Wybierz firmę
Oferteo

Średnio 369 000 PLN za budowę domu z drewna. Raport Oferteo.pl

 

Polacy, którzy budują swój dom z drewna, rzadko decydują się na duży metraż, a szacunkowe koszty inwestycji w ich przypadku wynoszą średnio 369 tys. zł. W przeciwieństwie do wybierających tradycyjne technologie, chętniej decydują się na realizację według indywidualnego projektu architektonicznego (62%) niż na kupno gotowego – wynika z raportu opracowanego przez Oferteo.pl. (więcej…)

Oferteo

Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego domu

Wśród Polaków panuje powszechne przekonanie, że ich miejsce zamieszkania jest bezpieczne – wynika z analizy Centrum Badania Opinii Społecznej. Deklaruje tak aż 93% respondentów. Tylko 7% badanych przez CBOS przyznało, że padło w ciągu ostatnich pięciu lat ofiarą włamania. Z kolei według danych serwisu Oferteo.pl aż 26% Polaków nie stosuje w swoich domach żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych. (więcej…)

Oferteo

Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i popierają programy wymiany pieców

Trwa kolejna zima w trakcie której Polacy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Od kilku dni kraj znów tonie w smogu, a władze wielu miejscowości apelowały do mieszkańców o niewychodzenie bez potrzeby z domów. Stężenia pyłów PM 2,5 przekroczyły w Rzeszowie 700, a w Swarzędzu 500% normy. Zapowiadana na różnych szczeblach walka ze smogiem nie przynosi na razie zadowalających rezultatów. Tymczasem, według badania serwisu Oferteo.pl, Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i mają świadomość, jakie konsekwencje dla zdrowia ze sobą niesie. W większości (66%) popierają również zakaz ogrzewania mieszkań za pomocą paliw stałych. (więcej…)

Pokaż następne wpisy