Archiwum

Platynowe rozwiązanie dla nowych procesorów AMD

Powiększ

SAPPHIRE Pure Platinum A75 – solidna podstawa do budowy szybkiego komputera


Kraków, Polska, 21 lipca 2011 – firma SAPPHIRE prezentuje nową płytę główną wspierającą procesory AMD APU z serii A. SAPPHIRE Pure Platinum A75 jest płytą formatu ATX wyposażoną w najnowsze technologie zwiększające wydajność oraz możliwości multimedialne komputera osobistego.

Nowa płyta SAPPHIRE pozwala na zainstalowanie do 16 GB pamięci DDR3 o maksymalnym taktowaniu 1866MHz w czterech slotach DIMM. Płyta posiada 4 wyjścia USB 3.0 (dwa z nich na tylnym panelu) oraz 4 USB2.0 (8 wliczając wyjścia pin na laminacie).

Możliwości multimedialne urządzenia obejmują 3 wyjścia wideo – DVI, HDMI i Display Port, z których każde dwa mogą być używane jednocześnie. Port HDMI jest w wersji 1.4a i obsługuje przesyłanie zarówno dźwięku jak i obrazu, również stereoskopowego 3D. Na tylnym panelu można też znaleźć wyjścia dźwiękowe HD Audio 7.1. Do połączenia z siecią służy 1Gbit LAN, a bezprzewodowo można się połączyć za pomocą Bluetooth 2.1.

Możliwości rozbudowy komputera o kolejne podzespoły umożliwia 5 portów SATAIII z obsługą AHCI i RAID oraz port eSATAII. Płyta jest wyposażona w slot PCI Express x16 służący do podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jeden slot PCI Express x4, dwa sloty PCI Express x1, mini PCI-E x1 oraz dwa sloty PCI.

SAPPHIRE Pure Platinum A75 posiada wiele opcji upraszczających konfigurację, podkręcanie i codzienne użytkowanie – wyświetlacz pokazujący aktualny stan pracy komputera, dedykowane przyciski na PCB służące do uruchamiania, resetowania komputera oraz resetowania BIOSu. Płyta posiada układ dual BIOS oraz punkty pomiaru napięcia bezpośrednio na PCB. Jest wspierana przez program SAPPHIRE TriXX pozwalający na podkręcanie i monitoring bezpośrednio z poziomu Windows.

Do procesorów AMD APU Sapphire umożliwia również podłączenie w trybie CrossFire zewnętrznej karty graficznej z serii HD 6600 lub HD 6500 do karty zintegrowanej, jaką posiada procesor. Powoduje to dodatkowy wzrost wydajności w aplikacjach 3D i grach.

Specyfikacja:

Model  SAPPHIRE Pure Platinum A75
 Obsługiwane procesory  Procesory AMD APU z serii A, Socket FM1
 Pamięć  4 sloty 240-pin DDR3, Max. 16GB
 Sloty  1 slot PCI Express x16
 1 slot PCI Express x4
 2 sloty PCI Express x1
 1 slot mini PCI-E
 Porty wejścia/wyjścia  4 porty USB 3.0
 4 porty USB 2.0 (+ 4 porty na śledziu)
 5 portów SATAIII,
  1 porty eSATAII,
 Bluetooth 2.1+EDR
 RAID  0, 1, 1+0
 Karta dźwiękowa  8-kanałowa
 Karta sieciowa  1 Gbit
 Format płyty  ATX

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej SAPPHIRE Pure Platinum A75 wynosi 449 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://www.sapphiretech.com/presentation/?lid=7

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

Jan Trzupek
account manager

Kom.+48 696 778 568
Email: jan.trzupek(at)sarota.pl

O firmie SAPPHIRE

SAPPHIRE jest pionierem w nowej erze gier i cyfrowej rozrywki. Oferuje przełomowe rozwiązania w środowisku, które podlega ciągłym zmianom i szybkiej ewolucji. Od ponad dziesięciu lat SAPPHIRE jest zaangażowany w dostarczanie produktów wyposażonych w największą możliwą ilość funkcji i doskonale opracowanych pod względem technicznym. Ze względu na trwałe dążenie SAPPHIRE do uzyskiwania doskonałości każdego z produktów, wszystkie fabryki pracują w oparciu o certyfikaty ISO9001 i ISO14001.

SAPPHIRE od samego początku jest kluczowym dostawcą kart graficznych AMD (dawniej ATI), projektując, wytwarzając oraz sprzedając ich pełną gamę. SAPPHIRE umacnia również swoją pozycję jako dostawca płyt głównych dla Klientów wymagających od zakupionych produktów najwyższej wydajności i stabilności.

Wszystkie produkty SAPPHIRE produkowane są w 100% zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi AMD. Nasza miesięczna produkcja kart graficznych sięga poziomu 1,8 mln sztuk, tym samym nasze fabryki są największym producentem kart AMD.
SAPPHIRE gwarantuje swoim Klientom produkty o nieskazitelnej jakości oraz wydajności, zapewniając pełną satysfakcję i radość z użytkowania.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć