Wybierz firmę
Fortinet

5 cyberzagrożeń związanych z mediami społecznościowymi i 7 sposobów, jak się przed nimi bronić

Media społecznościowe dają firmom wiele możliwości promowania i rozwijania marki, a także zapewniają im wysoki poziom rozpoznawalności wśród potencjalnych klientów. W czasie pandemii COVID-19 stały się również jednymi z najważniejszych kanałów komunikacji nie tylko dla przedsiębiorstw, ale też dla użytkowników prywatnych. Jednak, jak prawie każda forma nowej technologii, również one stwarzają pewne wyzwania związane z zachowaniem cyberbezpieczeństwa.

(więcej…)

Fortinet

Cyberbezpieczeństwo sektora publicznego: analiza zagrożeń w 2022 roku

Według przewidywań analityków z FortiGuard Labs firmy Fortinet rok 2022 będzie dla instytucji sektora publicznego trudny i wymagający pod względem zapewnienia ochrony przed cyberatakami. Aby rzucić nieco światła na tę kwestię, Derek Manky, szef działu Security Insights i Global Threat Alliances w FortiGuard Labs, oraz Jim Richberg, CISO w Fortinet Public Sector, przedstawili swój punkt widzenia na zagrożenia, przed którymi stanie sektor publiczny, a także sposoby obrony przed nimi. (więcej…)

Fortinet

Jak zatrzymać cyfrowy „łańcuch śmierci”?

Na rynku pracy w wielu obszarach wąskie specjalizacje odchodzą do przeszłości, a pracodawcy poszukują kandydatów o szerokim wachlarzu umiejętności. Dzieje się tak m.in. w branży cyberbezpieczeństwa. Posiadanie rozległej wiedzy z zakresu ochrony środowisk IT, chmury i sieci zwiększy szanse na znalezienie się w gronie najlepszych kandydatów do pracy i pomoże w walce z wszelkimi rodzajami obecnych i przyszłych cyberzagrożeń. (więcej…)

Fortinet

Silne hasła i co jeszcze? Cyberhigiena w czasie pracy hybrydowej

Użytkownicy sieci często sami narażają się na ataki cyberprzestępców, np. poprzez stosowanie tego samego hasła w wielu różnych witrynach. W takim przypadku, gdy powiedzie się włamanie na jedno konto, zagrożona jest cała reszta. Aby temu zapobiec, kluczowe jest wprowadzenie odpowiednich praktyk i środków ostrożności, czyli tzw. cyberhigieny. Pomoc tutaj zapewniają narzędzia z kategorii menedżerów haseł lub mechanizmy uwierzytelniania wieloskładnikowego. O najlepszych praktykach dyskutują Aamir Lakhani i Jonas Walker – eksperci z FortiGuard Labs firmy Fortinet. (więcej…)

Fortinet

Badanie Fortinet: dwie trzecie firm było celem co najmniej jednego ataku typu ransomware

85% badanych obawia się ataku ransomware bardziej niż innych cyberzagrożeń

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań ochronnych, zaprezentował raport z badania „2021 Global State of Ransomware”. Wynika z niego, że większość firm obawia się ataków z użyciem oprogramowania szyfrującego bardziej niż innych cyberzagrożeń. Wielu badanych wskazało jednak, że w ich miejscach pracy podejmowane są działania przygotowujące na ataki ransomware, takie jak szkolenia dla pracowników, tworzenie planów oceny ryzyka oraz inwestycje w ubezpieczenia. U ankietowanych można jednak zaobserwować wyraźny dysonans poznawczy – za niezbędne do ochrony często postrzegają nie te rozwiązania, których zastosowanie rzeczywiście mogłoby pomóc. (więcej…)

Fortinet

Cyberprzestępczość to biznes – jak przerwać jej łańcuchy dostaw?

Według danych FortiGuard Labs firmy Fortinet, średnia tygodniowa aktywność ransomware w czerwcu 2021 r. była ponad dziesięć razy wyższa niż rok wcześniej. Sytuację pogarsza fakt, że ofiarami jednej kampanii może stać się nawet kilka tysięcy podmiotów. Sukcesy cyberprzestępców i pozyskiwane przez nich okupy rzędu biliona dolarów rocznie pozwalają im dalej rozwijać działalność, która przypomina obecnie strukturę dużego przedsiębiorstwa. Dlatego walka z nimi staje się coraz trudniejsza i wymaga przerwania ich łańcucha dostaw poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji, edukowanie użytkowników oraz współpracę przedsiębiorstw, organów ścigania i instytucji rządowych. (więcej…)

Fortinet

W Dark Webie kwitnie handel fałszywymi certyfikatami szczepień

Analitycy z FortiGuard Labs firmy Fortinet zaobserwowali w ostatnim czasie zwiększoną aktywność cyberprzestępców, którzy oferują w sieci fałszywe certyfikaty szczepionkowe. Zapotrzebowanie na tego rodzaju dokumenty rośnie, ponieważ duża liczba osób na świecie z różnych przyczyn nie przyjęła jeszcze preparatu przeciw COVID-19. Specjaliści zalecają zachowanie szczególnej ostrożoności, zwłaszcza w sytuacji otrzymania podejrzanych e-maili zawierających ofertę dostępu do certyfikatów. Podkreślają również, że takie transakcje są nielegalne. Nie ma też żadnej pewności, że po otrzymaniu płatności przestępcy prześlą dokument. Można za to stracić pieniądze i podać przestępcom jak na tacy swoje dane osobowe. (więcej…)

Fortinet

Jak zapewnić bezpieczeństwo w samochodach autonomicznych? Kluczowa jest integracja systemów i ochrona danych

Transformacja cyfrowa w motoryzacji zachodzi na wielu poziomach – od możliwości zakupu pojazdów online, przez sposób konfigurowania systemów w samochodach, po ich konserwację, produkcję i spedycję. Ważny wpływ na te procesy ma sieć 5G, która umożliwia wprowadzenie szybkich łączy do pojazdów autonomicznych. Jednak rosnąca liczba czujników, siłowników, sond, potrzeba łączności z maszynami oraz duża gęstość połączeń w sieci 5G stwarzają nowe okazje dla cyberprzestępców. Dlatego bezpieczeństwo użytkowników pojazdów autonomicznych zależy też od sposobów ochrony przetwarzanych w nich danych, a także integracji systemów zabezpieczających oraz łączących z siecią. (więcej…)

Fortinet

Raport FortiGuard Labs: Ataki z użyciem ransomware’u zdarzają się dziesięć razy częściej niż rok temu

Działania podmiotów z sektora publicznego i prywatnego, mające na celu przerwanie łańcuchów dostaw cyberprzestępczości, nabierają tempa

Fortinet, globalny lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przedstawił najnowszą edycję raportu Global Threat Landscape, opracowanego przez analityków FortiGuard Labs. Dane dotyczące zagrożeń zaobserwowanych w pierwszej połowie 2021 r. wskazują na znaczny wzrost liczby i poziomu wyrafinowania ataków skierowanych przeciwko osobom prywatnym, przedsiębiorstwom oraz krytycznej infrastrukturze. Na celowniku cyberprzestępców nadal znajduje się rosnąca liczba osób pracujących i uczących się zdalnie. Podjęta w odpowiednim czasie współpraca pomiędzy organami ścigania, a także podmiotami z sektora publicznego i prywatnego daje szansę na zakłócenie działań cyberprzestępców w drugiej połowie 2021 roku. (więcej…)

Pokaż następne wpisy