Wybierz firmę
Fortinet

Fortinet przejmuje firmę CyberSponse, dostawcę narzędzi typu SOAR

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przejął firmę CyberSponse, wiodącego dostawcę platform typu SOAR (Security Orchestration, Automation and Response – zarządzanie, automatyzacja i reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem), pochodzącego z Arlington (Virginia, USA). Narzędzia stworzone przez tego producenta, już wcześniej funkcjonującego jako partner w programie Fortinet Security Fabric, rozszerzą funkcjonalność związaną z automatyzacją i reagowaniem na incydenty w takich rozwiązaniach jak FortiAnalyzer, FortiSIEM oraz FortiGate, a dodatkowo uproszcza operacje związane z zabezpieczaniem środowiska IT. (więcej…)

Fortinet

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN wybrane przez ponad 21 tys. klientów z całego świata

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, poinformował, że już ponad 21 tys. przedsiębiorstw z różnych branż na całym świecie wdrożyło narzędzie Fortinet Secure SD-WAN. Dzięki koncentrującemu się na bezpieczeństwie podejściu producenta do sieci SD-WAN klasy korporacyjnej, możliwa jest ich bezproblemowa integracja, zapewnienie bezpieczeństwa na wysokim poziomie oraz zaawansowanego routingu w jednym rozwiązaniu. Pozwala to na zmodernizowanie sieci WAN klientów i umożliwia osiągnięcie ich celów w zakresie cyfrowych innowacji dzięki rozwiązaniu FortiManager, który można skalować do obsługi aż 100 tys. lokalizacji połączonych siecią SD-WAN. (więcej…)

Fortinet

Fortinet wyróżniony w kwadrancie Challengers w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, uzyskał najwyższą pozycję w kwadrancie Challengers w dorocznym raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure. Producent został również niedawno uznany przez Gartnera za jednego z trzech największych dostawców na światowym rynku urządzeń SD-WAN dla przedsiębiorstw pod względem przychodów w drugim kwartale 2019 r. (dzięki sprzedaży w wysokości 46 mln dol. w drugim kwartale 2019 r. odnotował wzrost przychodów o 234% wobec pierwszego kwartału 2019 r.).2 (więcej…)

Fortinet

Fortinet przedstawia prognozy cyberzagrożeń na 2020 rok

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przedstawił prognozy zespołu FortiGuard Labs dotyczące krajobrazu zagrożeń w roku 2020 i późniejszym okresie. Eksperci Fortinet zaprezentowali w nich metody, które – jak przewidują – cyberprzestępcy będą stosować w najbliższej przyszłości. Wskazano też na ważne strategie, które pomogą firmom chronić się przed nadchodzącymi atakami. (więcej…)

Fortinet

Fortinet rozszerza stopień integracji swoich rozwiązań do zaawansowanej ochrony chmury ze środowiskiem Microsoft Azur

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zapewnił współpracę chmurowych rozwiązań ochronnych Fortinet Security Fabric z platformą Microsoft Azure. Dzięki zaangażowaniu obu firm klienci mają zagwarantowany łatwiejszy sposób łączenia się z chmurą Microsoft Azure, zarządzania nią i zabezpieczania. (więcej…)

Fortinet

Pracownicy lubią pracę zdalną. Jak wówczas zapewnić bezpieczeństwo firmowych danych?

Praca zdalna to jeden z najczęściej oczekiwanych przez pracowników benefitów. Wielu z nich wskazuje możliwość pracy spoza biura jako jeden z najważniejszych aspektów pozafinansowych zatrudnienia. Eksperci Fortinet przypominają, że wykonując swoje obowiązki z domu, kawiarni lub przestrzeni coworkingowej pracownik powinien pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad cyberbezpieczeństwa. (więcej…)

Fortinet

Kwartalny raport Fortinet: cyberprzestępcy zmieniają priorytety i rzadziej stosują phishing

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował wyniki swojego najnowszego kwartalnego raportu cyberzagrożeń. Badanie pokazuje, że cyberprzestępcy nadal szukają nowych możliwości ataku z wykorzystaniem wszystkich posiadanych przez ofiarę cyfrowych rozwiązań. Jednocześnie zmieniają wektory ataku. Interesują się m.in. publicznie dostępnymi usługami brzegowymi, natomiast realizują mniej kampanii phishingowych, co można ocenić jako sukces firm podejmujących działania edukacyjne dla pracowników. (więcej…)

Fortinet

Jak pozostać cyberbezpiecznym w czasie Black Friday

Klienci i sprzedawcy nie są jedynymi, którzy przygotowują się do największego sezonu zakupowego w ciągu roku. Przedświąteczna gorączka to także duże wydarzenie dla cyberprzestępców. Za każdym razem w trakcie jej trwania analitycy bezpieczeństwa odnotowują gwałtowne wzrosty aktywności kryminalnej w internecie: od oszustw phishingowych i pojawiania się fałszywych witryn sklepów internetowych, przez oprogramowanie do wykradania danych kart kredytowych, po złośliwe aplikacje publikowane w wirtualnych sklepach dostępnych w telefonach komórkowych. Jednocześnie, ponieważ o tej porze roku ludzie dokonują rekordowo dużej liczby transakcji, atakujący zakładają, że użytkownicy kart kredytowych nie zwrócą uwagi na kilka „przypadkowo” obecnych na wyciągu pozycji. (więcej…)

Fortinet

Partnerstwo firm Fortinet i Siemens gwarantuje najlepszą w swojej klasie ochronę sieci OT

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zawarł partnerski sojusz technologiczny z firmą Siemens, globalną potęgą specjalizującą się w rozwiązaniach cyfrowych dla branż związanych z przetwarzaniem energii elektrycznej, transportem oraz wydobyciem ropy i gazu. Zapowiedziano również wprowadzenie do oferty pierwszego zintegrowanego, stworzonego na bazie technologii obu firm rozwiązania oraz zawarcie wzajemnej umowy resellerskiej (Worldwide Bundle Partner Agreement), dzięki której zaspokajane będą unikalne potrzeby firm zarządzających operacyjnymi sieciami przemysłowymi (Operational Technology, OT) w zakresie ich bezpieczeństwa i łączności. (więcej…)

Pokaż następne wpisy