Archiwum

SAPPHIRE przyspiesza wraz z nową generacją kart graficznych

Powiększ

Najnowsze karty graficzne z chipsetami ATI 48xx – najszybszymi na rynku!

 
Kraków, Polska, 24 czerwca 2008 – SAPPHIRE Technology, wiodący dostawca kart graficznych opartych na chipsetach ATI, przedstawił pierwszego przedstawiciela nowej generacji kart graficznych PCI Express – HD 4800. SAPPHIRE HD 4850 jest najszybszym obecnie rozwiązaniem na rynku kart graficznych ze średniej półki.
Nowy układ będzie posiadał zaawansowaną architekturę prosto z laboratoriów ATI. W jej skład wchodzi: 800 procesorów strumieniowych, ulepszone zarządzanie pamięcią i kolejna generacja sprzętowego dekodera wideo.
 
SAPPHIRE HD 4850 z 512 MB pamięci oraz taktowaniem 625 MHz (rdzeń) i 993 MHz (pamięć) zainicjuje nowy poziom wydajności na rynku kart graficznych w umiarkowanych cenach. Karta korzysta z magistrali PCI Express drugiej generacji oraz posiada podwójne porty do łączenia w konfiguracji CrossFireX™. Pozwala to na połączenie 2 lub więcej kart graficznych w przypadku użycia kompatybilnej płyty głównej w celu dalszego zwiększenia wydajności podsystemu graficznego.
Wszystkie karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 4800 posiadają najnowszą wersję technologii ATI Avivo™ HD w celu ulepszenia jakości wyświetlanego obrazu. Nowa generacja sprzętowego dekodera wideo UVD (Unified Video Decoder) w znaczącym stopniu zmniejsza obciążenie procesora i pozwala na płynne odtwarzanie zawartości dysków Blu-ray™ i HD DVD zapisanej w formatach VC-1, H.264 i MPEG. Oprócz dwóch wyjść Dual Link DVI i jednego TV-Out, każda z kart graficznych z serii HD 4800 zostanie wyposażona w adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1 bezpośrednio do wyświetlacza z portem HDMI.
Karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 4800 posiadają certyfikat Microsoft Windows Vista™ Premium i są obsługiwane przez pakiet oprogramowanie ATI Catalyst®, zapewniający łatwą i regularną aktualizację, co pomaga w polepszaniu wydajności, stabilności i możliwości. Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, karty graficzne z serii HD 4800 wspierają biblioteki DirectX 10.1 w celu zwiększenia wydajności renderowania sceny i efektów świetlnych.
 
Specyfikacja:
Model   SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3
 Procesor graficzny  ATI Radeon™ HD 4850
 Zegar procesora graficznego (MHz)  625 MHz
 Zegar pamięci (MHz)  993 MHz (1986 MHz efektywnie)
 Pamięć  512 MB GDDR3
 System chłodzenia  Jednoslotowe referencyjne
 Magistrala  PCI Express x16, wersja 2.0
 Wyjścia  2 wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z HDCP + wyjście HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
 Dodatki – Adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
– Adapter DVI-VGA
– Kabel HDMI
– Mostek do połączenia kart graficznych w trybie CrossFire
– Pendrive 2 GB
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, 3DMark 06

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3 wynosi 549 zł brutto.
Karta jest objęta dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://www.sapphiretech.com/po/

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl  

O firmie SAPPHIRE

SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.
SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć