Wybierz firmę
WithSecure

Teksty generowane przez sztuczną inteligencję mogą stanowić poważne zagrożenie dla użytkowników – seria eksperymentów przy użyciu GPT-3

Powszechny dostęp do modeli SI, które w kilka sekund dostarczają tekst brzmiący jak napisany przez człowieka to punkt zwrotny w ewolucji cyberzagrożeń. Seria eksperymentów przeprowadzonych przez ekspertów WithSecure (dawniej F-Secure Business) przy użyciu GPT-3 wskazuje, że modele językowe wykorzystujące sztuczną inteligencję umożliwiają cyberprzestępcom zwiększanie skuteczności komunikacji będącej częścią ataku.

(więcej…)

WithSecure

Wzrost cyberprzestępczości w Rosji i liczby ataków w chmurze – Leszek Tasiemski z WithSecure o prognozach na 2023 rok

Wzrost liczby grup hakerskich działających na terytorium Rosji, większy nacisk kładziony na wydajność oprogramowania, ataki projektowane pod infrastrukturę chmurową – to główne trendy, które zdaniem Leszka Tasiemskiego, wiceprezesa WithSecure, będą kształtować krajobraz cyberzagrożeń w 2023 roku. Firmy i organizacje będą stawiać na rozwiązania ochronne, które dają możliwość zarzadzania bezpieczeństwem z poziomu jednej konsoli.

(więcej…)

WithSecure

Jak chronić system płatności SWIFT przed cyberatakami?

W nocy z 4 na 5 lutego 2016 roku, cyberprzestępcy włamali się do sieci Centralnego Banku Bangladeszu (BCB) i wydali serię fałszywych instrukcji płatniczych SWIFT na łączną kwotę 951 milionów dolarów. Chociaż BCB zablokował większość przelewów, 81 milionów dolarów trafiło na Filipiny, czyniąc ten napad jednym z największych w historii. Przyczyn rabunku szukano m.in. w rzekomo wadliwych systemach SWIFT.
Jak przestępcom udało się dostać do systemu banku? Czy tego rodzaju ataków można uniknąć? 
(więcej…)