Wybierz firmę
Philips

Philips na ISE 2022: szeroka paleta rozwiązań dla biznesu

Producent monitorów marki Philips oraz Philips Professional Display Solutions potwierdzają swój udział w targach ISE 2022 w Barcelonie. Jest to największa na świecie wystawa branży AV oraz profesjonalnych rozwiązań zintegrowanych. Odwiedzających zapraszamy do wizyty od 10 do 13 maja na Fira de Barcelona, Gran Via, stoisko 3Q600, w hali 3, gdzie będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania Philips.

(więcej…)

PrestaShop

60% Europejczyków korzysta z płatności odroczonych. BNPL – trend kształtujący e-commerce

Rynek płatności odroczonych wzrósł w latach 2018 – 2020 aż czterokrotnie i w skali globalnej osiągnął wartość 80 miliardów dolarów. Według przewidywań, do 2025 roku może być warty aż 250 mld dolarów. W Europie trend buy now, pay later (BNPL) intensywnie się rozwija – korzysta z niego aż 60% Europejczyków. Jeden na czterech klientów wybiera sklep internetowy na podstawie możliwości odroczenia płatności.  Rosnąca popularność BNPL sprawia, że ku temu rozwiązaniu skłania się coraz więcej właścicieli e-sklepów – również w Polsce.

(więcej…)

Eaton

Milion mikroinstalacji w Polsce – czy sieć energetyczna nadąży za zmianami?

Liczba przyłączonych mikroinstalacji przekroczyła milion. Ich moc już teraz jest większa niż planowano w polityce energetycznej Polski dla wszystkich OZE na rok 2030. Wąskim gardłem transformacji staje się nieprzygotowana sieć energetyczna, która blokuje część zielonej energii. Stabilizowanie systemu dodatkowo utrudnia rosnące zapotrzebowanie na moc oraz niepewna sytuacja polityczna. Jak wskazują eksperci Eaton, pilnie potrzebujemy modernizacji sieci, ale też zdalnego sterowania zasilaniem i dopasowywania zużycia energii do jej produkcji. (więcej…)

AOC

Porsche Design i AGON by AOC prezentują monitor 4K 144 Hz z HDR 1400

Marka czołowego producenta monitorów gamingowych i akcesoriów − AGON by AOC – ponownie połączyła siły z Porsche Design by wspólnie stworzyć nowy monitor dla graczy AGON PRO PD32M. Wyświetlacz wyposażono w panel IPS o rozdzielczości 4K, odświeżaniu 144 Hz i z 1152 strefami podświetlenia MiniLED. Wygląd obudowy i podstawy monitora nawiązuje do stylistyki samochodów sportowych.

(więcej…)

Eaton

4. edycja programu „Mój Prąd” premiuje autokonsumpcję

15 kwietnia 2022 roku rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie z kolejnej edycji rządowego programu „Mój Prąd”. Do tej pory z dopłat o łącznej wartości prawie 2 mld złotych skorzystało niemal 450 tys. osób. W tym roku wsparciem objęta będzie nie tylko fotowoltaika, ale też magazyny energii i ciepła oraz systemy zarządzania mocą. To kolejna zmiana, po przechodzeniu na system net-billingu, która ma promować zużywanie wytwarzanej energii elektrycznej na własne potrzeby.   (więcej…)

Verizon Connect

6 na 10 polskich firm monitoruje swoje samochody – raport Verizon Connect

6 na 10 polskich firm monitoruje swoje floty samochodowe z wykorzystaniem rozwiązań GPS – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Verizon Connect. Aż 45% z nich obniżyło zużycie paliwa dzięki wprowadzeniu telematyki. Co drugi badany uważa, że system monitorowania samochodów pozwolił zmniejszyć liczbę wypadków i obniżyć koszty ubezpieczenia. W jaki sposób oprogramowanie i usługi pomagają polskim firmom radzić sobie z biznesowymi wyzwaniami? (więcej…)

Pokaż następne wpisy