Wybierz firmę
Fortinet

Cztery porady na cyberbezpieczne lato

Wyjeżdżając na wakacje, stosujemy zazwyczaj wiele środków ostrożności. Wykupujemy ubezpieczenie podróżne, trzymamy portfel w przedniej kieszeni, nie przechowujemy w nim wszystkich kart, dokumentów i gotówki. Podobne środki ostrożności powinniśmy podejmować także w cyberprzestrzeni. Hakerzy chcą naszych pieniędzy tak jak każdy inny złodziej, a jeśli nie mogą po nie sięgnąć bezpośrednio, chętnie wydobędą inne cenne informacje i sprzedadzą je w Dark webie. (więcej…)

Fortinet

„Szatan” szyfruje pliki – uwaga na ransomware

Ransomware o nazwie „Satan” pojawił się po raz pierwszy na początku 2017 roku. Od tego czasu jego autorzy stale doskonalą to narzędzie, aby skuteczniej atakować ofiary i maksymalizować zyski z przestępczego procederu. W ostatnim czasie analitycy z laboratorium FortiGuard firmy Fortinet odkryli kampanię z jego wykorzystaniem, w której jako dodatkowego narzędzia użyto oprogramowania do cryptojackingu. (więcej…)

Fortinet

Bezpieczna migracja do środowisk wielochmurowych dzięki rozwiązaniom Fortinet

Fortinet, światowy lider w zakresie rozwiązań cyberbezpieczeństwa, ogłosił, że kolejne firmy (Aspire Global, MediaKind, MLP Finanzberatung SE oraz Nubank) zdecydowały się na wdrożenie produktów tego dostawcy, aby zapewnić bezpieczną łączność pomiędzy swoimi środowiskami fizycznymi, wirtualnymi i chmurowymi. Dzięki temu klienci Fortinet mają zagwarantowaną możliwość sprawowania kontroli nad aplikacjami i danymi przetwarzanymi w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych, a także w rozwiązaniach wdrożonych w siedzibie przedsiębiorstwa. (więcej…)

Fortinet

Badanie Fortinet – 74% przedsiębiorstw doświadczyło naruszenia bezpieczeństwa systemów przemysłowych

Trend, w ramach którego w firmach łączone są ze sobą systemy z dziedziny technologii informacyjnej (IT) oraz operacyjnej (OT), pomimo licznych zalet, niesie ze sobą również duże ryzyko pod względem cyberbezpieczeństwa. Według opublikowanego przez Fortinet raportu o bezpieczeństwie technologii operacyjnych, 74% przedsiębiorstw doświadczyło w ostatnim roku naruszenia bezpieczeństwa tych systemów.  (więcej…)

Fortinet

Sześć sposobów, jak stworzyć i stosować bezpieczne hasło

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa stale zwracają uwagę na konieczność stosowania odpowiednio silnych i zróżnicowanych haseł do różnych kont online. Problem jest o tyle istotny, że wykradzione lub słabe dane dostępowe odpowiadają za aż 81% przypadków naruszeń bezpieczeństwa – wynika z raportu „Data Breach Investigation” firmy Verizon. W dodatku 83% użytkowników internetu przyznaje się, że stosuje to samo hasło do wielu kont.  (więcej…)

Fortinet

W branży cyberbezpieczeństwa zabraknie 1,5 miliona pracowników

Tegoroczne badanie firmy Gartner1 wskazuje, że niedobór specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT to najpoważniejsze nowe ryzyko dla firm i organizacji. Rynek cyfrowy rozwija się tak szybko, że na coraz więcej stanowisk brakuje wykwalifikowanych chętnych. Według niedawnego badania ISACA2 59% firm ma nieobsadzone stanowiska związane z cyberbezpieczeństwem, a Frost & Sullivan3 przewiduje, że do 2020 roku niedobór pracowników w tym obszarze wyniesie aż 1,5 miliona.  (więcej…)

Pokaż następne wpisy