Vertiv

Vertiv uznany za globalnego lidera rynku urządzeń do zdalnego zarządzania środowiskiem IT

  • Vertiv

Powiększ

Firma Vertiv została sklasyfikowana przez agencję analityczną IHS Markit jako jeden z największych dostawców urządzeń do zdalnego zarządzania środowiskiem IT na całym świecie pod względem przychodów za 2018 r. Analizę opublikowano w raporcie dotyczącym przełączników KVM i konsol szeregowych (KVM Switches and Serial Consoles Report 2019). Światowy rynek tych rozwiązań w 2018 r. był wart 723,5 mln dol. i oczekuje się, że w 2019 r. wzrośnie o ponad 5%.

 

W raporcie agencji IHS Markit podkreślono też, że globalne wydatki na IT wzrosły w 2018 r. o ponad 6%, a w latach 2019-2022 spodziewany jest dalszy, stabilny wzrost. Ma on być kluczowym czynnikiem wpływającym na zwiększoną sprzedaż rozwiązań do zdalnego zarządzania infrastrukturą IT. Według analityków IHS Markit wpływ na ten wzrost będzie miała też transformacja cyfrowa, z powodu której nieustannie zwiększa się ilość danych przetwarzanych zarówno w centrach danych, jak i w infrastrukturze brzegowej.

IHS Markit prognozuje wzrost sprzedaży rozwiązań do zdalnego zarządzania urządzeniami brzegowymi w infrastrukturze IT, szczególnie w dziedzinie wzmocnionych fizycznie komputerów przemysłowych, przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. W 2017 r. ich globalny rynek był wart 3,5 mld dol., zaś IHS Markit prognozuje średni roczny wzrost (CAGR) na poziomie 4,1%, do 4,3 mld dol. w 2022 r.

Szansa dla partnerów

Na początku tego roku Vertiv rozszerzył swój program partnerski Vertiv Partner Program (VPP). Wprowadzono nowy plan motywacyjny, odnowiono portal partnerski oraz skoncentrowano się na rozbudowie portfolio produktowego, dzięki któremu możliwe stało się zintensyfikowanie sprzedaży przez dystrybutorów i resellerów w regionie EMEA. VPP jest częścią szerszej strategii Vertiv, która zakłada wzrost liczby partnerów w celu spełnienia wysokich wymagań klientów w zakresie rozwiązań przetwarzania brzegowego, digitalizacji i innych trendów obecnych w centrach danych oraz szeroko pojętym środowisku IT.

Nasza szeroka oferta rozwiązań KVM i ich dostępność poprzez sieć dystrybutorów oraz resellerów są kluczowymi czynnikami do uzyskania pozycji lidera – powiedział Krzysztof Krawczyk, IT Solutions Sales Manager na region Europy Wschodniej w Vertiv. – Naszym celem jest pozostanie w czołówce oraz kontynuowanie badań i rozwoju w tej dziedzinie.

Portfolio urządzeń monitorujących i zarządzających firmy Vertiv zawiera wysokowydajne przełączniki KVM Avocent HMX 6000, które mogą być stosowane do obsługi przemysłowych komputerów oraz cyfrowe przełączniki Avocent MergePoint Unity przeznaczone do zastosowań w centrach danych.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć