Wybierz firmę
Verizon Connect

6 na 10 polskich firm monitoruje swoje samochody – raport Verizon Connect

6 na 10 polskich firm monitoruje swoje floty samochodowe z wykorzystaniem rozwiązań GPS – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Verizon Connect. Aż 45% z nich obniżyło zużycie paliwa dzięki wprowadzeniu telematyki. Co drugi badany uważa, że system monitorowania samochodów pozwolił zmniejszyć liczbę wypadków i obniżyć koszty ubezpieczenia. W jaki sposób oprogramowanie i usługi pomagają polskim firmom radzić sobie z biznesowymi wyzwaniami? (więcej…)

Verizon Connect

Jak technologie poprawią jakość powietrza w miastach?

Wśród 20 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast 16 leży w Polsce.[1] W ubiegłym roku w Krakowie dopuszczalny poziom zapylenia był przekroczony przez 188 dni.[2] Problem jakości powietrza w miastach częściowo jest związany z ruchem samochodowym. Przyczyną są wzbijany przez samochody pył z jezdni, nieefektywna jazda powodująca zwiększone spalanie oraz mikrocząsteczki pochodzące z hamulców i innych części konstrukcyjnych.[3] Do redukcji emisji spalin i poprawy jakości miejskiego powietrza mogą przyczynić się nowoczesne technologie. (więcej…)

Verizon Connect

Sztuczna inteligencja może pomóc zapobiegać wypadkom drogowym

Według danych policji w 2019 roku na polskich drogach doszło do 30 tys. wypadków drogowych.[1] Zapobieganie i ograniczanie ich liczby staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza że przybywa pojazdów (w 2018 roku w Polsce było już niemal 24,5 mln samochodów osobowych i ponad 3,3 mln ciężarówek[2]). Tymczasem w poprawianiu bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą pomóc nie tylko przepisy, ale i technologia. Wielu niebezpiecznych sytuacji można uniknąć m.in. dzięki sztucznej inteligencji. (więcej…)