Wybierz firmę
Eaton

Przemysł 4.0 to więcej niż roboty – kiedy Polska wkroczy w erę cyfrową?

Z przemysłem 4.0 kojarzą się głównie automatyzacja i roboty. Tych ostatnich w polskich zakładach ma być w tym roku już ponad 3 miliony. Cyfryzacja przemysłu to jednak przede wszystkim połączone z siecią urządzenia i czujniki. Dostarczają one zdalnie i w czasie rzeczywistym m.in. informacje o stanie technicznym maszyn. Ale polskie firmy nadal nie mają zaufania do tego typu narzędzi. Rozwiązania do monitorowania i zarządzania maszynami z wykorzystaniem czujników IoT wdrożyło dotąd tylko 31% rodzimych przedsiębiorstw.

(więcej…)

Eaton

Pożary, powodzie, blackout – jak technologia pomaga w ewakuacji szpitali?

Ogień, brak zasilania, powodzie, a w ostatnich tygodniach także sytuacja epidemiczna – m.in. w takich przypadkach dochodzi do ewakuacji budynków. Same pożary to w ubiegłym roku 245 zdarzeń w polskich placówkach ochrony zdrowia: szpitalach, sanatoriach czy domach opieki. Budynki te są zazwyczaj pełne ludzi, którzy nie znają ich rozkładu i położenia dróg ewakuacyjnych. Pacjenci często też mają problemy z poruszaniem się i nie mogą korzystać ze schodów. W zapewnianiu bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji może pomóc niedoceniana wciąż technologia – systemy ratunkowej komunikacji głosowej.

(więcej…)

Eaton

Oznaczenia dotyczące dystansu społecznego pomogą w przestrzeganiu przepisów

Nowa seria piktogramów, stworzonych z wykorzystaniem opraw CrystalWay firmy Eaton, informuje o nakazie zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego. Dzięki nim właściciele i zarządcy budynków mogą spełnić jeden z koniecznych warunków znajdujących się w wytycznych oraz rozporządzeniach dotyczących epidemii koronawirusa. Wszystkie zyski ze sprzedaży oznaczeń w 2020 roku zostaną przekazane przez producenta na cele charytatywne. (więcej…)

Eaton

Zielone centra przetwarzania danych ułatwią korzystanie z OZE

Ostatnie tygodnie społecznej izolacji i powszechnej pracy zdalnej wskazały kluczową rolę sieci telekomunikacyjnych i centrów przetwarzania danych. Bez nich nie działałyby aplikacje, platformy społecznościowe, serwisy internetowe czy komunikatory. Wymagają one jednak dużej ilości energii – do streamingu jednego filmu na platformie Netflix potrzeba jej tyle, co do zagotowania wody na 60 filiżanek herbaty.1 Ponieważ wpływ centrów danych na środowisko (tzw. ślad środowiskowy) cały czas rośnie, warto zastanowić się jak można uczynić je bardziej „zielonymi”. (więcej…)