Wybierz firmę
Vertiv

Jak zmniejszyć stopień wykorzystania energii w sieciach 5G

Na pierwszych etapach wdrażania sieci 5G operatorzy telekomunikacyjni słusznie podkreślali, że nowy standard jest do 90% bardziej wydajny niż 4G. Należy jednak mieć na uwadze, że sieć 5G zostanie wprowadzona na znacznie szerszą skalę niż wcześniejsze generacje, więc ogólne zużycie energii w sieci będzie wyższe, nawet jeśli same urządzenia będą znacznie bardziej wydajne. W efekcie, jak podaje IHS Markit, 92% kosztów operacyjnych telekomów pochłaniają wydatki na energię. Jej oszczędzanie powinno więc stać się priorytetem. (więcej…)

Vertiv

Rozwój 5G a paradoks Jevonsa, czyli co wspólnego mają zużycie węgla i nowy standard telekomunikacyjny

Im bardziej wydajne są zasoby, tym więcej ich zużywamy – mówi zjawisko opisane półtora wieku temu przez angielskiego ekonomistę Williama S. Jevonsa. Paradoks ten pierwotnie odnosił się do wykorzystywania węgla w epoce maszyn parowych. Chociaż idee Jevonsa powstały w trakcie rewolucji przemysłowej, nadal są aktualne w dobie rewolucji cyfrowej. Obecnie można je odnieść także do efektywności energetycznej związanej z wdrożeniem sieci 5G. (więcej…)

Vertiv

Gdzie znajduje się brzeg sieci?

W wyniku nieustanej ewolucji modeli przetwarzania danych w przedsiębiorstwach, przez zdalnych pracowników oraz użytkowników prywatnych, zmieniły się oczekiwania związane z szybkością dostępu do informacji. W efekcie wypracowane zostały techniki umożliwiające fizyczne zlokalizowanie przetwarzanych danych jak najbliżej użytkownika, aby wyeliminować związane z ich przesyłaniem opóźnienia, ale nadal zapewniające centralne zarządzanie nimi. (więcej…)

Vertiv

Igor Grdic nowym Country Managerem Vertiv w Europie Środkowo-Wschodniej

Menedżer wnosi doświadczenie z pracy w Vertiv i u innych liderów branży oraz przyczyni się do dalszego rozwoju Vertiv Poland

Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, powołał Igora Grdicia do roli Country Managera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Polskę i kraje bałtyckie. Celem utworzenia nowego regionu jest zapewnienie spójności sposobu, w jaki Vertiv wspiera swoich klientów, pozycjonuje firmę na rynku i osiąga wzrost. Ma także ujednolicić metodę pracy zespołów sprzedażowych. (więcej…)

Vertiv

Vertiv prezentuje nowy system mikrocentrum danych typu plug-and-play dla środowisk brzegowych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, zaprezentował fabrycznie zmontowane mikrocentrum danych Vertiv™ VRC-S. Zostało ono zaprojektowane do szybkiej i prostej instalacji na brzegu sieci i w innych małych obiektach IT. Rozwiązanie Vertiv VRC-S, dostępne już w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), zawiera moduł dystrybucji zasilania (rPDU), zasilacz awaryjny UPS Vertiv™ Liebert® GXT5 z certyfikatem Energy Star 2.0, czujniki i oprogramowanie monitorujące oraz najnowszy system chłodzenia Vertiv™ VRC zamontowane w uniwersalnej szafie rack (więcej…)

Vertiv

W 2021 wzrosną inwestycje w sektor data center, Polska staje się nowym kluczowym rynkiem

Trudno nie docenić funkcji, jaką centra danych pełnią w gospodarce. Ich niedostępność spowodowałaby poważne zakłócenia w codziennym życiu. Wstrzymany zostałby handel na giełdach towarowych i finansowych. Nastąpiłaby utrata kluczowych danych lub trudności w dostępie do nich. Nie byłoby możliwości wysyłania wiadomości e-mail, korzystania z serwisów streamingowych. Praca z domu stałaby się niezwykle trudna. W związku z koniecznością wyjątkowej dbałości o wysoką dostępność centrów danych eksperci przewidują, że rok 2021 będzie dla tej branży okresem wzmożonych inwestycji i szybkiego rozwoju. Jako jeden z „wschodzących” rynków wskazywana jest Polska. (więcej…)

Vertiv

Vertiv wprowadza do oferty system UPS średniej mocy nowej generacji do zastosowań krytycznych

Vertiv Liebert EXM2 zapewnia wiodącą w branży wydajność, niezawodność i efektywność

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, zaprezentował trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2, zapewniający sprawność podwójnej konwersji na poziomie 97%, która dodatkowo wzrasta do 98,8% w dynamicznym trybie online. (więcej…)

Vertiv

Vertiv otwiera innowacyjną fabrykę zintegrowanych rozwiązań modułowych

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających ciągłość działania biznesu, otworzył nową fabrykę w chorwackiej miejscowości Rugvica. Będą w niej powstawać zintegrowane rozwiązania modułowe, przeznaczone do sprzedaży w regionie EMEA. Obiekt zapewnia o 130% więcej przestrzeni wewnętrznej i 60% więcej przestrzeni zewnętrznej i może być łatwo rozbudowywany, aby zaspokoić potrzeby szybko rozwijającego się rynku prefabrykowanych modułowych centrów danych (PFM). W fabryce wdrożono również szereg innowacyjnych rozwiązań do budowy modułów PFM oraz systemów klimatyzacyjnych. (więcej…)

Vertiv

Jak dbać o urządzenia z rodziny przemysłowego internetu rzeczy

Jeszcze przed pandemią analitycy z firmy konsultingowej McKinsey przewidywali, że rozwiązania przemysłowego internetu rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) do 2025 roku na świecie wygenerują wartość nawet 3,7 biliona dolarów. Chociaż globalny kryzys spowolnił ich wdrażanie w fabrykach i magazynach, to nie ma wątpliwości, że środowisko IIoT będzie się nadal dynamicznie rozwijało. 

(więcej…)

Vertiv

Vertiv i Green Mountain angażują się w zrównoważony rozwój centrów danych

Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, wdrożył najnowocześniejsze systemy do zarządzania energią i przepływem ciepła w centrum danych firmy Green Mountain, norweskiego dostawcy usług kolokacyjnych. Dzięki temu projektowi placówka ta stała się jedną z najbardziej ekologicznych na świecie. (więcej…)

Pokaż następne wpisy