Red Hat

Firmy Red Hat i Oracle rozszerzają współpracę w celu wprowadzenia Red Hat OpenShift do Oracle Cloud Infrastructure

Powiększ

Strategiczna współpraca zapewni obsługę Red Hat Enterprise Linux dla obciążeń bare metal OCI i Oracle VMware Cloud oraz umożliwi uruchamianie certyfikowanych i obsługiwanych konfiguracji Red Hat OpenShift na OCI.

Red Hat, Inc., wiodący na świecie dostawca rozwiązań open source, i Oracle ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy, aby zaoferować klientom większy wybór we wdrażaniu aplikacji w Oracle Cloud Infrastructure (OCI). W ramach partnerstwa Red Hat OpenShift (wiodąca w branży platforma aplikacji w chmurze hybrydowej wykorzystująca Kubernetes, która służy do projektowania, budowania i wdrażania natywnych aplikacji w chmurze) będzie obsługiwana i certyfikowana do działania w infrastrukturze OCI.

Red Hat OpenShift on OCI będzie obsługiwany dla instalacji zarządzanych przez klientów przy użyciu certyfikowanych konfiguracji Red Hat OpenShift Platform Plus, Red Hat OpenShift Container Platform i Red Hat OpenShift Kubernetes Engine, które działają na maszynach wirtualnych OCI Compute i instancjach bare metal (dedykowane komputery fizyczne). Umożliwi to klientom instalowanie i uruchamianie obciążeń na Red Hat OpenShift w OCI przy zachowaniu pewności, że są one testowane, certyfikowane i obsługiwane zarówno przez Oracle, jak i Red Hat. Ponadto klienci korzystający z Red Hat OpenShift w swoich lokalnych centrach danych będą mogli łatwiej przenosić te środowiska do OCI. Aby pomóc w rozwiązywaniu potencjalnych problemów, transparentna umowa o wspólnym wsparciu umożliwia klientom kontakt zarówno z działem wsparcia Red Hat, jak i Oracle.

Rozproszona chmura OCI dostarcza ponad 100 usług w 45 regionach chmury publicznej, w tym w regionach Oracle Cloud for Government w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii; dedykowanych regionach OCI w lokalizacjach kontrolowanych przez klientów; regionach Oracle Alloy obsługiwanych przez partnerów oraz Oracle EU Sovereign Cloud. Każda oferta zapewnia klientom dostęp do usług OCI Compute, które będą certyfikowane z Red Hat OpenShift, a także chmury korporacyjnej z umowami o gwarantowanym poziomie świadczenia usług w zakresie dostępności, zarządzania i wydajności. Umożliwia to obciążeniom Red Hat OpenShift wykorzystanie elastyczności OCI Compute w celu uzyskania odpowiedniej wydajności. Struktury OCI Compute bare metal zapewniają zwiększenie efektywności, a OCI Block Storage z automatycznym dostrajaniem umożliwiają uzyskania opłacalnej skalowalności.

Klienci mogą zdecydować się na uruchomienie swojego środowiska Red Hat OpenShift w OCI z lokalizacji, która najlepiej spełnia ich potrzeby w zakresie zgodności z przepisami, wydajności i efektywności kosztowej. Elastyczność ta jest szczególnie istotna dla firm działających w branżach o złożonych środowiskach regulacyjnych, takich jak telekomunikacja, finanse, opieka zdrowotna, a także tych działających w wielu obszarach jurysdykcji.

Certyfikacja i wsparcie dla Red Hat OpenShift na OCI będzie bazować na dostępnym rozwiązaniu Red Hat Enterprise Linux, działającym na OCI jako obsługiwany system operacyjny, które zostało ogłoszone w styczniu 2023 roku. Teraz Red Hat Enterprise Linux, oprócz elastycznych maszyn wirtualnych OCI, jest również certyfikowany do obsługi obciążeń na serwerach bare metal OCI i Oracle VMware Cloud Solution. Certyfikacja Red Hat OpenShift nastąpi w momencie jego ogólnej dostępności.  Co więcej, klienci mogą teraz korzystać z narzędzia do tworzenia obrazów Red Hat Enterprise Linux, dostępnego w ramach subskrypcji Red Hat Enterprise Linux. Pozwala ono tworzyć niestandardowe obrazy Red Hat Enterprise Linux Gold dla OCI w celu dostosowania do szerokiego zakresu obciążeń aplikacji i wymagań dotyczących zgodności z wymogami bezpieczeństwa.

O Red Hat OpenShift

Red Hat OpenShift, wiodąca w branży platforma aplikacji w chmurze hybrydowej obsługiwana przez Kubernetes, łączy sprawdzone i zaufane usługi w celu zmniejszenia trudności związanych z tworzeniem, modernizacją, wdrażaniem, uruchamianiem i zarządzaniem aplikacjami. Zapewnia spójne środowisko w chmurze publicznej, lokalnej, hybrydowej lub brzegowej. Red Hat OpenShift jest dostępny jako gotowa platforma aplikacyjna od głównych dostawców chmury, aby zapewnić klientom elastyczność modernizacji i skalowania w wybranej przez nich chmurze.

O chmurze rozproszonej OCI

Chmura rozproszona OCI oferuje klientom korzyści płynące z chmury z większą kontrolą nad rezydencją danych, lokalizacją i uprawnieniami, także w wielu chmurach. Chmura rozproszona OCI oferuje następujące funkcje:

  • Multicloud: Możliwości wielochmurowe OCI, takie jak Oracle Database Service dla Microsoft Azure i MySQL HeatWave, dają klientom możliwość wyboru najlepszego dostawcy chmury dla ich aplikacji i baz danych.
  • Chmura hybrydowa: OCI dostarcza usługi chmury hybrydowej lokalnie za pośrednictwem Oracle Exadata Cloud@Customer i zarządza infrastrukturą w ponad 60 krajach.
  • Chmura publiczna: Obecnie OCI obsługuje 44 regiony OCI w 23 krajach, a w planach jest uruchomienie 7 kolejnych.
  • Chmura dedykowana: OCI dostarcza dedykowane regiony dla klientów do uruchamiania wszystkich usług chmurowych Oracle we własnych centrach danych, a program Oracle Alloy pozwala partnerom na dostosowanie usług chmurowych zgodnie z wymaganiami swoich klientów.

 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć