Sarota PRKonica Minolta

Śniadanie prasowe Konica Minolta – co umożliwiają inteligentne systemy wideo?

Powiększ

Czy smart city mogą stać się safe city? Jak zapewnić bezpieczeństwo w zakładach pracy i efektywniej rozwijać biznes? 28 listopada w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe, na którym dziennikarze mieli okazję poznać praktyczne zastosowania inteligentnych systemów wideo.

Podczas spotkania Piotr Bettin, menedżer ds. rozwoju biznesu oraz Paweł Czerwiński, lider zespołu wsparcia technicznego przedstawili nowoczesne rozwiązania z zakresu monitoringu, które pozwalają poprawić bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i towarów czy budynków. Zaprezentowano kamery, które potrafią zliczać ludzi, wykrywać ruch i zmianę jego kierunku, a także temperaturę. Urządzenia pozwalają również kontrolować lotniska, stadiony czy fabryki, alarmując o przegrzaniu maszyn, podejrzanym pakunku czy nietypowym zachowaniu.

Jak wskazali eksperci, tysiące wypadków przy pracy, pożary czy awarie sprzętu co roku przynoszą miliardowe straty na całym świecie. Problem bezpieczeństwa dotyka także miast, które borykają się z wandalizmem, kradzieżami, włamaniami czy napadami. Konieczne jest więc sprawne, szybkie wykrywanie przestępstw i zagrożeń oraz zapobieganie im. Według specjalistów Konica Minolta rozwiązaniem tego problemu jest sztuczna inteligencja, która może nie tylko analizować rejestrowany materiał w czasie rzeczywistym, ale też przewidywać ryzykowne sytuacje jeszcze zanim do nich dojdzie.

W spotkaniu udział wzięło 11 dziennikarzy, m.in. z Rzeczpospolitej, TVP, wp.pl, Polskiego Radia oraz agencji informacyjnych isbtech.pl oraz NewsrmTV. W ciągu dwóch tygodni materiały z eventu zostały opublikowane ponad 50 razy, zarówno przez media technologiczne, biznesowe jak i ogólnoinformacyjne.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć