Wybierz firmę
Fortinet

Fortinet wprowadza funkcje SASE oraz Zero Trust Network Access do systemu operacyjnego FortiOS

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował wersję 7.0 swojego flagowego systemu operacyjnego FortiOS. Dzięki ponad 300 nowym funkcjom, FortiOS 7.0 wzmacnia zakres ochrony zapewniany przez platformę Fortinet Security Fabric wszystkim rodzajom sieci, urządzeniom końcowym i środowiskom chmurowym.

(więcej…)

Fortinet

Jak być bezpiecznym w internecie? Kluczem jest edukacja i rozumienie zagrożeń

Internet towarzyszy nam przez całe życie, od najmłodszych lat. Dzieci często uczą się obsługiwać ekrany dotykowe, zanim jeszcze nauczą się mówić. Wraz z wszechobecnością internetu pojawiają się też coraz poważniejsze obawy o bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Dlatego tak ważne są inicjatywy, które zachęcają wszystkich: dzieci, rodziców i wychowawców do tworzenia bezpiecznej cyberprzestrzeni.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet wprowadza do oferty bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązanie XDR do automatycznego wykrywania zagrożeń, analizy i reagowania na nie

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe rozwiązanie typu XDR (Extended Detection and Response) – FortiXDR. Zostało ono zaprojektowane w celu uproszczenia i przyspieszenia procesów wykrywania cyberataków, a także skoordynowanego reagowania na nie.

(więcej…)

Fortinet

Jak cyberprzestępcy próbowali nas oszukać w ostatnim sezonie wyprzedażowym?

Kończy się kolejny sezon wyprzedaży, będący czasem szczególnej aktywności cyberprzestępców. Ze względu na zamknięcie sklepów, wiele osób chętniej niż w ubiegłych latach korzystało z handlu online. Tymczasem oszuści, jak co roku, stosowali inżynierię społeczną, aby żerować na emocjach ofiary, a następnie podjąć próbę kradzieży pieniędzy i danych osobowych.

(więcej…)

Fortinet

Praca hybrydowa i wyzwania dla cyberbezpieczeństwa

W 2020 roku wiele firm musiało wprowadzić w nagłym trybie zmiany w swoim modelu działania, zaś dla wielu normą stała się praca zdalna. Kiedy pandemia COVID-19 ustąpi, niektórzy pracownicy wrócą do biur, ale część będzie kontynuować wykonywanie służbowych obowiązków z domu. „Praca” jest bowiem coraz częściej postrzegana jako czynność, a nie miejsce, do którego trzeba codzienne dojeżdżać.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet wprowadza pierwsze w branży rozwiązanie Secure SD-WAN dla środowisk technik operacyjnych

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, wprowadził na rynek firewall FortiGate Rugged 60F oraz odmianę tego modelu z wbudowanym modemem LTE. Są to pierwsze w branży rozwiązania SD-WAN certyfikowane do użytkowania w środowisku technik operacyjnych (OT). Nowa wersja platformy FortiGate, o wzmocnionej konstrukcji, zaprojektowana została do wykorzystania w środowiskach, w których nie ma możliwości kontrolowania parametrów środowiskowych. Dzięki niej łatwiejsze staje się wdrożenie wiodącego na rynku rozwiązań ochronnych rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN w lokalizacjach, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla korzystających ze środowisk OT przedsiębiorstw działających w branży energetycznej, produkcyjnej czy transportowej.

(więcej…)

Fortinet

Szczepionki przyciągają uwagę hakerów. Firmy farmaceutyczne na celowniku

Branża farmaceutyczna wciąż przechodzi cyfrową transformację. Nadal jednak zostało wiele do zrobienia w kwestii bezpieczeństwa, bo niezwykle wrażliwe dane posiadane przez firmy farmaceutyczne są szczególnie narażone na kradzież podczas cyberataków. Zagrożenie czyha nie tylko ze strony hakerów szukających okazji na zarobek, ale również obcych agencji państwowych, a także sponsorowanej przez nie konkurencji.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet przejmuje firmę Panopta, dostawcę rozwiązań do monitorowania sieci i neutralizacji skutków ataków

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, dokonał przejęcia firmy Panopta, twórcy innowacyjnych rozwiązań działających w modelu SaaS (Software-as-a-Service), które zapewniają pełen wgląd w stan sieci korporacyjnych i automatyczne zarządzanie środowiskiem IT, w tym serwerami, urządzeniami sieciowymi, kontenerami, aplikacjami, bazami danych, urządzeniami wirtualnymi i infrastrukturą chmurową.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet rozwija współpracę z AWS poprzez nową ofertę rozwiązań zabezpieczających dane i aplikacje klientów w środowisku chmurowym

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe narzędzia zabezpieczające, przystosowane do integracji z usługami świadczonymi przez Amazon Web Services (AWS), które zapewniają klientom zaawansowaną ochronę chmurowych platform, aplikacji i infrastruktury sieciowej. Rozwiązania Fortinetu zabezpieczające środowiska chmurowe, takie jak wirtualny firewall nowej generacji FortiGate-VM oraz firewall aplikacji internetowych (WAF) FortiWeb, są przeznaczone do ochrony zadań obliczeniowych i aplikacji biznesowych zarówno w centrach danych, jak i w środowiskach chmurowych.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy