd tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, żpomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędziWedług badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowaniaszkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem nigeryjskiego księcia 

(więcej…)

Sarota PRF-Secure

Wizyta studyjna w Centrum Cyberbezpieczeństwa F-Secure w Poznaniu

4 lipca 2018 r. odbyła się wizyta studyjna w poznańskiej siedzibie jednostki F-Secure, która zajmuje się wykrywaniem i zwalczaniem cyberzagrożeń. W całodniowym wyjeździe z Warszawy wzięli udział dziennikarze reprezentujący Polską Agencję Prasową, Rzeczpospolitą, Gazetą Wielkopolską, Gazetę Bankową, magazyn Manager, Technostrefę oraz specjalistyczny portal AVLab.pl.

(więcej…)

F-Secure

Sześć milionów cyberataków na Polskę w ciągu roku – główne źródła to USA, Francja, Rosja i Chiny

W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na PolskęNajczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się FrancjaRosja oraz ChinyInformacje zostały uzyskane dzięki autorskiej sieci serwerów należących do firmy F-Secure, które stanowią przynętę dla cyberprzestępców i udają łatwy cel Zaatakowane przez hakerów, umożliwiają pozyskanie cennych danych oraz opracowywanie kolejnych metod walki z cyberzagrożeniami. 

(więcej…)

F-Secure

F-Secure przejmuje MWR InfoSecurity – do firmy dołącza niemal 400 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Firma F-Secure podpisała umowę przejęcia MWR InfoSecurityglobalnego dostawcy usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, którego oddziały znajdują się w Wielkiej BrytaniiUSARPASingapurze oraz w Polsce. Decyzja stanowi ważny krok w realizacji strategii rozwoju organizacji i sprawia, że F-Secure jest obecnie największym w Europie podmiotem oferującym produkty oraz usługi do wykrywania i zwalczania cyberzagrożeń 

(więcej…)

F-Secure

Człowiek i sztuczna inteligencja na straży cyberbezpieczeństwa – nowa usługa F-Secure dla firm

Na rynku cyberbezpieczeństwa brakuje specjalistów, a małe i średnie przedsiębiorstwa nie są w stanie ponieść wysokich kosztów zatrudnienia pracowników zajmujących się tylko bezpieczeństwem IT. Aby umożliwić im skuteczną ochronę, firma F-Secure wprowadza usługę Rapid Detection & Response, która łączy doświadczenie i wiedzę ekspertów zajmujących się analizą zagrożeń z możliwościami sztucznej inteligencji. 

(więcej…)

F-Secure

F-Secure pomoże zabezpieczyć inteligentne domy we współpracy z producentami routerów i operatorami

Urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (IoT) jest już na świecie więcej, niż ludziWedług najnowszego raportu Gartnera, do 2021 roku ich liczba wzrośnie ponad 10 miliardów. Aby zadbać o bezpieczeństwo oraz prywatność użytkowników, firma F-Secure wprowadza rozwiązanie wykorzystane w autorskim urządzeniu ochronnym SENSE w formie oprogramowania Connected Home Security przeznaczonego dla producentów routerów oraz operatorów 

(więcej…)

F-Secure

Czy to koniec gorączki złota ransomware? Raport F-Secure

Według nowego raportu firmy F-Secure liczba ataków ransomware w 2017 roku zwiększyła się o ponad 400% w porównaniu do poprzedniego roku. Wzrost spowodowany był przez skumulowane, globalne cyberataki z wykorzystaniem WannaCry, które stanowiły 9 na 10 wszystkich detekcjiCyberzagrożenia wynikające z innych rodzajów ransomware straciły na częstotliwości, co można odczytywać jako zmianę w wykorzystaniu tego narzędzia przez hakerów.

(więcej…)

F-Secure

Badacze F-Secure odkryli lukę bezpieczeństwa, która pozwala wejść do milionów pokoi hotelowych

Badacze z firmy F-Secure odkryli lukę w elektronicznym systemie zamków wykorzystywanych w hotelach na całym świecie, która pozwala dostać się do dowolnego pomieszczenia w budynku. Błędy konstrukcyjne w oprogramowaniu skłoniły największego na świecie dostawcę zabezpieczeń elektromechanicznych do drzwi, firmę Assa Abloy, do udostępnienia aktualizacji, aby zmniejszyć zagrożenie. 

(więcej…)

F-Secure

5 porad, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie

Według raportu opublikowanego przez UKCCIS (UK Council for Child Internet SafetyPolska wyróżnia się na tle pozostałych krajów europejskich pod względem posiadania przez najmłodszych urządzeń elektronicznychPonad połowa dzieci Polsce ma swojego laptopa. Jest to najwyższy wynik wśród przebadanych krajów – na kolejnych miejscach znalazły się: Szwecja, Wielka Brytania, Niemcy oraz Hiszpania. Polskie dzieci przodują również w kwestii dostępu do smartfonów – więcej telefonów mają tylko najmłodsi ze Szwecji, a kolejne miejsca zajmują Niemcy, Włochy i Holandia. 

(więcej…)

Pokaż następne wpisy