Foxconn

Płyta z Intel Z68 w atrakcyjnej cenie od FOXCONN

Powiększ

Wysoka wydajność i nowe technologie
Kraków, Polska, 25 maja 2011
– FOXCONN przedstawia płytę główną wyposażoną w chipset Intel Z68 – Z68A-S. Płyta obsługuje procesory Sandy Bridge drugiej generacji i została zaprojektowana z myślą o entuzjastach sprzętu komputerowego, oczekujących wysokiej wydajności w rozsądnej cenie.

Nową płytę FOXCONN wyposażono w jeden slot PCI Express 2.0 x16 służący do podłączenia zewnętrznej karty graficznej. Płyta posiada na tylnym panelu 6 portów USB 2.0 i 2 porty USB 3.0 o maksymalnej przepustowości 5 Gbit/s oraz wyjścia wideo – VGA (D-Sub) oraz DVI.

Płyta FOXCONN Z68A-S obsługuje technologię Lucid Virtu GPU Virtualization pozwalającą na automatyczne przełączanie pomiędzy zintegrowaną z procesorem kartą graficzną a wydajniejszą, podłączoną do portu PCI Express 2.0 x16. Virtu analizuje obciążenie procesora GPU
i automatycznie wybiera pomiędzy kartami graficznymi. Pozwala na to wyłączenie zewnętrznej karty i ograniczenie poboru energii.

Drugą nową technologią zastosowaną na płycie jest Intel Smart Response Technology. Pozwala ona na przyspieszenie działania systemu poprzez umieszczenie najczęściej używanych plików na podłączonym do komputera dysku SSD (może być o niedużej pojemności, np. 20GB). Dzięki temu zwiększa się szybkość odczytu danych i zmniejsza czas dostępu do nich.

W celu zwiększenia stabilności pracy i niezawodności płyty, została ona wyposażona w kondensatory 100% SOLID i ferrytowe dławiki.

Specyfikacja:

Model  FOXCONN Z68A-S
 Intel Express Z68
 Obsługa procesorów  Procesory Intel Sandy Bridge produkowane w procesie technologicznym 32nm pasujące do podstawki 1155
 Pamięć  4 sloty DDR3, umożliwiające podłączenie do 32GB pamięci pracującej z prędkością 2133(oc)/1866/1600/1333 MHz
 Sloty  1 x PCI Express 2.0 x16
2 x PCI Express x1
3 x PCI
 Porty wejścia/wyjścia  6 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 3 x SATA II, 2 x SATA III, 1 x eSATA, VGA (D-Sub), DVI
 Karta dźwiękowa  8-kanałowa HD, Wyjście S/PDIF koaksjalne i optyczne
 Karta sieciowa  Gigabit LAN
 Format płyty  ATX

Gwarancja i cena:

Cena płyty głównej FOXCONN Z68A-S wynosi 479 zł brutto. Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.

Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć