Wybierz firmę
Boataround

Wakacje 2022: Chorwacja popularna wśród polskich żeglarzy

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Kraj ten jest szczególnie często wybierany przez żeglarzy. Według danych firmy Boataround, prawie 7 na 10 wszystkich zagranicznych rezerwacji łodzi wśród polskich turystów dotyczy Chorwacji. Popularnością cieszą się również Grecja i Włochy. Polacy z reguły żeglują z rodziną lub przyjaciółmi dlatego chętnie wybierają duże łodzie takie jak np. katamarany.

(więcej…)

Boataround

Cyfryzacja polskiej turystyki konieczna dla rozwoju branży

W 2021 r. aż 32% globalnej sprzedaży w branży turystycznej odbyło się za pośrednictwem kanałów elektronicznych (w porównaniu z 20% w branży handlowej). W Polsce jednak wciąż wiele mniejszych firm oferujących noclegi lub wakacyjne atrakcje nie posiada stron internetowych czy systemów rezerwacji online. Tymczasem cyfryzacja jest dla branży kluczowa, zwłaszcza gdy oferta ma trafiać do młodszych użytkowników oraz klientów z zagranicy.

(więcej…)

Boataround

Gdzie Polacy spędzą święta? Egzotyczne kierunki coraz popularniejsze

Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy w okresie świąt Bożego Narodzenia – wynika z danych Boataround. Turyści, którzy spędzają grudniowy urlop na łodzi, zazwyczaj wyjeżdżają na minimum tydzień. Wybierane są kierunki egzotyczne, takie jak Seszele i Karaiby. Popularna okazała się również Chorwacja. Święta na łodzi są w tym roku rezerwowane trzy razy częściej niż w 2019.

(więcej…)

Boataround

Podróże w dobie pandemii: ubezpieczenie kluczowym elementem

Aż 84% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania. Jednak przed wyjazdem na urlop dodatkową ochronę wykupuje tylko niewielki odsetek. Niepewna sytuacja związana z pandemią COVID-19 skłania wiele firm z branży turystycznej do rozszerzenia oferty o elastyczne warunki rezerwacji czy ubezpieczenie od rezygnacji. Mają one uniezależnić klientów od zmieniającej się sytuacji i obostrzeń. Polacy nie rezygnują z wyjazdów zimowych, jednak z danych Boataround, platformy do rezerwacji łodzi online, wynika, że wciąż jedynie 2% turystów decyduje się na kupno ubezpieczenia.

(więcej…)

Boataround

Black Friday 2021: promocje zachęciły do rezerwacji łodzi

Promocje związane z Black Friday przyniosły wzrost sprzedaży ofert wakacyjnych w branży turystycznej. Firma Boataround, prowadząca platformę online do wynajmu łodzi, zarejestrowała zwiększenie ruchu na stronie o 30%. W porównaniu do ubiegłorocznego święta wyprzedaży liczba rezerwacji wzrosła niemal czterokrotnie. Polscy klienci chętnie korzystali z promocji. Szukali przede wszystkim ofert na lato 2022 oraz atrakcyjnych zniżek na egzotyczne kierunki w zimie 2022.

(więcej…)

Boataround

Branża turystyczna próbuje odrabiać straty. Jak poradzi sobie poza sezonem?

Po trudnym dla turystyki sezonie 2020 większość firm wciąż odrabia straty. Wakacje 2021 były rekordowe. Według danych firmy Boataround, prowadzącej platformę online do wynajmu łodzi, liczba rezerwacji wzrosła w lipcu i sierpniu o 100% w porównaniu do roku 2020. Miesiące jesienne i zimowe stanowią jednak wyzwanie dla całej branży. Chcąc zachować ciągłość finansową firmy turystyczne wydłużają sezon urlopowy oraz oferują ubezpieczenia od rezygnacji z podróży.

(więcej…)

Boataround

Polski turysta: szuka okazji i podróżuje poza sezonem

Chociaż sezon wakacyjny dobiegł końca, niektórzy polscy turyści dopiero planują wyjazdy. Według danych firmy Boataround, prowadzącej platformę online do wynajmu łodzi, Polacy częściej niż mieszkańcy innych krajów europejskich spędzają urlop na wodzie w miesiącach jesiennych i zimowych. Aż 35% rezerwacji pochodzących z Polski realizowanych jest poza sezonem. Turyści znad Wisły lubią też wyszukiwać atrakcyjne oferty – zwłaszcza first minute. Niemal 40% ruchu na platformie we wrześniu 2021 dotyczy już wynajmu łodzi w roku 2022.  

(więcej…)