Wybierz firmę
Vertiv

Vertiv wprowadza do oferty system UPS średniej mocy nowej generacji do zastosowań krytycznych

Vertiv Liebert EXM2 zapewnia wiodącą w branży wydajność, niezawodność i efektywność

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, zaprezentował trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2, zapewniający sprawność podwójnej konwersji na poziomie 97%, która dodatkowo wzrasta do 98,8% w dynamicznym trybie online. (więcej…)

Vertiv

Vertiv otwiera innowacyjną fabrykę zintegrowanych rozwiązań modułowych

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających ciągłość działania biznesu, otworzył nową fabrykę w chorwackiej miejscowości Rugvica. Będą w niej powstawać zintegrowane rozwiązania modułowe, przeznaczone do sprzedaży w regionie EMEA. Obiekt zapewnia o 130% więcej przestrzeni wewnętrznej i 60% więcej przestrzeni zewnętrznej i może być łatwo rozbudowywany, aby zaspokoić potrzeby szybko rozwijającego się rynku prefabrykowanych modułowych centrów danych (PFM). W fabryce wdrożono również szereg innowacyjnych rozwiązań do budowy modułów PFM oraz systemów klimatyzacyjnych. (więcej…)

Vertiv

Jak dbać o urządzenia z rodziny przemysłowego internetu rzeczy

Jeszcze przed pandemią analitycy z firmy konsultingowej McKinsey przewidywali, że rozwiązania przemysłowego internetu rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) do 2025 roku na świecie wygenerują wartość nawet 3,7 biliona dolarów. Chociaż globalny kryzys spowolnił ich wdrażanie w fabrykach i magazynach, to nie ma wątpliwości, że środowisko IIoT będzie się nadal dynamicznie rozwijało. 

(więcej…)

Vertiv

Vertiv i Green Mountain angażują się w zrównoważony rozwój centrów danych

Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, wdrożył najnowocześniejsze systemy do zarządzania energią i przepływem ciepła w centrum danych firmy Green Mountain, norweskiego dostawcy usług kolokacyjnych. Dzięki temu projektowi placówka ta stała się jedną z najbardziej ekologicznych na świecie. (więcej…)

Vertiv

Badanie STL Partners i Vertiv: firmy telekomunikacyjne powinny traktować priorytetowo wydajność i zrównoważony rozwój w sieciach 5G

5G będzie najbardziej przełomowym standardem komunikacyjnym dla całego pokolenia. Umożliwi powstanie wielu nowych usług, w tym zapewniających zaawansowane zarządzanie energią, które będą miały kluczowe znaczenie dla rozwiązywania narastających problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Przeprowadzone ostatnio badania identyfikują praktyczne wyzwania dotyczące zarządzania energią w kontekście 5G, przed którymi stoją operatorzy telekomunikacyjni. (więcej…)

Vertiv

Cztery dziedziny cyfrowych innowacji, które szczególnie zyskają na wdrożeniu 5G

W dyskusji na temat cyfrowych innowacji wiele uwagi poświęca się internetowi rzeczy, przetwarzaniu na brzegu sieci, uczeniu maszynowemu czy sztucznej inteligencji. Społeczeństwo jednak nie zdaje sobie sprawy z rzeczywistego postępu zachodzącego w tych dziedzinach. Duży wpływ na zapoczątkowanie cyfrowej transformacji w tych obszarach miały standardy 4G i LTE 4G, ale dopiero sieć 5G przeniesie ją na wyższy poziom. Eksperci Vertiv przeprowadzili analizę dziedzin, w których nowy standard transmisji danych umożliwi szybki rozwój. Poniżej prezentujemy wybrane z nich. (więcej…)

Vertiv

Zasilacz UPS pomoże bezpiecznie przechowywać szczepionki przeciw COVID-19

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 50% różnych szczepionek rocznie marnuje się z powodu niewłaściwego przechowywania, związanego m.in. z problemami z utrzymaniem właściwej temperatury. Z uwagi na fakt, że nowe szczepionki firm Pfizer i Moderna przeciw COVID-19 wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach, rozwiązanie tego problemu jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. (więcej…)

Vertiv

Prognozy ekspertów Vertiv: usługi centrów danych w 2021 roku nabiorą krytycznego znaczenia

W obliczu pandemii COVID-19 świat niemal natychmiast przestawił się na pracę w trybie online. Z tego też powodu do najbardziej strategicznych miejsc zaliczone zostały centra danych, bo to od nich w dobie kryzysu uzależnione stało się funkcjonowanie ludzi i firm. Znaczenie tych placówek wzrośnie jeszcze bardziej w 2021 r., bowiem infrastruktura przesyłania danych, odpowiedzialna za dostęp do informacyjnego ekosystemu, stanie się równie ważna jak media gwarantujące dostawy prądu, wody czy gazu. Według ekspertów z firmy Vertiv, globalnego dostawcy krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesową przedsiębiorstw, będzie to jeden z głównych trendów dotyczących centrów danych w 2021 r. (więcej…)

Vertiv

Vertiv uznany globalnym liderem na szybko rozwijającym się rynku chłodzenia centrów danych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość jej pracy, został uznany przez firmę Omdia największym na świecie producentem rozwiązań do chłodzenia centrów danych. W opublikowanych właśnie wynikach badań podkreślone zostało, że w dziedzinie tej, która podlega ciągłym zmianom i innowacjom, obecnie dominują trzy coraz bardziej efektywne technologie odprowadzania ciepła, takie jak bezpośrednie odparowywanie (Direct Expansion, DX), wykorzystanie wody lodowej oraz wyparne układy chłodzenia (Evaporative Cooling). Ponadto, oczekiwane jest, że nadal będą rozwijane technologie chłodzenia cieczą, ponieważ operatorzy centrów danych poszukują sposobów na dalszą poprawę ich wydajności i poradzenie sobie z coraz bardziej energochłonnymi zadaniami obliczeniowymi. (więcej…)

Vertiv

Jak zadbać o efektywność energetyczną w post-covidowym świecie?

Rządy, firmy i obywatele przez większą część mijającego roku zajmowali się niemal wyłącznie jedną sprawą: pandemią COVID-19. Jest to zrozumiałe, ale trzeba pamiętać, że inne zagrożenia nie zniknęły. Co więcej, wkrótce gospodarki wielu państw mogą pogrążyć się w ostrej i długotrwałej recesji. Firmy i jednostki sektora publicznego znajdą się pod presją cięcia kosztów. Jednym z wymogów wobec nich będzie zwiększanie efektywności energetycznej. (więcej…)

Pokaż następne wpisy