Archiwum

SAPPHIRE oficjalnie przedstawia HD 4870

Powiększ

Najmocniejsza karta SAPPHIRE wyposażona w 800 procesorów strumieniowych i pamięci GDDR5

Kraków, Polska, 30 czerwca 2008 – SAPPHIRE przedstawił nową kartę graficzną HD 4870 512MB GDDR5. Jest ona obecnie najszybszym jednoprocesorowym rozwiązaniem wyposażonym w układ ze stajni AMD/ATI.
W skład architektury nowej karty wchodzi: 800 procesorów strumieniowych, ulepszone zarządzanie pamięcią i kolejna generacja sprzętowego dekodera wideo.
SAPPHIRE HD 4870 posiada 512 MB pamięci taktowanych zegarem 900 MHz co w przypadku układów GDDR5 oznacza prędkość efektywną 3600 MHz!  Rdzeń pracuje z prędkością 750 MHz. Karta korzysta z magistrali PCI Express drugiej generacji oraz dwa porty do łączenia w konfiguracji CrossFireX™. Technologia ta umożliwia połączenie 2 lub więcej kart graficznych w przypadku użycia kompatybilnej płyty głównej w celu dalszego zwiększenia wydajności podsystemu graficznego.
HD 4870 posiada najnowszą wersję technologii ATI Avivo™ HD w celu ulepszenia jakości wyświetlanego obrazu. Nowa generacja sprzętowego dekodera wideo UVD (Unified Video Decoder) w znaczącym stopniu zmniejsza obciążenie procesora i pozwala na płynne odtwarzanie zawartości dysków Blu-ray™ i HD DVD zapisanej w formatach VC-1, H.264 i MPEG. Oprócz dwóch wyjść Dual Link DVI i jednego TV-Out, SAPPHIRE HD 4870 została wyposażona w adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1 bezpośrednio do wyświetlacza z portem HDMI.
Karty graficzne SAPPHIRE z serii HD 4800 posiadają certyfikat Microsoft Windows Vista™ Premium i są obsługiwane przez pakiet oprogramowania ATI Catalyst®, zapewniający łatwą i regularną aktualizację, co pomaga w polepszaniu wydajności, stabilności i możliwości. Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, karty graficzne z serii HD 4800 wspierają biblioteki DirectX 10.1 w celu zwiększenia wydajności renderowania sceny i efektów świetlnych.
 
Specyfikacja:
 
Model   SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR3
 Procesor graficzny  ATI Radeon™ HD 4870
 Zegar procesora graficznego (MHz)  750 MHz
 Zegar pamięci (MHz)  900 MHz (3600 MHz efektywnie)
 Pamięć  512 MB GDDR5
 System chłodzenia Dwuslotowe referencyjne
 Magistrala  PCI Express x16, wersja 2.0
 Wyjścia  2 wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z HDCP + wyjście HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
 Dodatki – Adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1
– Adapter DVI-VGA
– Kabel HDMI
– Mostek do połączenia kart graficznych w trybie CrossFire
– Pendrive 2 GB
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, 3DMark 06

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 wynosi 789 zł brutto.
Karta jest objęta dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://www.sapphiretech.com/po/

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 

O firmie SAPPHIRE

 
SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.
SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć