Zalman

ZALMAN CNPS8X Optima – optymalne chłodzenie za mniej niż 100 zł

Powiększ

Zaawansowany konstrukcyjnie blok chłodzący ostudzi najgorętszy procesor

Kraków, Polska, 29 października 2014 – Firma ZALMAN wprowadziła do swojej oferty nowy układ chłodzenia procesora – ZALMAN CNPS8X Optima. System zapewnia wysoką wydajność chłodzenia dzięki zaawansowanej konstrukcji radiatora z wielowarstwowymi żeberkami oraz specjalnie wyprofilowanym łopatkom wentylatora.

ZALMAN CNPS8X Optima charakteryzuje się rozbudowaną strukturą chłodnicy. Wycięcie w środkowej części bloku sprawia, że powietrze z wentylatora wtłaczane jest w aluminiowe żeberka pod większym ciśnieniem. Dzięki temu rozchodzi się bardziej równomiernie po całym bloku chłodzącym. Maksymalną efektywność odbioru ciepła uzyskano poprzez zastosowanie wielowarstwowych żeberek, których budowa zapewnia szerszą powierzchnię rozpraszania energii cieplnej i ogranicza opór powietrza.

Zainstalowany na chłodnicy wentylator o średnicy 100 mm posiada łopatki typu Shark Fin Blade z charakterystycznymi podłużnymi wypustami. Odpowiadają one za precyzyjne ukierunkowanie strumienia powietrza do wewnątrz układu. W wentylatorze zastosowano łożyska o długiej żywotności. Wiatrak może pracować z prędkością od 1200 do 2100 obrotów na minutę, generując przy tym szum o maksymalnym poziomie 30 dBA. U dołu osłony wentylatora zainstalowano dodatkowe plastikowe profile, którymi powietrze zassane przez wentylator tunelowane jest także na inne elementy płyty głównej wokół procesora.

3 rurki cieplne zastosowane w coolerze bezpośrednio dotykają procesora (technologia Direct Touch Heat-pipe), co zapewnia najbardziej efektywny odbiór ciepła, a w rezultacie wydajne chłodzenie. Do zestawu dołączona jest wydajna pasta termoprzewodząca ZM-STG2M.

Wymiary jednostki wynoszą 110 (D) x 81 (S) x 148,5 (W) mm.

Cooler jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:

– AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1

– Intel: Socket 775, 1150, 1155/1156

Specyfikacja:

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna chłodzenia ZALMAN CNPS8X Optima wynosi 95 zł.

Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć