Sarota PRF-Secure

Wizyta studyjna w poznańskiej jednostce F-Secure Cyber Security Services

Powiększ

22 marca 2017 r. odbyła się wizyta studyjna w siedzibie specjalnej jednostki ds. cyberbezpieczeństwa F-Secure CSS, która ma swoją siedzibę w Poznaniu. W całodniowym wyjeździe z Warszawy wzięli udział dziennikarze mediów ogólnoinformacyjnych, jak i technologicznych.

Polski oddział F-Secure Cyber Security Services to zaawansowana grupa opracowująca nowoczesne rozwiązania do przeciwdziałania cyberatakom. Świadczą usługi doradztwa w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz przeprowadzają tzw. testy penetracyjne, czyli kontrolowane ataki, które w efekcie mają na celu poprawienie poziomu zabezpieczeń w firmie lub instytucji.

Na miejscu specjaliści z F-Secure zademonstrowali najbardziej zaawansowane narzędzia wywiadowcze (audyt), prewencyjne oraz zwalczające cyberzagrożenia, a w tym narzędzia Threat Intelligence, narzędzie analizujące Twittera pod kątem ujawnianych zagrożeń, sieć honeypotów (serwerów, które udają łatwy cel, aby przyciągać ataki i monitorować ich przebieg) oraz F-Secure Radar – narzędzie codziennego użytku w pracy pentesterów, tzw. „hacker w pudełku”, którego można uruchomić, aby otrzymać listę luk potencjalnie umożliwiających włamanie się do systemu.

Dziennikarze poznali również kulisy działania Rapid Detection Center – złożonego rozwiązania działającego analogicznie do systemu alarmowego w budynku, które opiera się na współpracy maszyny z człowiekiem. Jednostka RDC nadzoruje zdarzenia w czasie rzeczywistym (24/7).

Lider jednostki CSS Leszek Tasiemski opowiedział historie związane z pentesterską działalnością grupy, tzw. War Stories. Zaprezentowany został również film, którego scenariusz powstał na kanwie historii pentesterów z F-Secure z kilku krajów zgromadzonych w ostatnich latach: https://www.youtube.com/watch?v=0_ZfuMlNJk8

Informacja o F-Secure

Od trzech dekad F-Secure wprowadza innowacje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, chroniąc dziesiątki tysięcy firm i miliony użytkowników. Wykorzystując ogromne doświadczenie, F-Secure chroni przedsiębiorstwa i konsumentów przed wszelkimi zagrożeniami – od zaawansowanych cyberataków i naruszeń bezpieczeństwa danych po powszechne ataki ransomware. F-Secure łączy potęgę systemów uczących się i wiedzę ekspertów pracujących w znanych na świecie laboratoriach bezpieczeństwa, tworząc spójne podejście określane jako Live Security. Eksperci ds. zabezpieczeń z F-Secure uczestniczyli w większej liczbie dochodzeń związanych z cyberprzestępczością niż pracownicy jakiejkolwiek innej firmy na rynku, a jej rozwiązania są sprzedawane na całym świecie przez ponad 200 operatorów i tysiące resellerów.

Założona w 1988 roku firma F-Secure jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki Ltd.

f-secure.com | twitter.com/fsecure | facebook.com/f-secure

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć