Wybierz firmę
F-Secure

Raport F-Secure: Ponad 80% sektora finansowego wykryło cyberatak w ostatnim roku

81% przedsiębiorstw z branży finansowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykryło cyberatak, którego padły ofiarą, a 26% odkryło ich więcej niż 5 (w porównaniu z odpowiednio 68% i 16% w pozostałych sektorach).[1] Do niedawna za generowanie tych zagrożeń, ze względu na poziom ich skomplikowania, odpowiadały głównie podmioty powiązane z administracją państwową wrogich krajów. Jednak stosowane przez nie techniki stały się powszechnie dostępne i są już wykorzystywane także przez zorganizowane grupy cyberprzestępców. Kradzież pieniędzy jest przy tym tylko jedną z motywacji atakujących.

(więcej…)

F-Secure

Prawdziwy koszt „darmowych” usług online

54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych[1]. Jednak przejęcie profilu to niejedyne zagrożenie dla naszej prywatności. Aby uświadomić internautom jak istotna stała się ochrona tożsamości firma F-Secure uruchomiła bezpłatny portal F-Secure Data Discovery. Pozwala on sprawdzić jakie informacje zbierają o nas Google, Apple, Facebook, Amazon, Twitter oraz Snapchat.

(więcej…)

F-Secure

Cybermanipulacje, fake newsy, przejmowanie urządzeń – sztuczna inteligencja na celowniku przestępców

Nowe badanie, przeprowadzone w ramach europejskiego projektu SHERPA[1], wskazuje, że cyberprzestępcy skupiają się głównie na manipulowaniu już istniejącymi systemami sztucznej inteligencji. Celem atakujących są rozwiązania AI wykorzystywane m.in. przez wyszukiwarki internetowe, media społecznościowe oraz strony zawierające rekomendacje. Sztuczna inteligencja może służyć do niszczenia reputacji firm, wywierania wpływu na światową politykę i opinie użytkowników, a nawet przejmowania kontroli nad domowymi urządzeniami.

(więcej…)

F-Secure

Bezpieczeństwo smart home to więcej niż alarm i zamek w drzwiach

Na światowy rynek smart home w tym roku trafi 832,7 mln urządzeń, a do 2023 roku – prawie 1,6 mld[1]. Według badania F-Secure[2] już 22% amerykańskich domów i 12% europejskich korzysta z wirtualnych asystentów, takich jak Alexa czy Google Home, a ta kategoria produktów istnieje dopiero od czterech lat. Producenci i użytkownicy wciąż zbyt małą wagę przywiązują jednak do bezpieczeństwa urządzeń składających się na inteligentny dom.

(więcej…)

F-Secure

Jak chronić swoją prywatność na Facebooku?

Z Facebooka korzysta już 17 mln Polaków, a w mediach społecznościowych spędzamy średnio prawie 2 godziny dziennie[1]. Portalowi Marka Zuckerberga nieświadomie przekazujemy przy tym ogromną ilość informacji o sobie. Są one wykorzystywane do tworzenia tzw. profilu użytkownika i dopasowywania do niego m.in. reklam czy wyświetlanych treści. Możemy jednak zwiększyć kontrolę nad swoimi danymi i chronić prywatność – oto 5 podstawowych porad.

(więcej…)

F-Secure

Coraz więcej cyberataków na sektor energetyczny – 4 metody przestępców

Według raportu F-Secure[1] celem atakujących sektor energetyczny są nie tylko zyski, ale też działania o charakterze szpiegowskim czy wywieranie nacisków politycznych. Punktem dostępu do zakładowej sieci są często pracownicy, którzy padają ofiarami tzw. spear phishingu[2]. Efektem może być zablokowanie kontroli nad urządzeniami, a nawet całkowity paraliż systemów.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy