Wybierz firmę
WithSecure

Gra w „dobrą i złą” sztuczną inteligencję wkrótce się zacznie

Mikko Hyppönen – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w firmie WithSecure –  wskazuje na pięć kluczowych obszarów, w których cyberprzestępcy będą wykorzystywać sztuczną inteligencję (AI) do przeprowadzania ataków. Obok zwiększania liczby deepfake’ów w sieci czy szeroko zakrojonych oszustw, największe zagrożenie w tym roku będzie stanowiła automatyzacja złośliwego oprogramowania. Według Hyppönena rozgrywka pomiędzy dobra i złą AI wystartuje już wkrótce, a jej skutki mogą być niepokojące dla wszystkich. (więcej…)

Red Hat

Rozgrzewka przed technologicznym wyścigiem – czyli jak nie wdrażać sztucznej inteligencji?

Rywalizacja między firmami o lepsze wyniki i wydajność staje się coraz ostrzejsza. Sztuczna inteligencja to kluczowy element w tym wyścigu. Nie wystarczy jednak tylko zainwestować w nowoczesne rozwiązania AI. Trzeba również umieć je odpowiednio wykorzystać. Źle wdrożona sztuczna inteligencja może przynieść więcej problemów niż korzyści. Jakich błędów nie popełniać, planując wprowadzenie AI w firmie?

(więcej…)

Red Hat

Rośnie znaczenie bezpieczeństwa na brzegu sieci – badanie Red Hat

Wojciech Furmankiewicz, Head of Technology & Solutions, CEE, Red Hat

Do 2025 roku prawie jedna czwarta firm będzie dysponowała ponad 100 lokalizacjami połączonymi w infrastrukturze brzegowej. Fizyczne i cyfrowe bezpieczeństwo danych, sieci i urządzeń jest jednym z największych wyzwań dotyczących tego rozwiązania – wynika z raportu zrealizowanego na zlecenie firmy Red Hat. 7 na 10 decydentów IT obawia się cyberataków zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz przedsiębiorstwa. Poprawnie działający system ochronny powinien obejmować wszystkie rozwiązania do przetwarzania danych w środowisku brzegowym – sprzęt, urządzenia końcowe oraz sieć.

(więcej…)

Red Hat

Banki kontra fintech. Tradycyjne instytucje finansowe mogą zyskać olbrzymią przewagę dzięki AI

Według indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) w 2022 roku Polska pod względem digitalizacji zajęła 24. miejsce wśród 27 państw członkowskich UE. Sektor bankowy jest jednak w naszym kraju liderem we wprowadzaniu nowoczesnych cyfrowych rozwiązań. Digitalizacja branży jest napędzana przez konkurencję ze strony fintechów. Kluczową rolę w tym „wyścigu” może odegrać sztuczna inteligencja. Tradycyjne banki mogą zyskać olbrzymią przewagę dzięki danym o zachowaniach klientów, którymi dysponują. Czy będą potrafiły to wykorzystać?

(więcej…)

WithSecure

AI Act – co przyniesie unijna regulacja dotycząca sztucznej inteligencji?

AI Act to projekt regulacji dotyczącej sztucznej inteligencji, która we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej wprowadzi jednolite prawo związane z tym obszarem. Celem jest stworzenie takich ram prawnych, aby rozwiązania bazujące na mechanizmach sztucznej inteligencji były godne zaufania i zgodne z wartościami oraz prawami obowiązującymi w UE. Co szczególnie istotne, rozporządzenie ma też chronić zdrowie oraz bezpieczeństwo obywateli.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy