Wybierz firmę
Konica Minolta

Innowacyjność nie musi oznaczać rewolucji

Firmy spodziewają się, że ilość przetwarzanych przez nie informacji w ciągu najbliższych dwóch lat wzrośnie średnio o 450%.[1] Aby nadążyć za tak gwałtownym rozwojem przedsiębiorcy będą musieli stawiać na innowacje. Niekoniecznie oznacza to jednak rewolucję. Korzyścią dla firmy będzie już zapewnienie każdemu pracownikowi oszczędności 20 minut dziennie, poświęcanych dotąd na pilnowanie terminów rozpatrzenia dokumentów czy wystawianie faktur. (więcej…)

Konica Minolta

Wyzwanie małych i średnich firm: pracować mądrzej

Według badań pracownicy mogą tracić nawet 30% czasu na szukanie, przygotowywanie i zabezpieczanie informacji, a kolejne 20% na tworzenie plików z danymi, które już istnieją.[1] Jednocześnie w firmach stale przybywa dokumentów zawierających istotne informacje, co – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach – niesie ryzyko przytłoczenia pracowników, opóźnień w rozliczeniach i obsłudze klientów czy gubienia ważnych druków. Dlatego powinny one nauczyć się pracować w sposób bardziej efektywny – odchodzić od papieru na rzecz elektronicznego obiegu dokumentów i informacji.

(więcej…)

Konica Minolta

Po szybkiej digitalizacji czas na refleksję nad bezpieczeństwem

Jeszcze na początku tego roku każda firma używała średnio 5 różnych systemów i narzędzi do przechowywania informacji oraz zarządzania nimi. Aż 14% miało ich ponad osiem.[1] Ostatnie tygodnie wymusiły nagłe przyspieszenie digitalizacji w wielu sektorach, co wiązało się z wdrażaniem kolejnych aplikacji i systemów, często bez odpowiedniego planu. W efekcie pojawił się chaos informacyjny, a nawet wzrosło ryzyko wycieku wrażliwych danych, związane z brakiem kontroli nad nimi. Na co zatem powinny uważać firmy w związku z gwałtowną cyfryzacją?

(więcej…)

Konica Minolta

3 zasady ciągłości działania firmy

Polskim firmom często brakuje wiedzy jak przygotować się na kryzys oraz reagować na niego. Aż w 54% z nich nie zdefiniowano podziału odpowiedzialności podczas nadzwyczajnych sytuacji.[1] Tymczasem włamanie, awaria sprzętu i zasilania, pożar, cyberatak lub nawet epidemia mogą skutecznie sparaliżować działalność firmy poprzez odcięcie pracowników od danych albo bezpowrotne zniszczenie ważnych dokumentów. Tego typu zdarzenia negatywnie wpływają przede wszystkim na relacje biznesowe (74%), reputację przedsiębiorstwa (61%) oraz morale pracowników (59%).[2]

(więcej…)

Konica Minolta

Jak technologia zmienia pracowników?

Według badań już 67% Polaków pozytywnie postrzega wpływ technologii na swoją pracę. Aplikacje i narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję czy big data przyspieszają wykonywanie zadań, podnoszą satysfakcję pracowników, wspierają ich kreatywność oraz skłaniają do rozwoju.[1] Zmieniają też preferencje i stosunek do pracy, a nawet nawyki zdrowotne. Presja na wzrost produktywności firm będzie dodatkowo zwiększała znaczenie technologii takich jak chmura, AI, rozszerzona rzeczywistość czy platformy online. (więcej…)

Konica Minolta

Praca w biurze podczas epidemii koronawirusa. O czym trzeba pamiętać?

Pomimo obecnych zaleceń ekspertów i rządzących nie wszyscy mogą pracować z domu – przed wybuchem epidemii koronawirusa taką możliwość miał mniej niż co piąty zatrudniony.[1] Tylko 11,5% polskich firm korzysta przy tym z usług chmurowych[2], więc większość pracowników ma znacznie utrudnione wykonywanie obowiązków w sposób zdalny. Z biurowych urządzeń drukujących czy skanujących każdego dnia nadal korzysta (i dotyka ich) wiele osób, co może stwarzać ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Pracownicy i pracodawcy powinni zachować szczególne środki ostrożności. O czym zatem trzeba pamiętać, aby praca w biurze była bezpieczniejsza? (więcej…)

Konica Minolta

Po kryzysie firmy będą bardziej cyfrowe i elastyczne

Wielu firmom ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości związanej ze zdalną pracą, zwłaszcza, że musiały w nią wejść niemal z dnia na dzień. Sytuacja może jednak stać się też „furtką” do dalszego rozwoju i cyfryzacji. Aż 66% decydentów w przedsiębiorstwach uważa, że trwająca epidemia przyspieszy tempo digitalizacji.[1] Wdrażane narzędzia komunikacji, aplikacje w chmurze czy elektroniczny obieg dokumentów pomogą firmom w dopasowaniu się do sytuacji rynkowej oraz redukowaniu kosztów.

(więcej…)

Konica Minolta

Inteligentny monitoring wykryje niebezpieczeństwo i wezwie służby

Rozwiązania techniczne wspierają miasta nie tylko w zarządzaniu transportem czy planowaniu przestrzeni. Inteligentne systemy wideo mogą usprawnić także reagowanie na kryzysowe sytuacje – w razie zagrożenia automatycznie wezwą odpowiednie służby oraz pomogą im w sprawnym docieraniu na miejsce. Według badań takie rozwiązania mogą przyspieszyć czas reakcji w nagłych wypadkach nawet o 20–35%.[1]  (więcej…)

Konica Minolta

Czy pracownicy chcą digitalizacji bardziej niż pracodawcy?

62% pracowników za priorytetowe uważa inwestycje w cyfrowe narzędzia do współpracy. Tego samego zdania jest jednak mniej niż połowa przedsiębiorców.[1] W obszarze digitalizacji wciąż pozostaje nam sporo do zrobienia: w 2019 roku Polska zajęła 25. miejsce w europejskim Indeksie Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego DESI (na 28 państw).[2] Czy firmy nadążają za cyfrowym rozwojem kadry? (więcej…)

Konica Minolta

Trzy „R” cyberbezpieczeństwa firmy – o czym trzeba pamiętać, gdy zespół pracuje zdalnie?

Według raportu World Economic Forum (WEF) cyberataki to jedno z pięciu największych zagrożeń w 2020 roku.[1] Dotyczy to również firm: według badań aż 44% przedsiębiorstw ponosi z tego powodu straty finansowe.[2] Jednocześnie w Polsce w ubiegłym roku tylko 35% podmiotów komercyjnych posiadało strategię ochrony przed cyberzagrożeniami.[3] Kwestie te nabierają znaczenia zwłaszcza teraz, gdy duża część kadry, z obawy o zdrowie, pracuje z domu. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o trzech elementach: ryzyku, reputacji oraz ransomware. (więcej…)

Pokaż następne wpisy