Archiwum

SAPPHIRE przedstawia najwydajniejszą kartę graficzną na świecie

Powiększ

Dwa podkręcone chipy HD 4870 i 2 GB pamięci GDDR5 chłodzone wodą

 

 

Kraków, Polska, 22 grudnia 2008 – SAPPHIRE przedstawił nową wersję znanej już karty graficznej HD 4870 X2. SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC wyposażono w jednoslotowy system chłodzenia wodą oraz fabrycznie podniesiono zegary obu procesorów graficznych HD 4870 i dwóch gigabajtów pamięci GDDR5.

SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC łączy w sobie dwie kompletne karty graficzne HD 4870 zainstalowane na jednej karcie PCI Express. Każdy z procesorów graficznych jest taktowany fabrycznie częstotliwością 800 MHz (referencyjnie 750 MHz) i ma do dyspozycji 1 GB pamięci GDDR5, co w sumie daje 2 GB pamięci taktowanych z efektywną częstotliwością 4 GHz!

W celu schłodzenia tej potężnej konstrukcji zastosowano układ chłodzący za pomocą wody. Dzięki zastosowaniu komponentów o bardzo wysokiej wydajności zestaw umożliwia jednoczesne chłodzenie procesora CPU – odpowiedni blok i mocowanie zarówno dla procesorów AMD, jak i Intel znajduje się w zestawie. Elementy zestawu są połączone ze sobą za pomocą giętkich teflonowych rurek.

SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC jest gotowa do pracy bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Układ chłodzący kartę graficzną, procesor i chłodnica są połączone i wypełnione cieczą już w fabrykach SAPPHIRE. Do rozpraszania ciepła z chłodnicy zastosowano duży wiatrak (120 mm) o wydajności 102 m3/h. Wiatrak może być podłączony bezpośrednio do zasilacza lub też do płyty głównej, dzięki czemu użytkownik może kontrolować jego prędkość obrotową.

Karta graficzna SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC jest przeznaczona dla użytkowników wymagających najwyższej wydajności od zakupionych podzespołów. O elitarności tego modelu świadczy jego ograniczona produkcja – każda karta jest oznaczona indywidualnym numerem – oraz wyposażenie – ATOMIC jest dostarczany w aluminiowych walizkach z bogatym zestawem oprogramowania i akcesoriów.

Cała konstrukcja karty SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC wraz z jednoslotowym chłodzeniem znajduje się na jednej płytce PCB. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników posiadających płyty główne wyposażone tylko w jeden slot PCI Express. W przypadku korzystania z płyty głównej z dwoma slotami PCI-E 2.0 i zgodnej z CrossFireX można bezproblemowo zainstalować dwie karty graficzne SAPPHIRE HD 4870 X2, dodatkowo zwiększając wydajność podsystemu graficznego.

SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC posiada najnowszą wersję technologii ATI Avivo™ HD, co wpływa na polepszenie jakości wyświetlanego obrazu. Nowa generacja sprzętowego dekodera wideo UVD (Unified Video Decoder) w znaczącym stopniu zmniejsza obciążenie procesora i pozwala na płynne odtwarzanie zawartości dysków Blu-ray™ i HD DVD zapisanej w formatach VC-1, H.264 i MPEG. Oprócz dwóch wyjść Dual Link DVI i jednego TV-Out karta jest wyposażona w adapter DVI-HDMI. Zapewnia to możliwość przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1 bezpośrednio do wyświetlacza przez port HDMI.

Dla osób, które zarejestrują się na stronie www.sapphireatomic.com do końca grudnia 2008 roku SAPPHIRE przygotował niespodziankę – możliwość wygrania jednej z siedmiu kart graficznych HD 4870 X2 ATOMIC.

Specyfikacja:

 Model   SAPPHIRE HD 4870 X2 Atomic Edition
 Procesor graficzny  2 procesory ATI Radeon™ HD 4870
 Zegar procesora graficznego (MHz)  800 MHz
 Zegar pamięci (MHz)  1000 MHz (4000 MHz efektywnie)
 Pamięć  2 x 1024 MB GDDR5
 System chłodzenia  Jednoslotowe, wodne
 Magistrala  PCI Express x16, wersja 2.0
 Wyjścia  2 wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z HDCP + wyjście HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
 Dodatki – Adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
– Kabel HDMI 3m
– Lampa UV
– Pendrive SAPPHIRE
– Adapter DVI-VGA
– Mostek do połączenia kart graficznych w trybie CrossFire
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– Naklejki ATOMIC
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, 3DMark Vantage
– Aluminiowa walizka

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4870 X2 ATOMIC wynosi 2599 zł brutto. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji o kartach graficznych z serii ATOMIC:

www.sapphireatomic.com

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

 Jan Trzupek
account manager

Sarota PR
Tel. +48 12 684 12 68
Kom.+48 696 778 568
Email: jan.trzupek(at)sarota.pl

O firmie SAPPHIRE

SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.
SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć