SAPPHIRE Technology

Premiera SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo – najszybsza karta graficzna na rynku

Powiększ

Bezkompromisowa wydajność dla graczy – entuzjastów, twórców treści i deweloperów VR

Kluczowe cechy:

  • najszybsza na świecie karta dla graczy, 1.3 razy szybsza od Radeona™ R9 295X2,
  • ponad 16 teraflopsów mocy obliczeniowej dzięki podwójnemu chipowi Fiji XT,
  • 8 GB pamięci nowej generacji – HBM,
  • ciche chłodzenie wodne i niebanalne wzornictwo.

Kraków, Polska, 27 kwietnia 2016 SAPPHIRE Technology prezentuje nowego lidera wydajności wśród kart graficznych – SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo. Za sprawą dwóch chipów Fiji XT oraz 8 GB pamięci graficznej nowej generacji HBM Radeon™ Pro Duo to najszybsza karta graficzna dostępna na rynku. Jej wydajność pozwoli na płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K i gwarantuje wspaniałe wrażenia w wirtualnej rzeczywistości (VR). Zarówno gracze jak i artyści oraz deweloperzy skorzystają z ogromnej mocy obliczeniowej 16 teraflopsów. Karta otwiera nową serię Radeon™ Pro.

Jako następca Radeona™ R9 295X2, SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo zapewnia 30% lepszą wydajność za sprawą pary chipów AMD Fiji XT, które łącznie zawierają 8192 procesory strumieniowe. Rdzenie taktowane zegarem 1000 MHz umiejscowione są na podstawach GPU tuż obok łącznie 8 GB pamięci HBM o szerokości magistrali równej 2x 4096 bitów. Pozwoliło to uzyskać przepustowość podsystemu pamięci dochodzącą nawet do 1024 GB/s. Trzecia generacja architektury GCN z asynchronicznymi jednostkami cieniującymi oznacza pełne natywne wsparcie dla DirectX 12, API Vulkan oraz technologii AMD LiquidVR.

vr_ready

Tak duża moc obliczeniowa gwarantuje płynną rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości w grach takich jak EVE: Valkyrie czy ADR1FT przy zachowaniu najwyższego poziomu detali i 90 klatek na sekundę. Z Radeonem™ Pro Duo gra w 4K staje się rzeczywistością – karta osiąga średnio ponad 60 klatek na sekundę w takich tytułach jak Grand Theft Auto V, Battlefield 4 czy Far Cry Primal. Potencjał obliczeniowy Pro Duo uwydatnia się także w zastosowaniach profesjonalnych. Aplikacje takie jak Adobe Premiere, After Affects, Blackmagic Fusion Studio czy silnik AMD FireRender to tylko kilka przykładów oprogramowania wykorzystującego akcelerację sprzętową OpenCL. Dostęp do zaawansowanych narzędzi deweloperskich i certyfikat Radeon VR Ready Creator oznaczają, że kartę z powodzeniem wykorzystywać mogą twórcy treści i deweloperzy VR. Karta SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo to pierwszy model dedykowany konsumentowi profesjonalnemu, stanowiąc połączenie wysokiej wydajności w grach i wsparcia produktywności.

radeon_produo

Kartę wyposażono w przeprojektowaną względem modelu Fury X 15-fazową sekcję PWM. Zapewnia ona stabilne i bezgłośne zasilanie. Za chłodzenie Radeona™ Pro Duo odpowiada zamknięty system chłodzenia wodnego. Dwa bloki wodne i zestaw wężyków przekazują ciepło z dwóch rdzeni Fiji XT i sekcji zasilającej do chłodnicy 120 mm z pojedynczym, cichym wentylatorem. Zewnętrzne węże są elegancko oplecione i wydłużone tak, by montaż nie stanowił problemu nawet w największych obudowach. Na nieszablonowe wzornictwo składa się m.in. pokrywa i backplate o elastycznej teksturze, niklowana aluminiowa obudowa i logo podświetlane diodami LED.

SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo będzie dostępny w polskich sklepach w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo
Procesor graficzny 2x Fiji XT
Proces technologiczny 28 nm
Pamięć 8 GB HBM 4096-bit
Procesory strumieniowe 8192
Jednostki teksturujące 512
Jednostki ROP 128
Zegar procesora graficznego Do 1000 MHz
Zegar pamięci 500 MHz
System chłodzenia Zamknięty system chłodzenia wodnego; chłodnica 120 mm z pojedynczym wentylatorem
Wyjścia HDMI 1.4a, 3 x DisplayPort,
Interfejs PCI-Express 3.0
Technologie DirectX 12, Vulkan, Mantle, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bezmostkowo), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena karty SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo wynosi 7060 PLN brutto.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

wersja do druku Wróć