Wybierz firmę
Oferteo

Młodzi wybierają trening, a starsi – dietę. Jak odchudzają się Polacy?

Polacy chcą odchudzać się pod nadzorem specjalisty. Ci starsi częściej decydują się na pomoc dietetyka, a młodsi – trenera personalnego – wynika z raportu Oferteo.pl. Najczęściej zgłaszamy się do nich w styczniu. Profesjonaliści pomagają nam w walce z problemami takimi jak: niewłaściwe odżywianie, picie zbyt małych ilości wody i brak aktywności fizycznej.  (więcej…)

Verizon Connect

Sztuczna inteligencja może pomóc zapobiegać wypadkom drogowym

Według danych policji w 2019 roku na polskich drogach doszło do 30 tys. wypadków drogowych.[1] Zapobieganie i ograniczanie ich liczby staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza że przybywa pojazdów (w 2018 roku w Polsce było już niemal 24,5 mln samochodów osobowych i ponad 3,3 mln ciężarówek[2]). Tymczasem w poprawianiu bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą pomóc nie tylko przepisy, ale i technologia. Wielu niebezpiecznych sytuacji można uniknąć m.in. dzięki sztucznej inteligencji. (więcej…)

inFakt

Już dziś mija termin zapłaty zaliczki za podatek dochodowy według nowych zasad

Podatnicy powinni pamiętać, że niedawno zostały zmienione zasady wpłaty zaliczek na podatek dochodowy za ostatni okres rozliczeniowy 2019 roku. Ustawodawca zlikwidował bowiem zapis o tym, że „podatnik nie wpłaca zaliczki za ostatni miesiąc lub odpowiednio kwartał, jeżeli przed upływem terminu do jej wpłaty złoży zeznanie i dokona zapłaty podatku (…)”. (więcej…)

inFakt

Dla kogo będzie ZUS+, ile można dzięki niemu oszczędzić?

Jak wskazało 70% przedsiębiorców w Badaniu Polskiej Mikroprzedsiębiorczości firmy inFakt, wysokość składek ZUS jest jednym z największych obciążeń w prowadzeniu działalności gospodarczej. Z tego powodu wszelkie preferencyjne możliwości rozliczania się ze składek cieszą się dużą popularnością. Od lutego 2020 roku będzie dostępne kolejne nowe rozwiązanie dla chętnych, którzy spełnią odpowiednie wymogi. Eksperci inFakt wyjaśniają, czym jest ZUS+ i kto może z niego skorzystać. (więcej…)

Vertiv

Analiza Vertiv: jak będzie wyglądało przetwarzanie danych w 2020 roku?

Szybkość wdrażania hybrydowych środowisk IT staje się coraz ważniejszym czynnikiem wyróżniającym producentów rozwiązań dla centrów danych

W miarę jak świat wkracza w 2020 r., zarządy przedsiębiorstw rzadko już rozważają czy postawić na infrastrukturę IT wdrażaną lokalnie czy też w chmurze. Rezultatem tych debat coraz częściej jest decyzja o skorzystaniu z modelu hybrydowego, będącego połączeniem chmury publicznej i prywatnej, oraz wdrożenie rozbudowanych zasobów na brzegu sieci, wokół jej zmodyfikowanego rdzenia. Ten ewoluujący sposób podejścia do zarządzania danymi i zasobami obliczeniowymi jest jednym z pięciu zyskujących popularność trendów w centrach danych w 2020 r., które zostały zidentyfikowane i opisane przez ekspertów z firmy Vertiv, globalnego dostawcy rozwiązań z zakresu infrastruktury IT, zapewniających ciągłość biznesową. (więcej…)

Fortinet

Fortinet przejmuje firmę CyberSponse, dostawcę narzędzi typu SOAR

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przejął firmę CyberSponse, wiodącego dostawcę platform typu SOAR (Security Orchestration, Automation and Response – zarządzanie, automatyzacja i reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem), pochodzącego z Arlington (Virginia, USA). Narzędzia stworzone przez tego producenta, już wcześniej funkcjonującego jako partner w programie Fortinet Security Fabric, rozszerzą funkcjonalność związaną z automatyzacją i reagowaniem na incydenty w takich rozwiązaniach jak FortiAnalyzer, FortiSIEM oraz FortiGate, a dodatkowo uproszcza operacje związane z zabezpieczaniem środowiska IT. (więcej…)

Fortinet

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN wybrane przez ponad 21 tys. klientów z całego świata

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, poinformował, że już ponad 21 tys. przedsiębiorstw z różnych branż na całym świecie wdrożyło narzędzie Fortinet Secure SD-WAN. Dzięki koncentrującemu się na bezpieczeństwie podejściu producenta do sieci SD-WAN klasy korporacyjnej, możliwa jest ich bezproblemowa integracja, zapewnienie bezpieczeństwa na wysokim poziomie oraz zaawansowanego routingu w jednym rozwiązaniu. Pozwala to na zmodernizowanie sieci WAN klientów i umożliwia osiągnięcie ich celów w zakresie cyfrowych innowacji dzięki rozwiązaniu FortiManager, który można skalować do obsługi aż 100 tys. lokalizacji połączonych siecią SD-WAN. (więcej…)

Pokaż następne wpisy