Wybierz firmę
Konica Minolta

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą. Czy nadążą za cyfrową transformacją?

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsiębiorstw. Czy mały biznes jest gotowy na cyfrową transformację?

(więcej…)

Konica Minolta

Konica Minolta przedstawia Workplace Hub – sprzęt, oprogramowanie i usługi IT dla MŚP w jednym

Konica Minolta zaprezentowała Workplace Hub – urządzenie  All-in-One, które jest połączeniem sprzętu, oprogramowania i usług IT. Wdrożeniem, szkoleniami z zakresu obsługi oraz utrzymaniem platformy w całości zajmuje się producent. Rozwiązanie jest odpowiedzią na rosnące wyzwania technologiczne, z którymi mierzą się małe i średnie firmy.

(więcej…)

Konica Minolta

Wypadki, kradzieże i awarie to miliardowe straty dla firm – ograniczyć je mogą inteligentne systemy wideo

W latach 20152017 w co trzeciej firmie doszło do wypadku w pracy1. pierwszym półroczu 2018 roku zarejestrowano ich w Polsce ponad 3tys.2, aszacunkowy koszt takich incydentów oraz chorób zawodowych to już co najmniej 476 mld euro rocznie w Unii Europejskiej3 i 3,94% światowego PKB4. Aby poprawić bezpieczeństwo pracowników, towarów i budynków, firmy zaczynają wdrażać systemy wideo działające w oparciu o sztuczną inteligencję.  

(więcej…)

Konica Minolta

Trendy technologiczne 2019: sztuczna inteligencja, robotyzacja i postępująca rewolucja cyfrowa

Rok 2019 przyniesie dynamiczny rozwój technologicznych trendów zauważalnych już od pewnego czasu. Kluczową rolę odegra sztuczna inteligencja, która w coraz większym stopniu wkracza w codzienną działalność firm i konsumentów. Na rynek pracy wpłynie robotyzacja i rozwój urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (ang. Internet of ThingsIoT). Znaczenia nabierze także przechodzenie organizacji na tzw. model miękki, czyli zawieranie umów subskrypcyjnych (przykładowo na usługi chmurowe) zamiast inwestycji w sprzęt czy serwery.  

(więcej…)

Konica Minolta

Smart city – czy miasta przyszłości będą bezpieczne?

listopadowym marszu w Warszawie wzięło udział ponad 250 tys. osób1za złamanie przepisów policja wciąż szuka kilkudziesięciu uczestników2W 2017 roku zarejestrowano już prawie 8 tys. imprez masowych3, a ich liczba rośnie z roku na rok – podobnie jak związane z nimi zagrożenia. Miasta wciąż zmagają się z aktami wandalizmuzakłócaniem porządku czy kradzieżami samochodów, których sprawcy są identyfikowani jedynie w co piątym przypadku4. Czy smart city mogą stać się safe city?  

(więcej…)

Konica Minolta

Praca zdalna zmienia rynek. Czy wszyscy na niej zyskamy?

Według badania przeprowadzonego na 18 tys. respondentów z międzynarodowych firm, już 70% zatrudnionych pracuje z domu co najmniej jeden dzień w tygodniu1. W Polsce swoje obowiązki wykonuje w ten sposób 1/3 kadry2korzystając z takiej możliwości średnio przez 8,5 dnia w ciągu miesiąca3. Czy na pracy zdalnej mogą zyskać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

(więcej…)

Konica Minolta

5 zasad bezpiecznego druku w firmie

Według badań przeprowadzonych wśród prawie500 przedsiębiorstw na świecie, incydent związany z naruszeniem i wyciekiem danychkosztuje firmy średnio 3,86 mln dolarów1. Cyberprzestępcy przeprowadzają ataki na wszystkie urządzenia, które łączą się z siecią organizacji, w tym powszechnie stosowane drukarki. Obawy przed wyciekiem poufnych informacji z powodu niewłaściwych praktyk związanych z drukowaniem wyraża już 72% firm2. 

(więcej…)

Konica Minolta

Dokumentacja w polskim sektorze publicznym – czy jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję?

Polskie instytucje wciąż korzystają głównie z dokumentacji w formie papierowej; w tym roku Stołeczna Komenda Policji ogłosiła przetarg na 48777 ryz papieru1, czyli ponad 24 mln kartek. Do bezpiecznego zarządzania dużą ilością treści i danych niezbędny staje się elektroniczny obieg dokumentów, co potwierdzają kolejne inwestycje i plany administracjiTylko w latach 2014–2020 niemal 77 mld euro ma być przeznaczonych głównie na tworzenie e-usług publicznych2. 

(więcej…)

Pokaż następne wpisy