Archiwum

SAPPHIRE przedstawia HD 3870 z 1 GB pamięci GDDR4 i jednoslotowym chłodzeniem Vapor-X

Powiększ

Firma SAPPHIRE przedstawiła nową wersję karty graficznej opartej na chipsecie ATI Radeon HD 3870. SAPPHIRE HD 3870 1 GB GDDR4 wyposażona jest w 1 GB pamięci GDDR4 oraz jednoslotowe chłodzenie Vapor-X.

 

 

Kraków, Polska, 23 maja 2008 – firma SAPPHIRE Technology przedstawiła nową wersję karty graficznej opartej na chipsecie ATI Radeon HD 3870. SAPPHIRE HD 3870 1 GB GDDR4 wyposażona jest w 1 GB pamięci GDDR4 oraz jednoslotowe chłodzenie Vapor-X.

System Vapor-X jest wielokrotnie nagradzanym i oferowanym wyłącznie przez firmę SAPPHIRE rozwiązaniem chłodzącym procesor graficzny i pamięci. Technologia wykorzystana w tym chłodzeniu opiera się na zjawisku odprowadzania ciepła przez parę. Gdy temperatura rośnie, woda paruje szybciej, zmieniając swój stan z ciekłego na gazowy. Podczas tej zmiany stanu para uwalnia ciepło do otoczenia, chłodząc obiekt, z którego odparowuje. Podobny efekt pojawia się w ludzkim organizmie podczas pocenia się.

Heatpipe już wcześniej wykorzystywały to zjawisko, ale podczas gdy w ciepłowodach chłodziwo porusza się w tylko w jednym, określonym kierunku, komory parowania pozwalają na rozpraszanie ciepła w każdym kierunku. Vapor-X można więc porównać do płaskiej rurki heatpipe o dużej powierzchni, w której płyn porusza się pomiędzy warstwami komory chłodzącej.

Użycie chłodzenia Vapor-X może obniżyć temperaturę rdzenia graficznego pracującego przy obciążeniu wynoszącym 99% (AMD Overdrive Tool) nawet o 20?C w stosunku do rozwiązania referencyjnego! Dodatkowo nie zajmuje ono sąsiedniego slotu PCI, idealnie nadając się do instalacji dwóch i więcej kart graficznych w trybie CrossFireX™.

SAPPHIRE HD 3870 1 GB GDDR4 posiada standardowe taktowanie rdzenia i pamięci (odpowiednio 775 i 1126 MHz), pozostawiając podkręcanie użytkownikowi. Wykorzystanie 1 GB pamięci GDDR4 w zupełności zaspokoi wymagania nawet najbardziej pamięciożernych gier i aplikacji 3D. W chwili obecnej karta HD 3870 1 GB GDDR4 jest jedyną posiadającą 1 GB pamięci i jednoslotowe chłodzenie.

Wszystkie karty graficzne firmy SAPPHIRE serii HD 3800 obsługują technologię ATI Avivo™ HD. Dzięki temu zapewniają ulepszoną jakość wyświetlania wideo. Posiadają też wbudowany dekoder UVD (uniwersalny dekoder wideo), umożliwiający przyspieszone sprzętowo odtwarzanie formatu Blu-ray™ oraz HD DVD ? zarówno w przypadku kodeków VC-1, jak i H.264, co znacznie zmniejsza obciążenie procesora. Dedykowany adapter HDMI umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku za pomocą jednego kabla, bezpośrednio do wyświetlacza przystosowanego do technologii HDMI.

Specyfikacja: 

 Model   SAPPHIRE HD 3870 1 GB GDDR4
 Procesor graficzny  ATI Radeon™ HD 3870
 Zegar procesora graficznego (MHz)  775 MHz
 Zegar pamięci (MHz)  1126 MHz (2252 MHz efektywnie)
 Pamięć  1024 MB GDDR4
 System chłodzenia  Autorskie chłodzenie SAPPHIRE – Vapor-X
 Magistrala  PCI Express x16, wersja 2.0
 Wyjścia  2 wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z HDCP + wyjście HDMI z możliwością przesyłania dźwięku
 Dodatki – Adapter HDMI+Audio
– Kabel HDMI
– Mostek CrossFire
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– 3 płyty CD z dodatkowym oprogramowaniem, m.in.: 3d Mark 06, Power DVD7, Cyberlink DVD Suite V5, kupon uprawniający do zakupu gry Half Life 2

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 3870 1GB GDDR4 wynosi 675 zł brutto.
Karta jest objęta dwuletnią gwarancją producenta.

Kontakt prasowy :

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl  

O firmie SAPPHIRE

SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.

SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć