Dune HD

Nowy wymiar rozrywki – pierwszy odtwarzacz multimedialny 3D firmy Dune HD

Powiększ

DUNE HD TV-303D – technologia 3D zamknięta w miniaturowej obudowie

Kraków, Polska, 20 grudnia 2012 – Firma Dune HD, producent wysokiej jakości sieciowych odtwarzaczy multimedialnych, wprowadza na rynek pierwszy model z serii 3D, będący ulepszoną wersją popularnego TV-301. DUNE HD TV-303D wyposażony został w nowoczesny procesor Sigma Designs 8672/8673 oraz port HDMI w wersji 1.4a dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie treści 3D w formatach MVC (Multiview Video Coding), SbS (Side by Side) i TaB (Top and Bottom).

Producent postanowił również podwoić ilość pamięci RAM do 512 MB w stosunku do poprzedniego modelu TV-301. Nowy odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC.

DUNE HD TV-303D posiada kieszeń z funkcją hot-swap, dzięki czemu użytkownik może wymieniać 2,5” dyski SATA nawet podczas pracy urządzenia. Na bocznym panelu odtwarzacza znajduje się czytnik kart pamięci SD/SDHC, a dwa porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych oraz innych urządzeń magazynujących.

Producent wyposażył DUNE HD TV-303D w port USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do zestawu dołączono również kabel USB 3.0 slave-host.

Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

DUNE HD TV-303D jest wyposażony w złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n, dlatego urządzenie może odtwarzać pliki bezpośrednio z sieci lokalnej, jak również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły UPnP, SMB i NFS.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez Internet. Umożliwia także korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, takich jak Facebook, YouTube oraz Twitter i pozwala na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna brutto odtwarzacza Dune HD TV-303D wynosi 729 zł.

Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

 

http://dune-hd.com

Kontakt prasowy: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

Piotr Sarota
ceo & public relations consultant

SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Adam Struzik

junior public relations specialist

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 533 487 014

Email: adam.struzik(at)sarota.pl

www.sarota.pl

O firmie Dune HD

Dune HD jest globalnym producentem zaawansowanych technologicznie odtwarzaczy multimedialnych. Centrala firmy zlokalizowana jest w Hong-Kongu, a zasięgiem swojej dystrybucji obejmuje ponad 60 państw. Firma zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, którzy projektują produkty w oparciu o najnowsze dostępne technologie w zakresie A/V, a także posiada doświadczony zespół programistów, którzy rozwijają dedykowane oprogramowanie, obsługujące odtwarzacze Dune HD. Dzięki temu marka Dune cieszy się na świecie doskonałą reputacją w segmencie premium.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć