Wybierz firmę
Netatmo

Multicam: Nowa funkcja w inteligentnych kamerach Netatmo zwiększy poziom bezpieczeństwa domu

Firma Netatmo zaprezentowała nową funkcję swoich inteligentnych kamer, dostępną po zaktualizowaniu wbudowanego oprogramowania urządzenia. Konfiguracja wielokamerowa Multicam zapewnia na komunikację pomiędzy urządzeniami zainstalowanymi wewnątrz i na zewnątrz budynku, tym samym zwiększając bezpieczeństwo domu. 

Nowe możliwości 

Przed wakacyjnym sezonem wyjazdowym umożliwiono łączenie inteligentnych kamer Netatmo w system pozwalający im komunikować się ze sobą. Dzięki temu, w sytuacji wykrycia zagrożenia w jednej ze stref, mogą one jednocześnie uruchomić obie syreny – wewnętrzną i zewnętrzną. W przypadku włamania na posesję, oprócz syreny w ogrodzie, włączy się również ta w środku domu. W analogiczny sposób sytuacja alarmowa wewnątrz budynku uruchomi syrenę na zewnątrz. Dwa alarmy o mocy 110 dB ostrzegą o niebezpiecznej sytuacji oraz mogą przestraszyć włamywacza. Użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie na swój smartfon za pośrednictwem aplikacji Home + Security i może zdecydować o poinformowaniu sąsiada lub wezwaniu policji. 

Gwarantujące bezpieczeństwo kamery Netatmo 

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo wyposażona jest w system rozpoznawania twarzy i rozróżnia, czy w jej obiektywie znajdują się członkowie rodziny czy obcy. W połączeniu z inteligentnymi czujnikami drzwi i okien oraz inteligentną syreną wewnętrzną, tworzy system alarmowy. W przypadku wtargnięcia obcej osoby, użytkownik otrzymuje powiadomienie na swój smartfon, a syrena włącza się automatycznie. 

Z kolei Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem rozróżnia ludzi, zwierzęta i pojazdy. Jest wyposażona w lampę i wbudowaną syrenę. 

Oba modele kamer Netatmo są łatwe w instalacji i nie wymagają wykupywania abonamentu. Nagrania przechowywane są lokalnie na karcie microSD, co zapewnia bezpieczeństwo danych użytkownika. Produkty Netatmo są regularnie aktualizowane, automatycznie i bez dodatkowych kosztów – w taki sposób nowa funkcja kamer została udostępniona wszystkim użytkownikom. 

Kompatybilność i możliwe scenariusze użycia  

Kamery do monitoringu Netatmo są kompatybilne z systemami Apple Homekit, Amazon Alexa i Google Assistant. Dzięki temu użytkownik może tworzyć własne scenariusze, aby połączyć inteligentną kamerę z innymi urządzeniami w domu w różnych kombinacjach. Na przykład można wymusić włączenie świateł ogrodowych, gdy ruch zostanie wykryty przez kamerę zewnętrzną.  

Dostępność i cena 

Wszystkie urządzenia Netatmo można znaleźć na stronie www.netatmo.com/pl-pl   

Inteligenta Kamera Zewnętrzna z Alarmem jest dostępna w cenie 1649,99 zł, Inteligentna Kamera Domowa w cenie 949,99 zł, a Inteligentny System Alarmowy (z kamerą domową, czujnikami otwarcia i syreną wewnętrzną) jest sprzedawany  w cenie 1650 zł. 

Dostępna bezpłatnie aplikacja Home + Security działa na iPhone’ach z systemem iOS w wersji 9 lub nowszej oraz smartfonach z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej. Aplikacja Netatmo działa na komputerach Mac oraz PC.

Netatmo

Netatmo prezentuje Osłonę do Inteligentnej Stacji Pogodowej

Firma Netatmo prezentuje Osłonę Inteligentnej Stacji Pogodowej, która zapewnia urządzeniu dodatkową ochronę. Stacja pogodowa narażona jest na pracę w ciężkich warunkach atmosferycznych. Pomimo wytrzymałej konstrukcji urządzenia, zaleca się minimalizowanie wpływu intensywnych deszczów, mocnego słońca czy silnych wiatrów. Nowa osłona umożliwia skuteczne przeciwdziałanie tym czynnikom. (więcej…)

Netatmo

Smart wiosna! Dlaczego inteligentne urządzenia robią różnicę?

Nadejście wiosny to idealny czas na wyjście z domu i skorzystanie z dobrej pogody.
Przygotowanie ogrodu do sezonu grillowego, posadzenie nowych roślin czy wznowienie aktywności na świeżym powietrzu jest nieodłącznym elementem tego okresu. Wtedy też, bardziej niż zimą potrzebujemy dostępu do bieżącego monitorowania warunków atmosferycznych. W celu sprawdzenia prognozy pogody najczęściej korzystamy z TV czy aplikacji. Urządzenia smart home mogą ułatwić niektóre z czynności i pomóc w planowaniu treningu, czy prac w ogródku, np. wysyłając powiadomienia o obniżającej się temperaturze lub przybierającym na sile wietrze.
(więcej…)

Netatmo

Raport IPCC: Zmiany klimatyczne już tu są. Ich skutki mogą odczuć miliony Polaków

Zmiany klimatyczne to nie kłopoty, z którymi będą musiały poradzić sobie przyszłe pokolenia. Konsekwencje uwalniania do atmosfery nadmiernych ilości CO2 zaczynamy odczuwać już teraz. Dobitnie świadczy o tym najnowszy raport IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Naukowcy z całego świata wskazują w nim na największe problemy i możliwe rozwiązania. Warunek jest jeden: działać trzeba od razu, zwłaszcza że odpowiednie narzędzia mamy pod ręką. (więcej…)

Netatmo

W 2022 roku rachunki za energię wzrosną nawet o 54%. Jak smart home może pomóc?

Od pierwszego stycznia tego roku obowiązują nowe taryfy dla indywidualnych odbiorców prądu oraz gazu. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, w 2022 roku konsumenci zapłacą za prąd o 24% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem[1]. W przypadku gazu rachunki będą wyższe o ponad połowę[2]. Smart home może pomóc radzić sobie z nagłym wzrostem cen i ograniczyć związane z tym wydatki.
(więcej…)

Netatmo

Cichy zabójca – czy Polacy wiedzą jak uchronić się przed czadem?

Początek sezonu grzewczego oznacza również podwyższone ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Ten związek chemiczny potocznie nazywany czadem, co roku jest odpowiedzialny za kilkadziesiąt zgonów. Badanie SW Research na zlecenie Netatmo[1] wykazało, że świadomość zagrożenia wynikającego z zatrucia czadem jest wśród Polaków powszechna, ale wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy