Archiwum

Pierwsza płyta główna z serii FOXCONN Digital Life z obsługą procesorów Core i7

Powiększ

Renaissance łączy obsługę procesorów Core™ i7 i 3-kanałowych pamięci DDR3 z zaawansowanymi funkcjami

 

Kraków, Polska, 12 listopada 2008 – FOXCONN przedstawił najnowszą płytę główną z serii Digital Life. Renaissance łączy obsługę najnowszych technologii z zaawansowanymi funkcjami dźwiękowymi i łączności – przeznaczona jest dla tych, którzy traktują komputer jako centrum multimedialnej rozrywki.

 Oparta na chipsecie Intel® X58 z mostkiem południowym ICH10R, płyta główna Renaissance obsługuje nowe procesory Core™ i7 oraz Core™ i7 Extreme pasujące do podstawki 1366. Procesory Intel® 1366 posiadają technologię QuickPath Interconnect, która zwiększa przepustowość pomiędzy CPU a chipsetem do 6.4GT na sekundę.

Z dwoma wątkami na rdzeń, procesory Intel® Core™ i7 są 8-wątkowe, co owocuje olbrzymią wydajnością – zwłaszcza w aplikacjach wielowątkowych. Dzięki technologii Intel® Turbo Boost aplikacje jednowątkowe również zyskują na prędkości działania, gdyż procesor automatycznie podnosi częstotliwość pracy, jeśli chociaż jeden rdzeń nie jest używany.

3-kanałowa pamięć DDR3
 Wydajność podsystemu pamięci została zwiększona dzięki obsłudze 3-kanałowych pamięci DDR3 o częstotliwości pracy do 1600(o/c) MHz. Nawet przy wykorzystaniu pamięci DDR3 1333MHz przepustowość pamięci znacząco się zwiększa w porównaniu do modułów 2-kanałowych. Z kontrolerem pamięci wbudowanym w procesor niższe opóźnienia i większa przepustowość są obsługiwane bezpośrednio przez rdzenie CPU, likwidując wąskie gardło, jakim może być magistrala FSB.

Obsługa jednocześnie CrossFireX™ i 3-way SLI™
Użytkownicy nie muszą już wybierać swojego podsystemu graficznego w zależności od producenta chipsetu. Renaissance obsługuje jednocześnie technologie ATI CrossFireX™ i NVIDIA SLI™! Z czterema slotami PCI Express 2.0 x16, CrossFireX™ działa w trybach 2 sloty o przepustowości x16 lub 4 sloty x8, a 3-way SLI™ w trybie 2 sloty x16 i 1 slot x8. Rozwiązanie to zwiększa elastyczność przy wyborze liczby i marki kart graficznych.

Ulepszony dźwięk dzięki HARP
 Układ dźwiękowy HARP znajduje się na osobnej karcie podłączanej do płyty głównej, gwarantując wyjątkową jakość dźwięku ze stosunkiem sygnału do szumu wynoszącym 110dB SNR. HARP posiada również zintegrowane technologie Dolby Digital Live™ i DTS CONNECT™.

DTS CONNECT™ składa się z dwóch technologii – DTS™ Neo:PC i DTS™ Interactive mających na celu kodowanie 2-kanałowego sygnału audio do standardu dźwięku przestrzennego. Powoduje to, że dotychczasowe pliki audio i wideo słyszane są jak dźwięk wielokanałowy.

Technologia DTS™ Neo:PC „rozszerza” każde źródło dźwięku stereo płynącego z komputera (CD, MP3, WMA, a nawet radia internetowe) w 6-, 7-, lub 8-kanałowy dźwięk przestrzenny.

 Dolby Digital Live™ odpowiada za konwersję sygnału dźwiękowego płynącego z komputera do formatu Dolby Digital, który następnie może być bezpośrednio przesłany do zestawu kina domowego Dolby® Home Theatre, i to za pomocą jednego kabla.

Dual Digital Audio dostarcza dźwięk wysokiej jakości przez wyjścia cyfrowe lub analogowe oraz pozwala użytkownikowi rozdzielić dwa źródła dźwięku do niezależnych wyjść. Przykładowo dźwięk z filmu oraz z gry może być rozdzielony poprzez złącze optyczne S/PDIF oraz komponentowe do zestawu głośników kina domowego. Możemy także użyć analogowych wyjść 7.1 lub wyjścia słuchawkowego na przednim panelu obudowy.

Najnowsze technologie łączności
 Renaissance posiada szeroki wachlarz możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych. Nowością jest interfejs SAS (Serial Attached SCSI). Po raz pierwszy do komputera domowego mogą zostać podłączone nawet dwa wysoko wydajne urządzenia typu dysk twardy o prędkości obrotowej talerzy wynoszącej 15000 rpm. Renaissance obsługuje również złącza eSATA i SATAII oraz posiada kontroler RAID z technologią Intel® Matrix Storage.

Pozostałe złącza to 12 portów USB 2.0, w tym aż 8 na tylnym panelu. Dwa złącza eSATA  umożliwiają podłączenie urządzeń z prędkością przesyłu nawet 6 razy większą niż w przypadku USB2.0. Dodatkowo Renaissance posiada dwa złącza FireWire.

Stabilna jak skała
Za zasilanie płyty głównej odpowiedzialny jest 6-fazowy układ PWM, a kondensatory typu SOLID i ferrytowe dławiki dodatkowo zwiększają stabilność i niezawodność.

Ulepszona kontrola i monitoring parametrów systemu
Z pomocą autorskiego narzędzia firmy FOXCONN – technologii FoxOne™ Premium – użytkownik może w bardzo prosty sposób zwiększyć wydajność systemu. Działający w systemie Windows panel kontrolny pozwala na zarządzanie częstotliwościami magistrali FSB PCI-E, pamięci, mostka północnego i procesora oraz monitorowanie temperatur i prędkości obrotowych wiatraków.

Specyfikacja:

 Model  Renaissance – Intel® X58 & ICH10R
 Obsługa procesorów  Obsługuje procesory Intel Core™ i7 oraz Core™ i7 Extreme pasujące do podstawki 1366
 Karta grafiki  Zintegrowana, Intel® X4500HD
 Pamięć  Trzykanałowe pamięci DDR3 1600(o/c)/1333/1066MHz, 6 slotów, maksymalnie 24GB
 Sloty  4 sloty PCI-E x16,
 1 slot PCI-E x4,
 1 slot PCI
 Porty wejścia/wyjścia  2* SAS, 6* SATAII, 2* eSATA,  2* IEEE1394a, 12* USB2.0, 1* PATA
 RAID  SATA RAID 0, 1, 5, 10 (Intel® MST)
 Karta dźwiękowa  Układ HARP  – 8-kanałowy dźwięk z obsługą technologii Dual Digital HD Audio, DTS CONNECT™ i Dolby Digital Live™
 Karta sieciowa  Gigabit LAN
 Format płyty  ATX

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej FOXCONN Renaissance wynosi 1179 złotych. Urządzenie jest objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

 Jan Trzupek
account manager

SAROTA PR
Tel. +48 12 684 12 68
Kom.+48 696 778 568
Email: jan.trzupek(at)sarota.pl

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.

Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć