Archiwum

SAPPHIRE ulepsza serię kart HD4800

Powiększ

SAPPHIRE przedstawił nową wersję znanej i nagradzanej karty graficznej HD 4850 512MB GDDR3. Najnowsza odmiana posiada dwuslotowe chłodzenie i mimo standardowego taktowania rdzenia i pamięci kusi potencjalnych nabywców niższą ceną. Niższą cenę osiągnięto przez zastosowanie niestandardowej płytki PCB.

Kraków, Polska, 6 sierpnia 2008 – SAPPHIRE przedstawił nową wersję znanej i nagradzanej karty graficznej HD 4850 512MB GDDR3. Najnowsza odmiana posiada dwuslotowe chłodzenie i mimo standardowego taktowania rdzenia i pamięci kusi potencjalnych nabywców niższą ceną.
 
Niższą cenę osiągnięto przez zastosowanie niestandardowej płytki PCB. Zmieniony został również układ chłodzący procesor graficzny. Dwuslotowy, miedziany cooler pozwala na cichszą pracę, a także na lepsze odprowadzanie ciepła.
Karta posiada taką samą wydajność jak wersja referencyjna, gdyż zastosowano te same zegary (625MHz rdzeń i 993MHz pamięci), i taką samą ilość pamięci GDDR3.
Wszystkie karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 4800 posiadają najnowszą wersję technologii ATI Avivo™ HD w celu ulepszenia jakości wyświetlanego obrazu. Nowa generacja sprzętowego dekodera wideo UVD (Unified Video Decoder) w znaczącym stopniu zmniejsza obciążenie procesora i pozwala na płynne odtwarzanie zawartości dysków Blu-ray™ i HD DVD zapisanej w formatach VC-1, H.264 i MPEG. Oprócz dwóch wyjść Dual Link DVI i jednego TV-Out, każda z kart graficznych z serii HD 4800 zostanie wyposażona w adapter DVI-HDMI. Zapewni to możliwość przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1 bezpośrednio do wyświetlacza z portem HDMI.
 
Karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 4800 posiadają certyfikat Microsoft Windows Vista™ Premium. Są obsługiwane przez pakiet oprogramowania ATI Catalyst®, zapewniający łatwą i regularną aktualizację, co polepsza wydajność i stabilność systemu. Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, karty graficzne z serii HD 4800 wspierają biblioteki DirectX 10.1 – wpływa to na zwiększenie wydajności renderowania sceny i efektów świetlnych.
 
Specyfikacja:
 Model   SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3 Dual Slot Fansink
 Procesor graficzny  ATI Radeon™ HD 4850
 Zegar procesora graficznego (MHz)  625 MHz
 Zegar pamięci (MHz)  993 MHz (1986 MHz efektywnie)
 Pamięć  512 MB GDDR3
 System chłodzenia Dwuslotowe, miedziane
 Magistrala  PCI Express x16, wersja 2.0
 Wyjścia  2 wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z HDCP + TV-OUT
 Dodatki – Adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
– Adapter DVI-VGA
– Kabel HDMI
– Mostek do połączenia kart graficznych w trybie CrossFire
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, 3DMark Vantage
Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4850 512MB Dual-slot Fansink wynosi 449 zł brutto. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://www.sapphiretech.com/po/

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

 Jan Trzupek
account manager

Sarota PR
Tel. +48 12 684 12 68
Kom.+48 696 778 568
Email: jan.trzupek(at)sarota.pl

O firmie SAPPHIRE

SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.
SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

   

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć