Wybierz firmę
Red Hat

Rozgrzewka przed technologicznym wyścigiem – czyli jak nie wdrażać sztucznej inteligencji?

Rywalizacja między firmami o lepsze wyniki i wydajność staje się coraz ostrzejsza. Sztuczna inteligencja to kluczowy element w tym wyścigu. Nie wystarczy jednak tylko zainwestować w nowoczesne rozwiązania AI. Trzeba również umieć je odpowiednio wykorzystać. Źle wdrożona sztuczna inteligencja może przynieść więcej problemów niż korzyści. Jakich błędów nie popełniać, planując wprowadzenie AI w firmie?

(więcej…)

Red Hat

Rośnie znaczenie bezpieczeństwa na brzegu sieci – badanie Red Hat

Wojciech Furmankiewicz, Head of Technology & Solutions, CEE, Red Hat

Do 2025 roku prawie jedna czwarta firm będzie dysponowała ponad 100 lokalizacjami połączonymi w infrastrukturze brzegowej. Fizyczne i cyfrowe bezpieczeństwo danych, sieci i urządzeń jest jednym z największych wyzwań dotyczących tego rozwiązania – wynika z raportu zrealizowanego na zlecenie firmy Red Hat. 7 na 10 decydentów IT obawia się cyberataków zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz przedsiębiorstwa. Poprawnie działający system ochronny powinien obejmować wszystkie rozwiązania do przetwarzania danych w środowisku brzegowym – sprzęt, urządzenia końcowe oraz sieć.

(więcej…)

Red Hat

Banki kontra fintech. Tradycyjne instytucje finansowe mogą zyskać olbrzymią przewagę dzięki AI

Według indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) w 2022 roku Polska pod względem digitalizacji zajęła 24. miejsce wśród 27 państw członkowskich UE. Sektor bankowy jest jednak w naszym kraju liderem we wprowadzaniu nowoczesnych cyfrowych rozwiązań. Digitalizacja branży jest napędzana przez konkurencję ze strony fintechów. Kluczową rolę w tym „wyścigu” może odegrać sztuczna inteligencja. Tradycyjne banki mogą zyskać olbrzymią przewagę dzięki danym o zachowaniach klientów, którymi dysponują. Czy będą potrafiły to wykorzystać?

(więcej…)

Red Hat

Sztuczna inteligencja – więcej nie znaczy lepiej

Jan Wildeboer, Open Source Evangelist na region EMEA w firmie Red Hat

Sztuczna inteligencja staje się wszechobecna. Jej początku nie wyznacza pojawienie się modelu ChatGPT, ale to wraz z jego premierą w listopadzie ubiegłego roku SI zyskała ogromną popularność. W świecie IT nie widzieliśmy takiej euforii i szybkości adaptacji od czasu pojawienia się technologii blockchain. Według tegorocznego raportu IDC do 2026 roku wydatki na sztuczną inteligencję na świecie wyniosą ponad 301 mld dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie.

(więcej…)