Wybierz firmę
Fortinet

Czego nauczyły nas cyberataki w dobie COVID-19?

Według analityków z FortiGuard Labs firmy Fortinet, okres pandemii jest czasem wielkich żniw dla cyberprzestępców. Korzystają z dobrze sprawdzonych metod, które zapewniają im wysoką efektywność. Najskuteczniejszym działaniem prewencyjnym, które powinni podjąć użytkownicy komputerów oraz urządzeń mobilnych, jest zadbanie o cyberhigienę, stosowanie technicznych zabezpieczeń oraz udział w szkoleniach mających na celu uświadamianie, jak zachować się w obliczu wszechobecnych cyberzagrożeń.

(więcej…)

Fortinet

Dostawcy usług rozwijają swoją ofertę dzięki rozwiązaniu Fortinet Secure SD-WAN

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, rozpoczął współpracę z kolejnymi sześcioma dostawcami usług z całego świata, którzy ostatnio wprowadzili do oferty nowe rozwiązania SD-WAN, bazujące na rozwiązaniu Fortinet Secure SD-WAN. Firmy Fusion Connect, HubOne, Kazteleport, Optical Networks, Thrive oraz TNS wybrały to narzędzie, aby wyróżnić swoją działalność i dostarczyć klientom usługi o wartości dodanej oraz dołączyły do obszernej grupy partnerów Fortinet jako dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa (Managed Security Service Providers, MSSP).

(więcej…)

Fortinet

Jak zabezpieczyć środowisko pracy zdalnej? 7 rad dla pracowników

Pandemia COVID-19 spowodowała, że prawie dwie trzecie firm przeniosło połowę lub więcej swoich pracowników do pracy zdalnej – wynika z badania przeprowadzonego przez Fortinet. Nie jest to jedynie tymczasowa zmiana. Prawie jedna trzecia wszystkich przedsiębiorstw spodziewa się, że przynajmniej połowa ich pracowników będzie nadal pracować w domu po zakończeniu pandemii.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet prezentuje globalny „Raport o cyberbezpieczeństwie pracy zdalnej 2020”

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przedstawił wyniki „Raportu o cyberbezpieczeństwie pracy zdalnej 2020”. Publikacja poświęcona jest wyzwaniom związanym z ochroną środowisk IT, przed którymi stanęły przedsiębiorstwa w efekcie nagłego przejścia na model pracy zdalnej na początku tego roku. Poruszane są też kwestie inwestycji, które mają na celu zabezpieczenie środowiska pracy zdalnej w 2020 roku i później.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet prezentuje pierwszy na świecie hiperskalowalny firewall FortiGate 4400F

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował pierwszą na świecie hiperskalowalną zaporę sieciową FortiGate 4400F, zaprojektowaną w celu spełniania rosnących potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. W jednym urządzeniu zapewniono niezrównaną wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo, dzięki czemu pobito nowy rekord współczynnika wydajności procesów ochronnych (Security Compute Ratings). Akcelerację sprzętową obliczeń urządzenia FortiGate 4400F zapewnia zaprojektowany przez Fortinet najnowszy procesor sieciowy siódmej generacji (NP7), dzięki czemu jest to jedyna, wystarczająco szybka zapora sieciowa, aby zabezpieczyć centra danych i sieci 5G działające w bardzo dużej skali.

(więcej…)

Fortinet

Fortinet kupił firmę OPAQ Networks – innowatora w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury chmurowej i sieciowej

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, kupił amerykańską firmę OPAQ Networks, dostawcę rozwiązań chmurowych umożliwiających świadczenie usług zapewniających bezpieczeństwo na brzegu infrastruktury IT (Secure Access Service Edge, SASE). Narzędzie Zero Trust Network Access (ZTNA) firmy OPAQ umożliwia ochronę rozproszonych sieci w przedsiębiorstwach – od centrów danych, przez oddziały, po użytkowników zdalnych i urządzenia Internetu rzeczy (IoT).

(więcej…)

Fortinet

Nie tylko Darknet. Gdzie „etyczni hakerzy” szukają informacji o cyberzagrożeniach?

Analiza i wykrywanie cyberzagrożeń pozwala przedsiębiorstwom i instytucjom przygotować się na ataki oraz łagodzić ich skutki. W miarę rozwoju przestępczych narzędzi staje się to coraz większym wyzwaniem, a liczba i stopień zaawansowania ataków wciąż rośnie. Aby lepiej zrozumieć techniki stosowane przez cyberprzestępców, poznać nowe rodzaje złośliwego oprogramowania i potencjalne cele, analitycy bezpieczeństwa śledzą wiele różnych źródeł, w których mogą natknąć się na ślady działania cyberprzestępców.

(więcej…)

Fortinet

Cyberprzestępcy atakują systemy przemysłowe, firmy zwiększają budżety i łatają luki

Środowiska, w których stosowane są techniki operacyjne (OT), są coraz częstszym celem cyberprzestępców. Jedynie 8% firm w ciągu ostatniego roku nie doświadczyło ich aktywności – wynika z „Raportu o stanie bezpieczeństwa technik operacyjnych 2020” opracowanego przez Fortinet. Jednocześnie nakłady finansowe na cyberbezpieczeństwo rosną, ponieważ zarządy firm dostrzegają jego kluczową rolę w zapewnieniu ciągłości biznesowej i produkcyjnej.

(więcej…)

Pokaż następne wpisy