Edimax

Odstraszy złodziei i zadba o zdrowy sen dziecka: wszechstronna kamera IP z ruchomym obiektywem od EDIMAX

Powiększ

Nowe rozwiązanie dla bezpiecznego domu i biura

Nowe rozwiązanie dla bezpiecznego domu i biura

Kraków, 24 marca 2015, EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – zaprezentował niewielką kamerę sieciową IC-7113W do wszechstronnego użytku, zarówno w domu jak i biurze. Urządzenie charakteryzuje ruchoma kopułka oraz funkcja dwukierunkowej transmisji dźwięku, umożliwiająca słuchanie odgłosów z monitorowanego pomieszczenia, jak i komunikowanie do miejsca lokalizacji kamery.

Produkt EDIMAX jest kompatybilny z technologią Plug-n-View – obraz z kamery może być przesyłany na ekran smartfona, tabletu czy notebooka, co pozwala na monitorowanie pomieszczenia z każdego miejsca na świecie. Aby skonfigurować kamerę z urządzeniem mobilnym, wystarczy zainstalować darmową aplikację EdiView II (urządzenia z systemami iOS oraz Android). Kamera posiada również czujnik natężenia światła, który automatycznie przełącza urządzenie w tryb nocny po zapadnięciu zmroku.

Nowa kamera marki EDIMAX posiada funkcję detekcji ruchu i dźwięku. Po wykryciu poruszenia w polu widzenia lub zarejestrowaniu dźwięku, kamera automatycznie wysyła zdjęcie na podany przez użytkownika adres e-mail bądź na serwer FTP, co pozwala na bieżąco kontrolować, czy do pomieszczenia nie dostała się nieuprawniona osoba. Detektor dźwięku poszerza zakres ochrony o obszar poza polem widzenia kamery – dźwięk np. płaczu dziecka czy wybicia okna uruchomi proces rejestracji obrazu nawet jeśli źródło dźwięku znajduje się poza rejestrowaną przestrzenią.

IC-7113W wyróżnia się funkcją odtwarzania plików audio zapisanych na karcie SD, które uruchomione zdalnie za pomocą smartfona czy tabletu, uspokoją dziecko i pomogą mu zasnąć.

Kamera wyposażona została w czujnik, który kontroluje temperaturę i poziom wilgotności w monitorowanym pomieszczeniu. Gdy któryś ze wskaźników będzie zbyt wysoki lub zbyt niski, kamera automatycznie wyśle powiadomienie mailowo lub na smartfon w postaci wiadomości push.

Producenci zadbali również o wysoką jakość nagrań. Dzięki zastosowaniu szerokiego obiektywu kąt widzenia wynosi 78 stopni, a wideo nagrywane jest w rozdzielczości 1280 x 720. Dodatkowo kamera ma slot na kartę microSD o pojemności do 32 GB.

IC-7113W wyposażona jest w zdalnie sterowaną, ruchomą kopułkę, pozwalającą objąć monitoringiem jeszcze większą przestrzeń. Obiektyw możemy obracać o 355 stopni w poziomie i do 120 stopni w pionie, wydając polecenia przez przeglądarkę internetową bądź smartfon lub tablet. Oprogramowanie komputerowe umożliwia ponadto ustawienie automatycznej ścieżki ruchu kamery i obsługę obrazu z 16 kamer jednocześnie.

Główne cechy EDIMAX IC-7113W:

– Ruchomy obiektyw;

– Tryb nocny;

– Wykrywanie ruchu i dźwięku oraz wysyłanie obrazów na e-mail i FTP;

– Dwukierunkowa transmisja dźwięku;

– Możliwość podglądu z urządzeń mobilnych (smartfony i tablety z systemami iOS i Android);

– Wbudowane kołysanki i bajki dla dzieci;

– Wbudowany czujnik temperatury i wilgotności powietrza.

Cena i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna kamery sieciowej IC-7113W wynosi 599 zł.

Zawartość zestawu:

– 1x kamera IP;

– 1x skrócona instrukcja obsługi;

– 1x płyta CD (skrócona instrukcja obsługi / instrukcja / oprogramowanie);

– 1x zasilacz;

– 1x przewód Ethernet.

Specyfikacja techniczna:

O Edimax Technology

Edimax Technology to światowy lider w projektowaniu i produkcji szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego.

Misją Edimax jest łączenie ludzi za pośrednictwem sieci komputerowych. Produkty firmy odpowiadają na wszelkie potrzeby mikroprzedsiębiorstw i sektora MŚP, jak również umożliwiają dużym usługodawcom pełne wykorzystanie różnorodnych technologii komunikacyjnych. O ich wysokiej jakości świadczą zaś certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000.

Firma została założona na Tajwanie w 1986 roku. W 15 lat później z sukcesem zadebiutowała na giełdzie w Taipei. Przychody spółki w 2010 roku wyniosły 110 milionów dolarów. Edimax posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie, obejmując swoim zasięgiem ponad 70 krajów na świecie.

www.edimax.pl

Kontakt prasowy:

 

Małgorzata Mączyńska

junior public relations specialist

 

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 349 03 52

Kom.+48 533 802 404

Email: malgorzata.maczynska(at)sarota.pl

www.sarota.pl

 

Jacek Dąbrowski

public relations specialist

 

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 290 04 98

Kom.+48 662 858 219

Email: jacek.dabrowski(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć