Wybierz firmę
Vertiv

Raport Vertiv: przetwarzanie na brzegu sieci szansą dla operatorów telekomunikacyjnych

Operatorzy sieciowi odegrają kluczową rolę w tworzeniu bazujących na przetwarzaniu brzegowym nowych, dochodowych usług

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań z zakresu infrastruktury dla centrów danych, opublikował stworzony wraz z firmą analityczną Omdia, nowy raport dotyczący możliwości wykorzystania przetwarzania danych na brzegu sieci (edge computing) przez operatorów telekomunikacyjnych oraz prezentujący najlepsze strategie i taktyki związane z tą technologią. (więcej…)

Vertiv

Jak zdalny dostęp pomaga dbać o infrastrukturę IT

Obecnie dostęp do kluczowych zasobów przedsiębiorstwa znajdujących się w centrach danych jest utrudniony ze względów bezpieczeństwa, a firmy ze wszystkich branż zmagają się z zapewnieniem ciągłości biznesowej. Jeśli do tej pory nie wdrożyły rozwiązań umożliwiających zdalne zarządzanie zasobami przez ich zespół IT, przyszedł na to najwyższy czas. Jak pokazał trwający kryzys, sprawne funkcjonowanie zależy nie tylko od technicznych rozwiązań, ale również zasobów ludzkich. (więcej…)

Vertiv

Vertiv i Geoclima prezentują nową grupę produktową bezolejowych agregatów wody lodowej

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań gwarantujących ciągłość działania przedsiębiorstw, zaprezentował nową grupę produktową chillerów Vertiv™ Liebert® OFC z bezolejowymi sprężarkami odśrodkowymi turbocor. Urządzenia te, chłodzone powietrzem i wodą, wprowadzane są na rynek we współpracy z firmą Geoclima, specjalizującą się w innowacyjnych systemach chłodzenia o minimalnym negatywnym wpływie na środowisko. Początkowo będą dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA). (więcej…)

Vertiv

Jak centra danych radzą sobie ze zwiększonym ruchem w Internecie?

Od lat w branży centrów przetwarzania danych istnieje zjawisko tworzenia nadmiaru mocy produkcyjnej i jej niedostatecznego wykorzystania. Do niedawna na świecie nierzadko można było zobaczyć placówkę przygotowaną na pobór energii elektrycznej przez rozwiązania IT na poziomie 10 megawoltoamperów (MVA), podczas gdy jej rzeczywiste obciążenie wynosiło tylko 2 MVA. Jeszcze bardziej powszechne było wykorzystanie mocy obliczeniowej serwerów na poziomie poniżej 10 procent i dotyczyło to nie tylko pojedynczych urządzeń czy szaf teleinformatycznych, ale całych systemów IT. (więcej…)

Vertiv

Coraz więcej aktywności przenosi się do internetu, czy infrastruktura temu podoła?

Sytuacje kryzysowe, z jakimi mamy obecnie do czynienia, przyspieszają ewolucję trendów już obecnych w społeczeństwie – twierdzi Robert Kargon, profesor historii nauki na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. Być może dzięki temu wkrótce będziemy mogli cieszyć się większym poziomem elastyczności w wykonywaniu zawodowych obowiązków, równowagą między pracą a życiem prywatnym oraz mniejszym natężeniem ruchu drogowego. (więcej…)

Vertiv

Vertiv dostarcza modułowe centra danych z certyfikacją TIER-Ready

Firma Vertiv (NYSE: VRT), światowy dostawca rozwiązań z zakresu infrastruktury dla centrów danych, wprowadziła do oferty prefabrykowane, modularne centra danych (Prefabricated Modular, PFM). Rozwiązania te otrzymały od instytucji Uptime Institute certyfikat „TIER-Ready” w zakresie odporności na uszkodzenia. Nowa umowa pozwoli Vertiv sprzedawać usługi Uptime Institute Tier Certification of Constructed Facilities (TCCF) z jednostkami modułowymi Vertiv TIER-Ready, zapewniając tym samym korzyści z pełnej certyfikacji Tier bezpośrednio swoim klientom. (więcej…)

Vertiv

Badanie Forbes Insights i Vertiv: centra danych nie spełniają potrzeb przedsiębiorstw?

Tylko 29% osób podejmujących decyzje dotyczące funkcjonowania centrów danych twierdzi, że obecnie użytkowane przez nie obiekty spełniają firmowe potrzeby. Ale jedynie 6% przyznaje, że infrastruktura tych placówek jest modernizowana z wyprzedzeniem bieżących potrzeb. Są to jedne z najważniejszych informacji płynących z raportu opracowanego przez Forbes Insights i Vertiv (NYSE: VRT). (więcej…)

Vertiv

Vertiv ogłasza rozbudowę Customer Experience Centre w Bolonii

Vertiv [NYSE: VRT], globalny dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury krytycznej, ogłosił plany rozbudowy swojego nowoczesnego Customer Experience Centre w zakresie zasilania prądem przemiennym. Plan rozwoju położonego w Bolonii centrum obejmie nową infrastrukturę energetyczną o mocy 4 MVA w celu zwiększenia możliwości testowania elastyczności i wydajności rozwiązań Vertiv. (więcej…)

Vertiv

Ile kosztuje przestój w działaniu centrów danych?

Żadna z wielu zmian, jakich przedsiębiorstwa doświadczyły w trakcie cyfrowej rewolucji, nie jest tak głęboka, jak wzrost uzależnienia od systemów informatycznych. Dla wielu banków, firm telekomunikacyjnych, dostawców usług online oraz w chmurze ciągłość pracy centrów danych jest wymogiem o znaczeniu krytycznym. Zwłaszcza, że przestoje mogą powodować realne straty, nawet rzędu kilku tysięcy dolarów za minutę. (więcej…)

Vertiv

Analiza Vertiv: jak będzie wyglądało przetwarzanie danych w 2020 roku?

Szybkość wdrażania hybrydowych środowisk IT staje się coraz ważniejszym czynnikiem wyróżniającym producentów rozwiązań dla centrów danych

W miarę jak świat wkracza w 2020 r., zarządy przedsiębiorstw rzadko już rozważają czy postawić na infrastrukturę IT wdrażaną lokalnie czy też w chmurze. Rezultatem tych debat coraz częściej jest decyzja o skorzystaniu z modelu hybrydowego, będącego połączeniem chmury publicznej i prywatnej, oraz wdrożenie rozbudowanych zasobów na brzegu sieci, wokół jej zmodyfikowanego rdzenia. Ten ewoluujący sposób podejścia do zarządzania danymi i zasobami obliczeniowymi jest jednym z pięciu zyskujących popularność trendów w centrach danych w 2020 r., które zostały zidentyfikowane i opisane przez ekspertów z firmy Vertiv, globalnego dostawcy rozwiązań z zakresu infrastruktury IT, zapewniających ciągłość biznesową. (więcej…)

Pokaż następne wpisy