Wybierz firmę
Red Hat

Sztuczna inteligencja – więcej nie znaczy lepiej

Jan Wildeboer, Open Source Evangelist na region EMEA w firmie Red Hat

Sztuczna inteligencja staje się wszechobecna. Jej początku nie wyznacza pojawienie się modelu ChatGPT, ale to wraz z jego premierą w listopadzie ubiegłego roku SI zyskała ogromną popularność. W świecie IT nie widzieliśmy takiej euforii i szybkości adaptacji od czasu pojawienia się technologii blockchain. Według tegorocznego raportu IDC do 2026 roku wydatki na sztuczną inteligencję na świecie wyniosą ponad 301 mld dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie.

(więcej…)

Netatmo

Badanie Netatmo: Ponad połowa Polaków wciąż obawia się o swoje mieszkanie podczas urlopowej nieobecności

Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego w 2023 roku przez SW Research dla firmy Netatmo, jednego z liderów w dziedzinie smart home, pokazują, że aż 53% respondentów nadal ma obawy związane z bezpieczeństwem swojego mieszkania podczas wyjazdów. W zeszłym roku było to 51%. Dane wskazują, że tylko 30% Polaków decyduje się na montaż systemu alarmowego lub antywłamaniowego.

(więcej…)

Teufel

Przenośny koncert z niekończącą się energią – Teufel ROCKSTER AIR 2

Teufel prezentuje ROCKSTER AIR 2. Druga odsłona flagowego przenośnego głośnika Bluetooth wyposażona jest w zintegrowany system dwudrożny i 10-calowy przetwornik. Wymienna bateria pozwala na odtwarzanie muzyki przez 58 h na jednym ładowaniu, a w razie potrzeby użytkownik może skorzystać z zasilania sieciowego lub samochodowego. Cztery osobne złącza pozwalają na stworzenie mobilnego karaoke czy muzycznego jam session.

(więcej…)

Optoma

Optoma L1 – zaprojektowany z myślą o kinomaniakach, graczach i ekologii

Optoma prezentuje ultrakrótkoogniskowy projektor L1 będący stylowym połączeniem najnowszych technologii wyświetlania obrazu z energooszczędnymi rozwiązaniami. Urządzenie mogące wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K UHD jest o aż 65% mniejsze od innych modeli. To również jeden z najlżejszych dostępnych na rynku projektorów UST (Ultra-Short Throw) do użytku domowego.

(więcej…)

SAROTA PR

Zmiany w zarządzie agencji SAROTA PR

SAROTA PR ogłasza zmiany w swoim zarządzie. Nową CEO agencji zostaje Katarzyna Sarota, która dotychczas pełniła funkcję COO. Do zarządu w roli wiceprezesa dołącza Jakub Misiura, który jednocześnie kieruje działem digital marketingu. Piotr Sarota, założyciel agencji i jej długoletni prezes, pozostaje w firmie jako konsultant zarówno dla zespołu, jak i klientów.

Katarzyna Sarota związana jest z SAROTA PR od samego początku. Wcześniej jako Chief Operating Officer odpowiadała za finanse, HR oraz obsługę klientów. Nowa prezeska chce przede wszystkim pielęgnować jakość dostarczanych usług i wzmacniać skuteczności komunikacji dla naszych Klientów. – Przeprowadzane przez nas badania satysfakcji pokazują, że cieszymy się zaufaniem i uznaniem ze strony klientów. Chcemy być dla nich kompetentnym i skutecznym partnerem w zakresie public relations oraz digital marketingu – komentuje.

Dla nowej CEO istotne jest również budowanie i rozwój zespołu. – Chcemy kreować inspirujące środowisko pracy, w którym każdy czuje się doceniony i ma możliwość realizacji swojego indywidualnego potencjału. Szczególnie wspieram kreatywność i nieszablonowe myślenie, aby tworzyć kampanie PR, które wyróżniają się na rynku. Chcemy również angażować zespół w dialog na temat wartości i ich znaczenia w naszej pracy – podkreśla. Dodatkowo planuje rozwój agencji poprzez promowanie działań związanych z odpowiedzialnością społeczną biznesu oraz szkoleniami medialnymi.

Funkcję wiceprezesa firmy obejmuje Jakub Misiura. W agencji SAROTA PR pracuje od 2013 roku, a od 2021 roku jest szefem działu digital marketingu. Odpowiada za rozwój usług digital marketingowych oraz zespołu zajmującego się ich realizacją. Jest także zaangażowany w optymalizację i automatyzację wewnętrznych procesów technologicznych agencji, szczególnie pod kątem wyzwań ery postpandemicznej i skalowania firmy.

Jego obowiązki obejmują ponadto rozwój agencyjnych narzędzi PR o nazwie „Relations”, które ułatwiają zarządzanie kontaktami z dziennikarzami, dystrybucję materiałów prasowych oraz analizę rezultatów.

Katarzyna Sarota jest żoną i mamą trzech córek. Energii do połączenia wymagającej roli zawodowej ze świadomym rodzicielstwem dostarczają jej codzienne marszobiegi i regularne pływanie. Wyjazdy w góry są dla niej doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Natomiast Jakub Misiura w wolnych chwilach lubi podróżować, uczęszczać na koncerty muzyki klasycznej, programować oraz zgłębiać wiedzę o nowych technologiach.

Teufel

Jakość dopasowana do wymagań. TEUFEL prezentuje najbardziej zaawansowany model słuchawek w swoim portfolio – REAL BLUE PRO

Teufel prezentuje REAL BLUE PRO – najnowszy model słuchawek w portfolio niemieckiego producenta audio. Wyposażono je w trzy poziomy regulacji aktywnej redukcji szumów, tryb transparentny oraz opracowaną przez firmę Teufel technologię Dynamore® Headphones, która gwarantuje szeroką panoramę stereo. Bateria pozwala na ponad 40 godzin odtwarzania muzyki. Dodatkowo słuchawki zostały wyposażone w spersonalizowaną regulację dźwięku Mimi Hearing Technologies, która może zrekompensować skutki niektórych wad słuchu.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy