Wybierz firmę
Oferteo

Polacy inwestują w fotowoltaikę, bo boją się rosnących kosztów energii. Raport Oferteo.pl

Oszczędność oraz obawa przed rosnącymi kosztami energii to najczęstsze powody, które skłaniają Polaków do inwestycji w fotowoltaikę. Z tego rozwiązania zadowolonych jest dziś niemal 90% użytkowników, a proces inwestycyjny opisują oni zwykle jako bezproblemowy, sprawny i satysfakcjonujący – wynika z „Raportu Oferteo o fotowoltaice. Jednak nowe przepisy, zapowiadane na 2022 rok, zniechęciłyby do paneli fotowoltaicznych aż jedną czwartą inwestorów. (więcej…)

Oferteo

Konkurencja groźniejsza niż pandemia. Jak koronawirus wpłynął na rynek fotowoltaiki w Polsce?

Właściciele firm zajmujących się fotowoltaiką na różne sposoby radzili sobie z zamieszaniem wywołanym pandemią. Część zdecydowała się obniżyć ceny, inni przeciwnie, podnosili je. Wielu przedsiębiorców dostrzegło potencjał internetu i social mediów w prowadzeniu biznesu i zdobywaniu klientów – wynika z badania Oferteo.pl. Okazuje się, że jako największe zagrożenie dla biznesu wykonawcy postrzegają nie pandemię, a rosnącą konkurencję. (więcej…)

Oferteo

Zapotrzebowanie na przewozy 20% wyższe niż rok temu. Branża transportowa odżywa po pandemii. Raport Oferteo.pl

Branża transportowa poważnie ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. W 2020 roku kierowcy tracili pracę częściej niż pracownicy innych sektorów. Sytuacja nieco się jednak ustabilizowała i w marcu 2021 roku zapotrzebowanie na usługi przewozowe było już o 40% większe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – wynika z raportu Oferteo.pl. Najpopularniejsze kierunki eksportu z Polski to Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Francja. (więcej…)

Oferteo

Zapotrzebowanie na usługi remontowe w Polsce wzrosło o 150% od zakończenia lockdownu. Analiza Oferteo.pl

W pierwszych miesiącach 2021 roku wnętrza swoich mieszkań i domów remontowało aż 2,5 raza więcej osób niż na początku roku 2020. Ubiegłoroczny lockdown chwilowo zmniejszył liczbę zleceń kierowanych do specjalistów, jednak od jego zakończenia popyt na tego typu usługi wciąż rośnie – wynika z raportu Oferteo.pl. Zwykle prace obejmują 45 pomieszczeń, a najbardziej poszukiwani są specjaliści od malowania i montażu płyt gipsowo-kartonowych. (więcej…)

Oferteo

Raport Oferteo.pl o ekipach budowlanych. Kluczowe są opinie i cena, nad jednym domem pracuje kilku wykonawców

Co trzeci Polak budujący dom w 2020 roku zapłacił wykonawcom więcej, niż zakładał. Cały proces poszukiwania ekipy budowlanej wspominany jest jako jeden z najbardziej problematycznych podczas całej budowy – wynika z raportu Oferteo.pl. Znalezienie odpowiednich specjalistów zajmowało inwestorom zwykle do miesiąca, drugie tyle musieli poświecić na oczekiwanie, aż prace się rozpoczną. (więcej…)

Oferteo

55% Polaków buduje dom na kredyt. Prace wykończeniowe biorą na siebie, aby ograniczyć wydatki. Raport Oferteo.pl

Średni koszt budowy w 2020 roku wyniósł w Polsce 485 tys. zł. Większość domów powstaje za pieniądze pochodzące z kredytów – wynika z „Raportu o Budowie Domów” Oferteo.pl. Polacy, jak tylko mogą, starają się ograniczyć koszty inwestycji. Aż 81% decyduje się samodzielnie wykonać część prac wykończeniowych. Najczęściej jest to wniesienie mebli oraz malowanie ścian. (więcej…)

Oferteo

Inteligentne systemy częściej dla komfortu niż bezpieczeństwa. Raport Oferteo.pl o smart home w Polsce

Co trzeci Polak, który w 2020 roku wybudował dom, wdrożył w nim technologię smart home. Większość z nich nie żałuje swojej decyzji. Aż 90% inwestorów jest zadowolona ze swojej instalacji, a 71% planuje jej poszerzenie – wynika z raportu Oferteo.pl. Najpopularniejszym centralnym systemem sterowania smart home w ubiegłym roku okazał się Google Home, spadła natomiast popularność Apple HomeKit. (więcej…)

Pokaż następne wpisy