Wybierz firmę
Oferteo

Raport Oferteo.pl o ekipach budowlanych. Kluczowe są opinie i cena, nad jednym domem pracuje kilku wykonawców

Co trzeci Polak budujący dom w 2020 roku zapłacił wykonawcom więcej, niż zakładał. Cały proces poszukiwania ekipy budowlanej wspominany jest jako jeden z najbardziej problematycznych podczas całej budowy – wynika z raportu Oferteo.pl. Znalezienie odpowiednich specjalistów zajmowało inwestorom zwykle do miesiąca, drugie tyle musieli poświecić na oczekiwanie, aż prace się rozpoczną. (więcej…)

Oferteo

55% Polaków buduje dom na kredyt. Prace wykończeniowe biorą na siebie, aby ograniczyć wydatki. Raport Oferteo.pl

Średni koszt budowy w 2020 roku wyniósł w Polsce 485 tys. zł. Większość domów powstaje za pieniądze pochodzące z kredytów – wynika z „Raportu o Budowie Domów” Oferteo.pl. Polacy, jak tylko mogą, starają się ograniczyć koszty inwestycji. Aż 81% decyduje się samodzielnie wykonać część prac wykończeniowych. Najczęściej jest to wniesienie mebli oraz malowanie ścian. (więcej…)

Oferteo

Inteligentne systemy częściej dla komfortu niż bezpieczeństwa. Raport Oferteo.pl o smart home w Polsce

Co trzeci Polak, który w 2020 roku wybudował dom, wdrożył w nim technologię smart home. Większość z nich nie żałuje swojej decyzji. Aż 90% inwestorów jest zadowolona ze swojej instalacji, a 71% planuje jej poszerzenie – wynika z raportu Oferteo.pl. Najpopularniejszym centralnym systemem sterowania smart home w ubiegłym roku okazał się Google Home, spadła natomiast popularność Apple HomeKit. (więcej…)

Oferteo

Problemy finansowe, opóźnienia i zamknięte urzędy. Jak wygląda budowa domu w czasie pandemii? Raport Oferteo.pl

W ubiegłym roku pandemia znacznie utrudniła Polakom budowę domów. Co trzeci inwestor był zmuszony zrewidować budżet, a co dziesiąty dokonał zmian w projekcie swojej nieruchomości – wynika z raportu Oferteo.pl. Aż 60% badanych napotkało problemy w kontakcie z pracownikami urzędów, natomiast prawie połowa zrezygnowała z pojawiania się w nich osobiście. (więcej…)

Pokaż następne wpisy