Wybierz firmę
Vertiv

Prognozy ekspertów Vertiv: usługi centrów danych w 2021 roku nabiorą krytycznego znaczenia

W obliczu pandemii COVID-19 świat niemal natychmiast przestawił się na pracę w trybie online. Z tego też powodu do najbardziej strategicznych miejsc zaliczone zostały centra danych, bo to od nich w dobie kryzysu uzależnione stało się funkcjonowanie ludzi i firm. Znaczenie tych placówek wzrośnie jeszcze bardziej w 2021 r., bowiem infrastruktura przesyłania danych, odpowiedzialna za dostęp do informacyjnego ekosystemu, stanie się równie ważna jak media gwarantujące dostawy prądu, wody czy gazu. Według ekspertów z firmy Vertiv, globalnego dostawcy krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesową przedsiębiorstw, będzie to jeden z głównych trendów dotyczących centrów danych w 2021 r. (więcej…)

Vertiv

Vertiv uznany globalnym liderem na szybko rozwijającym się rynku chłodzenia centrów danych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość jej pracy, został uznany przez firmę Omdia największym na świecie producentem rozwiązań do chłodzenia centrów danych. W opublikowanych właśnie wynikach badań podkreślone zostało, że w dziedzinie tej, która podlega ciągłym zmianom i innowacjom, obecnie dominują trzy coraz bardziej efektywne technologie odprowadzania ciepła, takie jak bezpośrednie odparowywanie (Direct Expansion, DX), wykorzystanie wody lodowej oraz wyparne układy chłodzenia (Evaporative Cooling). Ponadto, oczekiwane jest, że nadal będą rozwijane technologie chłodzenia cieczą, ponieważ operatorzy centrów danych poszukują sposobów na dalszą poprawę ich wydajności i poradzenie sobie z coraz bardziej energochłonnymi zadaniami obliczeniowymi. (więcej…)

Vertiv

Jak zadbać o efektywność energetyczną w post-covidowym świecie?

Rządy, firmy i obywatele przez większą część mijającego roku zajmowali się niemal wyłącznie jedną sprawą: pandemią COVID-19. Jest to zrozumiałe, ale trzeba pamiętać, że inne zagrożenia nie zniknęły. Co więcej, wkrótce gospodarki wielu państw mogą pogrążyć się w ostrej i długotrwałej recesji. Firmy i jednostki sektora publicznego znajdą się pod presją cięcia kosztów. Jednym z wymogów wobec nich będzie zwiększanie efektywności energetycznej. (więcej…)

Vertiv

Vertiv rozpoczyna współpracę dystrybucyjną z Ingram Micro w Polsce

Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań gwarantujących ciągłość działania przedsiębiorstw, ogłosił nawiązanie partnerstwa dystrybucyjnego z Ingram Micro, jednym z największych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD) w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem sprzedaży infrastruktury dla centrów przetwarzania danych, produktów sieciowych oraz systemów bezpieczeństwa w kanale dystrybucji IT. (więcej…)

Vertiv

Vertiv nawiązuje współpracę z firmą Honeywell celem poprawy zrównoważonego rozwoju w zakresie operacji centrów danych na całym świecie

ATLANTA/COLUMBUS, OHIO – Centra danych umożliwiają korzystanie z aplikacji online używanych przez ludzi do pracy, rozrywki i komunikacji. Znajdujące się w nich rozwiązania IT wymagają jednak dużej mocy, aby udostępniać informacje całemu światu. Dlatego firmy Honeywell (NYSE: HON), światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla budownictwa, oraz Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca rozwiązań z zakresu krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość biznesową, rozpoczęły współpracę mającą na celu zapewnienie bardziej zrównoważonej i wydajnej pracy centrów danych. Ich celem jest stworzenie zintegrowanych rozwiązań zwiększających niezawodność centrów danych, ich odporność na awarie i katastrofy oraz optymalizujące wydajność operacyjną. Rozwiązania te mają być dostępne jeszcze w 2020 roku. 

(więcej…)

Vertiv

Vertiv prezentuje narzędzie do monitorowania infrastruktury brzegowej małych i średnich centrów danych

Vertiv Environet Alert to przystępne cenowo, łatwe do wdrożenia i użytkowania oprogramowanie dla niewielkich centrów przetwarzania danych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej pracy, wprowadził do oferty oprogramowanie Vertiv Environet Alert zapewniające monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą małych centrów danych oraz biur przetwarzających dane na brzegu sieci, o funkcjonalności spotykanej dotychczas tylko w narzędziach przeznaczonych dla dużych korporacji. Pakiet Vertiv Environet Alert jest przystępny cenowo i łatwy w użyciu, dzięki czemu eliminuje dwie najczęstsze bariery spotykane przy wdrażaniu narzędzi do monitorowania i zarządzania w małych środowiskach. (więcej…)

Vertiv

Podczas organizowanego przez Vertiv spotkania LinkedIn Live omówiona zostanie sytuacja na globalnym rynku usług kolokacyjnych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość biznesu, organizuje wirtualne spotkanie LinkedIn Live: Location, Location, Colocation: Who in the Global Market is Winning and Why?. W trakcie konferencji, która odbędzie się 15 września 2020 r. o godzinie 15:00 polskiego czasu, zostanie omówiona sytuacja na globalnym rynku usług kolokacyjnych oraz wpływ czynników rynkowych na kształt tego sektora. (więcej…)

Vertiv

Vertiv w czołówce dostawców na rynku modułowych centrów danych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesu, został sklasyfikowany przez firmę analityczną Omdia jako jeden z wiodących producentów na rynku prefabrykowanych modułowych (PFM) centrów danych, z drugim co do wielkości udziałem w rynku na świecie. Opublikowane właśnie badania wykazały, że zapewniane przez te rozwiązania korzyści, takie jak gwarantowana skalowalność, wpływają na znaczący wzrost adopcji systemów PFM we wszystkich regionach geograficznych. (więcej…)

Vertiv

Vertiv w czołówce dostawców na rynku modułowych centrów danych

Badania przeprowadzone przez Omdia pokazują, że światowy rynek prefabrykowanych modułowych centrów danych wzrósł o ponad 65%

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesu, został sklasyfikowany przez firmę analityczną Omdia jako jeden z wiodących producentów na rynku prefabrykowanych modułowych (PFM) centrów danych, z drugim co do wielkości udziałem w rynku na świecie. Opublikowane właśnie badania wykazały, że zapewniane przez te rozwiązania korzyści, takie jak gwarantowana skalowalność, wpływają na znaczący wzrost adopcji systemów PFM we wszystkich regionach geograficznych. (więcej…)

Pokaż następne wpisy