WithSecure

WithSecure™ dołącza do Cloud Security Alliance

  • WithSecure™ dołącza do Cloud Security Alliance

Powiększ

Firma WithSecure (wcześniej znana jako F-Secure Business) dołącza do Cloud Security Alliance (CSA).  Misją organizacji jest promowanie najlepszych praktyk oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa technologii chmurowych.  

Rosnąca popularność chmury – nowe zagrożenia 

Elastyczność i efektywność rozwiązań chmurowych sprawia, że są one wdrażane w coraz większej liczbie przedsiębiorstw. Ostatnie badanie Nash Squared* wykazało, że aż 90% wiodących firm z branży cyfrowej korzysta z jakiegoś rodzaju rozwiązań chmurowych (w porównaniu z 69% w 2020 roku). Migracja do chmury wiąże się jednak z nowymi rodzajami zagrożeń. Większa złożoność i fakt, że taka tranformacja oznacza korzystanie z przynajmniej kilku dostawców usług, wymaga zrozumienia modelu bezpieczeństwa opartego na współodpowiedzialności.  

Współpraca kluczowa dla bezpieczeństwa chmury 

Członkostwo w CSA podkreśla pozycję WithSecure w czołówce firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem w chmurze i pozwala nam jeszcze lepiej pomagać klientom i partnerom w zabezpieczaniu środowisk chmurowych – podkreśla dyrektor ds. technologii WithSecure™ Christine Bejerasco. Współpraca z CSA pozwoli nam połączyć siły z innymi podmiotami nastawionymi na bezpieczeństwo dostawcami usług chmurowych i wspólnie podnieść poprzeczkę w zakresie ochrony rozwiązań typu software-as-a-service, infrastructure-as-a-service oraz platform-as-a-service. Stworzy również możliwość prowadzenia wspólnych badań, które pomagają tworzyć nowe technologie a także edukować użytkowników na temat korzyści i wyzwań związanych z chmurą.  

Z przyjemnością witamy WithSecure w Cloud Security Alliance – mówi Jim Reavis, współzałożyciel i dyrektor generalny CSA. – Wsparcie przy wdrażaniu rozwiązań chmurowych jakiego udziela organizacjom WithSecure, daje tej firmie cenne doświadczenie, którym może się podzielić z innymi mierzącymi się z wyzwaniami bezpieczeństwa. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, dzięki której zapewnimy, że chmura to bezpieczne i produktywne środowisko dla ludzi i organizacji.  

Więcej informacji na temat tego, jak WithSecure™ wspiera bezpieczeństwo organizacji i firm znajduje się na stronie: https://www.withsecure.com/en/security-outcomes/accelerate-your-cloud-journey-with-confidence . 

*źródło: https://www.nashsquared.com/post/growth-in-global-tech-threatened-as-skills-crisis-reaches-all-time-high-finds-worlds-largest-digital-leadership-survey

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć