Oferteo

Co i kiedy kupują oraz zlecają Polacy w Internecie

Powiększ

Dynamicznie rośnie liczba osób, która za pośrednictwem Internetu poszukuje dostawców i wykonawców produktów oraz usług. Dobrym przykładem jest serwis Oferteo.pl, który w 2013 roku odnotował 46-procentowy wzrost liczby użytkowników składających zapytania o oferty – z serwisu skorzystało 82 021 nowych użytkowników. O jedną czwartą (25%) natomiast zwiększyła się w tym czasie liczba Firm poszukujących nowych Klientów i gotowych do współpracy z użytkownikami Oferteo.pl. Od początku swojej działalności serwis umożliwił złożenie ponad 1 000 000 ofert osobom poszukującym produktów i usług.

Rok 2013 pod znakiem budownictwa

W 2013 roku najpopularniejszą kategorią w Oferteo.pl było budownictwo: internauci najczęściej poszukiwali firm, które wykonują usługi remontowo-budowlane oraz dostawców materiałów budowlanych. Największa liczba zapytań ofertowych pojawiła się między majem a październikiem.

Ciekawymi przykładami zapytań o oferty związane z budowlanką, jakie pojawiły się w minionym roku w Oferteo.pl, były m.in. budowa według indywidualnego projektu domu o powierzchni 450 m2, hotelu w Jastrzębiu-Zdroju, osiedla 15 domów szeregowych w Radomiu oraz międzynarodowe inwestycje jak na przykład budowa min. 12 domów w stanie surowym zamkniętym w Niemczech.

Usługi finansowe i doradztwo szczególnie popularne pod koniec roku

W plasującej się na drugim miejscu kategorii finansowo-doradczej zapytania dotyczyły przede wszystkim kredytów i pożyczek (50% zapytań w tej kategorii) oraz doradztwa i audytu. Internauci poszukują tutaj kredytów, leasingu maszyn i urządzeń, a także chcą sprzedać wierzytelności. Statystyki pokazują, że największa ilość zapytań w kategorii finansowo-doradczej notowana jest pod koniec roku.

Najwięcej ładunków na drogach jesienią

W 2013 roku największe zapotrzebowanie w Oferteo.pl dotyczyło transportu krajowego (54,1% zapytań o oferty), a kulminacyjnym czasem były miesiące jesienne: wrzesień, październik i listopad. Zainteresowani najczęściej zamierzali zlecić przewóz ładunków o ciężarze do 10 ton na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Transportowane były materiały budowlane, materiały sypkie oraz maszyny i urządzenia.

We wrześniu szczyt popytu na opał i paliwa

Wśród najpopularniejszych kategorii w 2013 roku w Oferteo.pl znalazły się opał i paliwa. Użytkownicy zamawiali między innymi ekogroszek, węgiel kamienny do ogrzewania swoich domów, ale również drewno do kominka czy olej napędowy. Z analizy zapytań ofertowych wynika, że najwięcej zakupów opału dokonuje się we wrześniu.

Wózki widłowe jako przykład poszukiwanych maszyn

Oferteo.pl daje możliwość zaopatrzenia się w maszyny potrzebne firmom do ich codziennej pracy i transportu. Szczególnie interesującą kategorią są wózki widłowe. W 2013 roku poszukiwane były najczęściej wózki widłowe czołowe, które miały być używane do podnoszenia towarów o ciężarze do 2 ton na wysokość do 3 metrów. Rekordowe zapytanie o oferty w serwisie dotyczyło kupna 40 nowych wózków spalinowych przez inwestora z Gdyni. Maszyny te najczęściej były poszukiwane w październiku, a maj i czerwiec należały do najspokojniejszych miesięcy na rynku wózków – pokazują statystyki Oferteo.pl.

Jak zauważa Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl, „wzrost liczby zapytań ofertowych na produkty i usługi o większej wartości świadczy o poszukiwaniu przez firmy i osoby prywatne oszczędności. W poszukiwaniu atrakcyjnych warunków współpracy i korzystnych ofert cenowych konsumenci nie polegają już tylko na tradycyjnych formach poszukiwania dostawców i wykonawców, ale coraz częściej sięgają do zasobów i narzędzi dostępnych w Internecie”.

 

Czym jest i jak działa Oferteo.pl

Oferteo.pl to serwis internetowy, którego głównym celem jest pomoc w dokonywaniu transakcji handlowych, a w szczególności ułatwienie kontaktu między potencjalnymi nabywcami a najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku, z serwisu korzysta obecnie ponad 250 000 kupujących oraz 120 000 sprzedających towary i usługi.

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Dostawcy towarów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub towaru, mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Każdego roku Oferteo.pl poszerza wybór kategorii, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby osób poszukujących dla siebie lub swojej firmy dostawców produktów lub wykonawców usług.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć