Archiwum

Nowe płyty główne – nowy poziom wydajności na rynku mainstream

Powiększ

Obsługa najnowszych procesorów Intel oraz 16 GB pamięci operacyjnej w dobrej cenie

Kraków, Polska, 15 lipca 2008 – FOXCONN przedstawił nową generację płyt głównych, wyposażonych w chipset Intel® P45, przeznaczonych na rynek mainstream. P45A-S i P45A są zoptymalizowane pod kątem obsługi najnowszych procesorów Intel® – CoreTM 2 Extreme, Core™ 2 Quad i Core™ 2 Duo, pracujących na magistrali FSB do 1600(oc)MHz. Obie płyty zapewniają znakomitą podstawę do budowy niedrogiego, ale wydajnego komputera.

 
Możliwość zainstalowania 16 GB pamięci operacyjnej

Obie płyty główne obsługują olbrzymią ilość – bo aż 16 GB – pamięci DDR2 1066/800/667 MHz. Jest to idealne rozwiązanie dla komputerów służących do obróbki materiału audio/wideo oraz do innych aplikacji, które zyskują na prędkości działania, dzięki dodatkowej pamięci.

Obsługa CrossFireX™
 Seria P45A sprawdza się zarówno w grach, jak i jako kino domowe w rodzinnym komputerze. Dwa sloty PCI Express 2.0 x16 (pracujące z w trybie CrossFireX™ z przepustowością x8), prędkość działania gier znacznie się zwiększa, zwłaszcza w grach symulacyjnych i FPS, które posiadają najwyższe wymagania co do kart graficznych.

Użycie złączy PCI Express 2.0 podwaja efektywną prędkość przesyłu danych między kartami graficznymi a płytą główną. Oznacza to, że komputer nie ma problemu z nadążeniem za bardzo szybkim podsystemem graficznym – brak „wąskich gardeł”.
Ulepszona kontrola i monitoring systemu
Z autorską technologią firmy FOXCONN obecną na płycie głównej – FoxOne™ Premium, użytkownicy mogą z łatwością dostroić swój system. Panel pracujący pod kontrolą systemu Windows pozwala na łatwe ustawienie częstotliwości pracy FSB pamięci i magistrali PCI Express oraz napięć procesora, pamięci i mostka północnego. FoxOne™ Premium umożliwia także monitorowanie temperatur i ustawianie prędkości obrotowych wiatraków.

Wielostrumieniowy dźwięk
Płyty główne z serii P45A pozwalają na odtwarzanie wielostrumieniowego dźwięku HD w formacie 7.1. Oznacza to, że użytkownik może odtwarzać dźwięk z dwóch różnych źródeł i wysyłać go do dwóch różnych pokojów lub grać, używając słuchawek, a na głośnikach odtwarzać muzykę.

Solidna stabilność i wydajność
FOXCONN użył kondensatorów 100% SOLID w celu zwiększenia stabilności i niezawodności. Kondensatory typu SOLID są około 6 razy trwalsze niż ich elektrolityczne odpowiedniki.

* Kondensatory 100% SOLID obecne są tylko na płycie głównej P45A-S.

Więcej opcji połączeń
Seria płyt P45A zawiera najnowsze technologie celu umożliwienia budowy prawdziwie multimedialnego komputera. 6 portów SATAII i 1 port eSATA pozwalają na bardzo szybki i niezawodny dostęp do danych. Złącze eSATA przesyła dane do 6 razy szybciej niż USB2.0.

2 porty IEEE1394a (tylko na P45A-S), z jednym portem na tylnim panelu umożliwiają wygodne podłączenie urządzeń multimedialnych. Na płycie znajdziemy także 12 portów USB2.0 (4 na tylnym panelu) oraz jedno złącze ATA133 do podłączania urządzeń starszego typu.

Specyfikacja:

  P45A-S P45A
 Obsługiwane procesory  Socket 775 dla procesorów Intel® Core™2 Extreme, Core™2 Quad, Core™ 2 Duo, Pentium® Dual-Core & Celeron®. Obsługuje procesory wykonane w technologii 45nm (Wolfdale/Yorkfield)
  HyperTransport™  1600(oc)/1333/1066/800 MHz
 Pamięć  4 sloty DIMM dla dwukanałowych pamięci DDR2 1066/800-667 MHz, 16 GB maksymalnie
 Sloty  2 sloty PCI Express x1
 2 sloty PCI
 Porty  wejścia/wyjścia  6* SATAII, 1* eSATA, 2* IEEE1394a, 12* USB2.0, 1* ATA  6* SATAII, 1* eSATA, 12* USB2.0, 1* ATA
 RAID  RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 1+0  nie posiada
 Karta dźwiękowa  8-kanałowa HD z obsługą dwóch strumieni dźwięku jednocześnie
 Karta sieciowa  Gigabit LAN
 Format płyty  ATX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gwarancja i cena:

Obie płyty główne będą dostępne w cenie detalicznej 359 złotych (P45A) i 429 złotych (P45A-S). Produkty są objęte 36 miesięczną gwarancją producenta.

Kontakt prasowy:

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl  

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć