Wybierz firmę
inFakt

Pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płacić trzeba

Rządowa „tarcza antykryzysowa” przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS za trzy miesiące: marzec, kwiecień oraz maj. Mogą z tego skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 lutego 2020 roku. Drugim, znacznie bardziej kontrowersyjnym obostrzeniem dla przedsiębiorców, jest kryterium osiągniecia przychodu nie wyższego niż 15 681 PLN, co nie jest właściwym miernikiem kondycji finansowej przedsiębiorstwa. (więcej…)

Fortinet

Fortinet wprowadza samokształcące się, wykorzystujące sztuczną inteligencję urządzenie do wykrywania zagrożeń w czasie poniżej sekundy

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował urządzenie FortiAI. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie przeznaczone do wdrażania w siedzibie firmy, które wykorzystuje samokształcące się głębokie sieci neuronowe (Deep Neural Networks, DNN) do wyręczania analityków bezpieczeństwa w wykonywanych ręcznie czasochłonnych działaniach. Wbudowana w FortiAI funkcja wirtualnego analityka bezpieczeństwa (FortiAI Virtual Security Analyst), zawierająca jeden z najbardziej zaawansowanych w branży mechanizmów sztucznej inteligencji, opracowany przez zespół Fortinet FortiGuard Labs, zapewnia przedsiębiorstwom możliwość trwającego krócej niż sekundę wykrywania zaawansowanych zagrożeń. (więcej…)

inFakt

Praca zdalna: jakie prawa i obowiązki mają pracownik i pracodawca

W przyjętej przez rząd „Ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych” (tzw. specustawa koronawirusowa) znalazły się zapisy o możliwości polecenia pracownikowi wykonywania tzw. pracy zdalnej. Eksperci inFakt wyjaśniają, na czym polegają nowe zmiany. (więcej…)

Konica Minolta

Inteligentny monitoring wykryje niebezpieczeństwo i wezwie służby

Rozwiązania techniczne wspierają miasta nie tylko w zarządzaniu transportem czy planowaniu przestrzeni. Inteligentne systemy wideo mogą usprawnić także reagowanie na kryzysowe sytuacje – w razie zagrożenia automatycznie wezwą odpowiednie służby oraz pomogą im w sprawnym docieraniu na miejsce. Według badań takie rozwiązania mogą przyspieszyć czas reakcji w nagłych wypadkach nawet o 20–35%.[1]  (więcej…)

inFakt

InFakt udostępnia biurom rachunkowym „Aplikację dla Zdalnych Księgowych” do obsługi klientów przez internet

Obecna sytuacja wymaga od wielu przedsiębiorców zmiany modelu działania i przenoszenia niektórych obszarów funkcjonowania firmy do internetu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom firma inFakt udostępnia dla zewnętrznych biur rachunkowych swoją „Aplikację dla Zdalnych Księgowych”. Jest to narzędzie umożliwiające im obsługę klientów przez internet. (więcej…)

Fortinet

Fortinet prezentuje założenia nowego programu partnerskiego „Engage”

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań ochronnych, zaprezentował założenia nowego programu partnerskiego Engage. Ułatwia on partnerom wyspecjalizowanie się w obsłudze klientów coraz bardziej zainteresowanych rozwiązaniami SD-WAN i chmurami obliczeniowymi. Partnerzy będą mogą również liczyć na dopasowane do ich potrzeb wsparcie, a dzięki temu przyspieszyć swój rozwój i zwiększyć udziały w rynku. (więcej…)

Pokaż następne wpisy