Zalman

ZALMAN ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus – obudowy Mini Tower w cenie poniżej 100 zł

Powiększ

Gratka dla fanów małych komputerów

Kraków, Polska, 28 stycznia 2014 – Firma ZALMAN wprowadziła do sprzedaży nowe obudowy ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus. Te niezwykle przystępne cenowo konstrukcje typu Mini Tower można poznać po charakterystycznym czarnym designie i wysokiej jakości wykonania – znanych doskonale z innych modeli koreańskiego producenta. Pomimo kompaktowych rozmiarów we wnętrzu skrywa się mnóstwo wiodących na rynku rozwiązań.

ZALMAN ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus pozwalają na zamontowanie płyty głównej w standardzie Micro-ATX lub Mini ITX. Nad montowanym u dołu zasilaczem zmieści się nawet 30-centymetrowa karta graficzna, zaś napędy optyczne oraz dyski HDD i SSD znajdą swoje miejsce w jednej z 6 dostępnych zatok.

Za skuteczne chłodzenie podzespołów wewnątrz konstrukcji odpowiada specjalnie zaprojektowana struktura wentylacyjna z wlotami powietrza na przedniej ściance obudowy. Dzięki niej udaje się utrzymać niską temperaturę zarówno dysków twardych, jak i pozostałych elementów zestawu. Obieg powietrza dodatkowo wzmacniany jest przez dołączony do obudowy tylny wentylator, zaś wymagający użytkownicy mają możliwość zamontowania 3 kolejnych – z boku i z przodu. Wszystkie wloty powietrza chronione są filtrami przeciwkurzowymi, które zapobiegają przedostawaniu się pyłu do wnętrza systemu.

Dla większego komfortu użytkownika konstrukcje modeli ZALMAN ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:

– zarówno do demontażu ścianek obudowy, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,

– optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej 300 mm kartę graficzną,

– dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,

– krawędzie ścianek i kieszeni montażowych są zaginane, aby zapobiec zranieniu podczas instalacji,

– gumowe nóżki na dole obudowy oraz pod zasilaczem skutecznie tłumią wibracje, zapewniając ciche działanie sprzętu,

obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,

– na tacce do montażu płyty głównej – na wysokości procesora – wydzielono specjalne okno, aby montaż coolera CPU nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,

– zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

Obudowy mają 1 miejsce na napęd optyczny 5.25”, 2 zatoki wewnętrzne 3.5” na dyski twarde oraz 3 wewnętrzne 2.5” przeznaczone dla dysków SSD. Możliwe jest też zainstalowanie do 4 jednoslotowych kart rozszerzeń. Na wygodnym przednim panelu umieszczono po jednym porcie USB 3.0 i 2.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, a także przyciski Power oraz Reset.

Wymiary nowych obudów ZALMAN ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus to 189 (S) x 427,5 (W) x 364 (D) mm.

Specyfikacja:

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna zarówno obudowy ZALMAN ZM-T1 Plus jak i ZM-T2 Plus wynosi 99 zł brutto.

Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć