Wybierz firmę
Netatmo

Badanie Netatmo: Ponad połowa Polaków wciąż obawia się o swoje mieszkanie podczas urlopowej nieobecności

Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego w 2023 roku przez SW Research dla firmy Netatmo, jednego z liderów w dziedzinie smart home, pokazują, że aż 53% respondentów nadal ma obawy związane z bezpieczeństwem swojego mieszkania podczas wyjazdów. W zeszłym roku było to 51%. Dane wskazują, że tylko 30% Polaków decyduje się na montaż systemu alarmowego lub antywłamaniowego.

(więcej…)

Netatmo

Wakacje pod znakiem zmiennej pogody? Netatmo Weathermap z hiperlokalnymi danymi

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami wiele osób zamierza wypocząć poza miejscem zamieszkania. Podczas planowania wyjazdu zbieranie informacji pogodowych jest jednym z najważniejszych zadań, zwłaszcza w intensywnym sezonie burzowym. W okresie letnim zeszłego roku IMGW odnotowało w Polsce ponad 400 000 wyładowań. Jednym z narzędzi, które pozwala sprawdzać hiperlokalne dane pogodowe, jest Netatmo Weathermap

(więcej…)

Netatmo

Sztuczna inteligencja kluczem do przyszłości smart home

Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w różnych dziedzinach, od motoryzacji po medycynę. Coraz częściej pojawia się także w naszych mieszkaniach. Dzięki urządzeniom smart home opartym o inteligentne algorytmy, domowe zacisze może być bezpieczniejsze, a rachunki do zapłaty niższe. Florian Deleuil, ekspert Netatmo tłumaczy do czego firma wykorzystuje SI w służbie swoich użytkowników.

(więcej…)

Netatmo

Inteligentny Sterownik do Klimatyzatora od Netatmo – łatwy sposób zarządzania energią i rachunkami w smart home

Firma Netatmo wprowadza na rynek Inteligentny Kontroler Klimatyzacji – urządzenie umożliwiające użytkownikom zarządzanie klimatyzatorami i pompami ciepła typu powietrze-powietrze  z dowolnego miejsca na świecie. Łatwy w instalacji sterownik sprawia, że urządzenie chłodzące powietrze lub zarządzające energią cieplną  może stać się częścią inteligentnego domu.

(więcej…)

Netatmo

Światowy Dzień Meteorologii. Inteligentne urządzenia wspierają pracę specjalistów

Od 1961 roku, corocznie, 23 marca obchodzony jest Światowy Dzień Meteorologii. Upamiętnia on wejście w życie konwencji o utworzeniu Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Głównym założeniem organizacji jest zapewnienie każdemu państwu dostępu do jak najprecyzyjniejszej prognozy pogody oraz dostarczanie informacji meteorologicznych dostosowanych do zapotrzebowania danego kraju. Netatmo ze swoimi stacjami pogodowymi, również aktywnie uczestniczy w tych działaniach.

(więcej…)

Netatmo

Światowy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Jak chronić swoje dane z urządzeń inteligentnych?

Rok temu na całym świecie używane było około 14,4 mld urządzeń inteligentnych – wynika z szacunków firm Ademe i Arcep ze stycznia 2022 r. W Polsce, według raportu Oferteo z 2022 roku, aż 1/3 nowych domów wykorzystuje rozwiązania smart home. Inteligentne urządzenia ułatwiają życie i zapewniają komfort użytkownikom. Jednocześnie mogą mieć dostęp do wielu danych wrażliwych.

(więcej…)

Netatmo

Zmniejszenie zużycia energii dzięki smart home? Polacy uważają, że to dobry sposób na oszczędności

Obecny kryzys energetyczny dotyka większości gospodarstw domowych i firm. 3 na 4 ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla Netatmo deklaruje wprowadzenie oszczędności tej zimy. Respondenci w ramach walki z wysokimi rachunkami za ogrzewanie stawiają m.in. na montaż inteligentnych urządzeń. Dlaczego uważają, że to dobre rozwiązanie?

(więcej…)

Pokaż następne wpisy