Dune HD

Nowy odtwarzacz DUNE HD TV-201 – pełna gotowość do odbioru cyfrowej telewizji

Powiększ

Telewizja satelitarna, kablowa, naziemna i internetowa z odtwarzaczem DUNE HD TV-201

Kraków, Polska, 11 lipca 2012 – Firma HDI DUNE, producent sieciowych odtwarzaczy multimedialnych klasy premium, zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu z serii TV – DUNE HD TV-201. Odtwarzacz występuje w kilku wersjach wyposażonych w wewnętrzny tuner do odbioru telewizji satelitarnej (model TV-201S2), kablowej (TV-201C) oraz naziemnej telewizji cyfrowej zarówno w standardzie DVB-T, jak i DVB-T2 (TV-201T i TV-201T2).

Dune HD TV-201 to set-top box, który oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, wykorzystuje również transmisję przez Internet, pozwalając na oglądanie VOD, IPTV czy OTT. Bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1 zapewnia wydajny procesor Sigma Designs 8670, który sprawdził się już w poprzednich modelach firmy HDI DUNE z serii TV.

Mimo miniaturowej formy, odtwarzacz radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi formatami wideo o wskaźniku bitrate do 50 Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Ten kolejny mini-odtwarzacz firmy HDI DUNE to model w dużym stopniu oparty na poprzedniku, TV-101, jednak wyposażony dodatkowo we wspomniany wcześniej wewnętrzny tuner telewizyjny. W wersji przeznaczonej do odbioru telewizji satelitarnej użytkownik ma do dyspozycji wejście LNB oraz wyjście 

Loop Out (przelotka), a w modelach do telewizji kablowej i naziemnej zastosowano wejście antenowe RF i wyjście RF (tzw. pętla antenowa).

Dwa porty USB 2.0 umieszczone na przednim i tylnym panelu pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków, a nawet klawiatury czy myszki, które ułatwią korzystanie z serwisów internetowych. Z tyłu odtwarzacza znalazły się również porty HDMI 1.3, wyjście AV coaxial (przez mini-jack) oraz port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może umieścić odtwarzacz w dowolnym miejscu i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

 

DUNE HD TV-201 umożliwia odtwarzanie plików wideo bezpośrednio z sieci lokalnej dzięki złączu Fast Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Nowy odtwarzacz może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

Liczne zmiany, które producent wprowadził w najnowszej wersji oprogramowania znacząco poprawiły działanie wszystkich odtwarzaczy z serii TV. Firma HDI DUNE zdecydowała się również na dodanie do nowego modelu aplikacji (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gier (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez Internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android.

Specyfikacja:

Model

Dune HD TV-301

Procesor wideo

Sigma Designs 8670

Pamięć RAM

256 MB

Odtwarzacz sieciowy

Odtwarza pliki z sieci lokalnej, komputera lub NAS (UPnP, SMB, NFS)

Złącza

– 2 złącza USB 2.0 (1 na przednim panelu, 1 na tylnym),

– złącze Fast Ethernet,

– HDMI 1.3,

– wyjście AV coaxial (przez mini-jack),
– port IR Extender

Obsługiwane formaty wideo

MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS

Obsługiwane formaty audio

MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC, Dolby True HD, DTS HD MA

Obsługiwane pliki graficzne

JPG, BMP, GIF, PNG

Dodatkowe oprogramowanie

Przeglądarka Internetu z obsługą Adobe Flash 3.1 Lite oraz Flash 10.1

Wymiary

16,5 cm x 10,8 cm x 2,8 cm

Gwarancja i cena:

 

Przewidywana cena modeli TV-201S2, TV-201C i TV-201T wynosi około 120 euro. Cena za model DVB-T2 to około 140 euro. 

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://dune-hd.com

Kontakt prasowy:Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Piotr Sarota
ceo & public relations consultant

SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl 

www.sarota.pl

Adam Struzik

junior public relations specialist

 

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48 533 487 014

Email: adam.struzik(at)sarota.pl

www.sarota.pl 

 

O firmie HDI Dune

HDI Dune jest globalnym producentem zaawansowanych technologicznie odtwarzaczy multimedialnych. Centrala firmy zlokalizowana jest w Hong-Kongu, a zasięgiem swojej dystrybucji obejmuje ponad 60 państw. Firma zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, którzy projektują produkty w oparciu o najnowsze dostępne technologie w zakresie A/V, a także posiada doświadczony zespół programistów, którzy rozwijają dedykowane oprogramowanie, obsługujące odtwarzacze HDI DUNE. Dzięki temu marka DUNE cieszy się na świecie doskonałą reputacją w segmencie premium. 

 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć