SAPPHIRE Technology

SAPPHIRE prezentuje karty NITRO+ Radeon RX Vega 64 oraz Vega 56 w wersji Limited Edition

Powiększ

Powrót technologii Vapor Chamber

Najważniejsze cechy:

  • Fabryczne przetaktowanie – do 7% lepsze osiągi od modeli referencyjnych
  • Wydajny system chłodzenia z komorą parową (Vapor chamber)
  • Sterowanie dodatkowymi wentylatorami PWM za pomocą System Fan Control
  • Podświetlenie RGB LED
  • Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

15 grudnia 2017 r. – firma SAPPHIRE Technology rozszerza ofertę kart graficznych NITRO+ o oczekiwane modele NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition oraz Vega 56 Limited Edition. Są one fabrycznie podkręcone względem wersji referencyjnych. Obie karty zostały oparte na niereferencyjnym projekcie laminatu i wyposażono je w zaawansowany system chłodzenia z podświetleniem RGB LED.

Wydajność dla entuzjastów

Karty SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega są fabrycznie przetaktowane. Model NITRO+ RX Vega 64 bazuje na procesorze graficznym o 4096 procesorach strumieniowych oraz pracuje z taktowaniem zegara 1611 MHz w trybie Boost. W przypadku modelu NITRO+ RX Vega 56 układ dysponuje 3584 procesorami strumieniowymi taktowanymi w trybie Boost z częstotliwością 1572 MHz. Oba modele wyposażono w dwa stosy pamięci HBM2 o wysokiej przepustowości i łącznej pojemności 8 GB. Pamięć w modelu Vega 64 jest taktowana z częstotliwością 945 MHz, a w modelu Vega 56 z zegarem 800 MHz.

Dzięki takim parametrom modele SAPPHIRE NITRO+ RX Vega osiągają nawet o 7% wyższą liczbę klatek na sekundę w porównaniu do kart referencyjnych. Jeśli to konieczne, oba modele można z łatwością przełączyć na drugą kość BIOS w celu oszczędzania energii, dzięki sprzętowemu przełącznikowi umieszczonemu przy śledziu karty.

Chłodzenie oparte na komorze parowej

Niereferencyjny system chłodzenia zastosowany w obu nowych kartach NITRO+ RX Vega jest najskuteczniejszym z dostępnych dotychczas rozwiązań firmy SAPPHIRE. Aby obniżyć temperaturę roboczą procesora graficznego do wartości docelowej 70°C, zastosowano technologię komory parowej, która zyskała sławę dzięki kartom graficznym SAPPHIRE serii Vapor-X. Używając tego rozwiązania zamiast standardowej miedzianej podstawy, temperatura rdzenia graficznego i pamięci HBM2 może być niższa nawet o 5°C.

Komora parowa jest połączona z sześcioma niklowanymi ciepłowodami (trzy o średnicy 8 mm i trzy o średnicy 6 mm), które rozprowadzają ciepło po dużym, gęsto użebrowanym radiatorze. Utrzymanie optymalnej temperatury sekcji zasilającej jest realizowane dzięki osobnemu modułowi chłodzenia z dedykowanym zestawem dwóch ciepłowodów o średnicy 6 mm.

Za rozpraszanie generowanego ciepła odpowiadają trzy wydajne wentylatory — dwa, nieznacznie większe, po bokach, kręcące się w lewo i mniejszy środkowy, kręcący się w prawo. Wentylatory posiadają podwójne łożyska kulowe, zapewniające długą, bezawaryjną pracę. Technologia SAPPHIRE Quick Connect 2 pozwala na wygodny demontaż wentylatora w celu jego wymiany, bądź czyszczenia radiatora. Układ chłodzenia jest półpasywny – wentylatory są domyślnie uruchamiane, gdy temperatura rdzenia graficznego przekroczy 56°C.

Sterowanie dodatkowymi wentylatorami

Niereferencyjna płytka drukowana została wyposażona w nowy system Turbine-X, który może kontrolować do dwóch zewnętrznych wentylatorów PWM zamontowanych np. w obudowie komputera. Na podstawie odczytów z pięciu czujników temperatury zamontowanych na płytce drukowanej, dedykowany kontroler sprzętowy płynnie reguluje obroty dodatkowych wentylatorów.

Podświetlenie RGB LED

W modelach SAPPHIRE NITRO+ RX Vega 64 i 56 Limited Edition rozszerzono i usprawniono system NITRO Glow. Podświetlone przy pomocy diod RGB LED są:

  • dwie akrylowe wstawki wokół lewego i prawego wentylatora,
  • logo SAPPHIRE na szczycie systemu chłodzenia (boku karty),
  • logo NITRO na backplate karty.

Oświetlenie wymienionych elementów można dostosować (w tym wyłączyć) za pomocą oprogramowania SAPPHIRE TriXX NITRO Glow, dostępnego do pobrania na stronie producenta.

Wspornik karty w zestawie

W zestawie z kartami SAPPHIRE NITRO+ RX Vega Limited Edition dostarczane jest przydatne akcesorium: podpórka karty SAPPHIRE NITRO Gear. Ten niklowany element pomaga stabilizować i utrzymywać prawidłową pozycję dłuższych kart graficznych, zapobiegając uszkodzeniom gniazda PCI-Express i wyginaniu płytki drukowanej. Wspornik nie wymaga dodatkowej przestrzeni i dotyka karty jedynie regulowaną wypustką o miękkiej, gumowej końcówce.

Wspornik karty SAPPHIRE NITRO Gear będzie również dostępny do kupienia oddzielnie. Jest on kompatybilny z większością kart graficznych dostępnych na rynku.

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 56 Limited Edition
Pamięć 8 GB HBM2 2048-bit 8 GB HBM2 2048-bit
Procesory strumieniowe 4096 3584
Jednostki obliczeniowe 64 56
Taktowanie w trybie Boost 1611 MHz 1572 MHz
Taktowanie podstawowe 1423 MHz 1305 MHz
Taktowanie pamięci 945 MHz 800 MHz
Układ chłodzenia 2x wentylatory 92 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracające się w lewo (po lewej i prawej stronie)

1x wentylator 80 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracający się w prawo (pośrodku)

Prędkość nominalna: 0~1500 obr./min

Maksymalna: 3200 obr./min

 

Moduł główny:

Ciepłowody (3x 8 mm + 3x 6 mm)

Komora parowa

 

Moduł VRM:
Ciepłowody (2x 6 mm)
Miedziana podstawa

2x wentylatory 92 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracające się w lewo (po lewej i prawej stronie)

1x wentylator 80 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym obracający się w prawo (pośrodku)

Prędkość nominalna: 0~1500 obr./min

Maksymalna: 3200 obr./min

 

Moduł główny:

Ciepłowody (3x 8 mm + 3x 6 mm)

Komora parowa

 

Moduł VRM:
Ciepłowody (2x 6 mm)
Miedziana podstawa

Wyjścia 2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4
2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4
Interfejs PCI-Express 3.0 PCI-Express 3.0
Budowa zasilania 14-fazowe zasilanie cyfrowe 14-fazowe zasilanie cyfrowe
Złącza zasilania 3x 8-pin 3x 8-pin
Warstwy płytki drukowanej 8 8
Wymiary 310 x 133 x 54 mm 310 x 133 x 54 mm
Cechy specjalne Dwie kości BIOSu UEFI

NITRO FanSafe i Fan Health Check

SAPPHIRE Quick Connect 2

Intelligent Fan Control III

Precyzyjne sterowanie wentylatorem

Dławiki Black Diamond

NITRO Glow (diody RGB LED – shroud, logo i backplate)

 

Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

Dwie kości BIOSu UEFI

NITRO FanSafe i Fan Health Check

SAPPHIRE Quick Connect 2

Intelligent Fan Control III

Precyzyjne sterowanie wentylatorem

Dławiki Black Diamond

NITRO Glow (diody RGB LED – shroud, logo i backplate)

 

Podpórka karty NITRO Gear w zestawie

Zastosowane technologie DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bez użycia mostka), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR DirectX 12, Vulkan 1.0, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bez użycia mostka), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

Gwarancja i dostępność:Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Prezentowane karty dostępne są w ograniczonej ilości już dziś w wybranych sklepach na świecie. Produkty pojawią się także w ofercie kolejnych sklepów w ciągu najbliższych kilku dni.

Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Konkurs

Karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 64 Limited Edition jest do wygrania w konkursie trwającym na stronie https://sapphirenation.net/.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące nowych kart SAPPHIRE z serii NITRO+ dostępne są na następujących podstronach serwisu http://sapphirenitro.com/ poświęconych poszczególnym produktom:

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć