Wybierz firmę
F-Secure

Coraz więcej cyberataków na sektor energetyczny – 4 metody przestępców

Według raportu F-Secure[1] celem atakujących sektor energetyczny są nie tylko zyski, ale też działania o charakterze szpiegowskim czy wywieranie nacisków politycznych. Punktem dostępu do zakładowej sieci są często pracownicy, którzy padają ofiarami tzw. spear phishingu[2]. Efektem może być zablokowanie kontroli nad urządzeniami, a nawet całkowity paraliż systemów.

(więcej…)

F-Secure

Firmy inwestują w wykrywanie cyberataków. Ale czy potrafią na nie reagować?

W ciągu miesiąca w firmach wykrywanych jest nawet ok. 500 mln zdarzeń związanych z cyberbezpieczeństwem. Po szczegółowej analizie tylko 7 z nich okazuje się prawdziwymi zagrożeniami[1]. Badacze z F-Secure wskazują na istotną rolę procesu zarządzania detekcją i reakcją (ang. Managed Detection and Response, MDR) w skutecznej ochronie przed ukierunkowanymi atakami.

(więcej…)

F-Secure

F-Secure Radar z nagrodą „Security Solutions 2019”

Firma F-Secure otrzymała wyróżnienie „Professional User Rating: Security Solutions 2019 (PUR-S)” w kategorii zarządzania podatnościami (ang. Vulnerability Management), przyznawane przez niemiecką firmę badawczo-analityczną Techconsult. Nagrodzono nim skaner systemów informatycznych F-Secure Radar, który wyszukuje i zarządza zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi lukami w zabezpieczeniach.

(więcej…)

F-Secure

Miliardy dolarów strat oraz skradzionych kont – największe cyberataki i wycieki danych ostatnich lat

Najwyższe straty spowodowane przez cyberatak wyniosły 10 mld dolarów. W największym ataku skierowanym przeciwko jednej firmie skradziono dane miliarda użytkowników. Metody hakerów wciąż się zmieniają – od ransomware1, przez koparki kryptowalut (cryptojacking), do tzw. socjotechnik, czyli metod wyłudzania lub kradzieży danych. Natężenie i skala incydentów nie słabnie, a na celowniku są już nie tylko komputeryale też smartfonytelewizory, a nawet samochodyOto przykładów cyberataków z ostatnich latktóre szczególnie zapamiętamy.  

(więcej…)

Pokaż następne wpisy