F-Secure

Polak na czele działu badań i rozwoju w firmie F-Secure

  • Leszek Tasiemski z firmy F-Secure

Powiększ

Lider poznańskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa F-Secure, Leszek Tasiemski, stanął na czele globalnego działu badań i rozwoju produktów oraz usług przeznaczonych dla biznesu.

Jako wiceprezes będzie zarządzał grupą około stu pięćdziesięciu inżynierów znajdujących się w czterech lokalizacjach na świecie. Objęcie stanowiska jest konsekwencją wdrażania przez F-Secure nowej strategii skupiającej działania na usługach biznesowych, skierowanych w głównej mierze do średniej wielkości przedsiębiorstw.

Do tej pory Leszek Tasiemski zarządzał działem R&D tworzącym zaawansowane narzędzia, które pozwalają analizować, zapobiegać oraz zwalczać cyberzagrożenia. Ten zlokalizowany w Poznaniu oddział F-Secure zajmował się również testami penetracyjnymi, czyli przeprowadzaniem kontrolowanych ataków, które mają na celu poprawienie poziomu zabezpieczeń w organizacji. W ciągu trzech lat liczba pracowników poznańskiego biura zwiększyła się czterokrotnie.

Cieszymy się, że Leszek Tasiemski obejmie kierownictwo nad działem badań i rozwoju, w którym opracowywane są nasze usługi i produkty cyberbezpieczeństwa. Leszek w bardzo krótkim czasie rozwinął poznański oddział F-Secure do poziomu światowej klasy centrum zwalczania cyberzagrożeń, które już teraz zatrudnia kilkudziesięciu wyspecjalizowanych programistów, analityków i etycznych hakerów. Nowa rola pozwoli mu jeszcze lepiej wykorzystywać umiejętności zarządzania, wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży do rozwijania obecnych i kolejnych usług, które pomagają chronić przedsiębiorstwa mówi Jyrki Tulokas, wiceprezes działu produktów i usług cyberbezpieczeństwa w firmie F-Secure.

W skład produktów dla biznesu wchodzą zabezpieczenia punktów końcowych, narzędzia do zarządzania podatnościami, ochrona rozwiązań chmurowych firm trzecich (Cloud Protection) czy zarządzana usługa wykrywania i reagowania na zdarzenia (EDR – Endpoint Protection and Response). Tasiemski będzie odpowiedzialny również za dalszy rozwój usługi Rapid Detection Service – systemu wczesnego wykrywania włamań.

Jestem zaszczycony i dumny z faktu, że mogę wziąć odpowiedzialność za rozwój technologiczny usług cyberbezpieczeństwa w F-Secure – firmie, która działa w branży od 30 lat – mówi Leszek Tasiemski, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie F-Secure. Jestem głęboko przekonany, że z pomocą naszych inżynierów oraz analityków możemy ciągle podnosić poprzeczkę cyberprzestępcom i jak najlepiej chronić klientów. Już teraz mamy do dyspozycji technologie uczenia maszynowego oraz silniki wykrywania i reagowania na cyberzagrożenia, co nie znaczy, że mamy zamiar spocząć na laurach. Chcemy nadal rozwijać usługi i produkty w oparciu o połączenie technologii z doświadczeniem naszych specjalistów ds. bezpieczeństwa – podsumowuje Tasiemski.

Firma F-Secure rozpoczęła transformację z tradycyjnego producenta antywirusów w dostawcę kompleksowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa w 2015 r. Od tego czasu rozszerzyła swoje kompetencje, zarówno poprzez zatrudnienie nowych specjalistów, jak i akwizycje firm oraz technologii. Obecnie F-Secure oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań – od ochrony punktów końcowych, przez zarządzanie podatnościami po usługi związane z wykrywaniem i reagowaniem na incydenty w infrastrukturze IT.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć