SAROTA PR

Relations: system wspomagający pracę PR-owców zaprezentowany na konferencji Microsoft Tech Summit

Powiększ

W trakcie dzisiejszej konferencji Microsoft Tech Summit zaprezentowany został Relations – system wspomagający codzienną pracę specjalistów public relations. Projekt zdobył pierwsze miejsce w globalnym hackathonie Hack Productivity 3: Office 365 zorganizowanym przez Microsoft.

Relations to system autorstwa specjalistów agencji SAROTA PR. Przy jego tworzeniu wykorzystane zostały programy wchodzące w skład pakietu Microsoft Office 365 oraz biznesowe rozwiązania chmurowe firmy Microsoft –  SharePoint, PowerApps, Power BI i Azure.

Narzędzia systemu Relations centralizują wiedzę o mediach i dziennikarzach i łączą ją z danymi o publikacjach. Pakiet wspomaga i automatyzuje wiele żmudnych codziennych procesów w pracy specjalisty public relations i udostępnia aktualizowane w czasie rzeczywistym metryki efektywności.

Relations składa się z trzech głównych modułów:

  • centralnej bazy mediów i dziennikarzy wraz z aplikacją mobilną,
  • zautomatyzowanych plików press clipping z modułem generowania raportów,
  • części analitycznej przedstawiającej szczegółowe wyniki pracy zespołu PR.

Relations jest zgodny z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Czas specjalistów public relations powinien być poświęcany przede wszystkim na nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z mediami. Efektywne narzędzia powinny odciążać ich od żmudnych zadań związanych z obsługą bazy kontaktów, raportowaniem czy analizą wyników. – mówi Piotr Sarota, CEO SAROTA PR. Ponieważ nie znaleźliśmy na rynku systemu spełniającego nasze oczekiwania, postanowiliśmy na własny użytek samodzielnie stworzyć narzędzia, które ułatwią naszą codzienną pracę. W ten sposób powstało Relations. Jesteśmy dumni, że nasze narzędzie zdobyło główną nagrodę w globalnym hackathonie „Hack Productivity 3: Office 365” zorganizowanym przez firmę Microsoft – dodaje Sarota.

Więcej informacji o systemie na www.relations365.net

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć