AOC

Nowe modele monitorów AOC AGON 3 na gamescom 2018

  • AG273QCX

Powiększ

Podczas tegorocznych targów gamescom w Kolonii zadebiutują dwa nowe monitory AOC z gamingowej serii AGON 3 – AG273QCX oraz AG273QCG.

AG273QCX jest modelem opartym na zakrzywionej matrycy VA o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 px. Charakteryzuje go czas reakcji GtG na poziomie 4 ms i 1 ms MPRT, odświeżanie obrazu z częstotliwością 144 Hz oraz wsparcie dla technologii FreeSync 2 HDR. Nowy model AOC zapewnia 90% pokrycie palety barw DCI-P3 i spełnia wymagania PC-VESA DisplayHDR 400, a więc oferuje maksymalną jasność obrazu na poziomie 400 cd/m2.

AG273QCG to model o takiej samej rozdzielczości i przekątnej co AG273QCG, ale wykorzystujący matrycę TN. Jest on za to w stanie odświeżać obraz nieco szybciej, bo z częstotliwością 165 Hz. Cechuje go czas reakcji GtG na poziomie 1 ms, jasność 400 cd/m2 oraz wsparcie dla technologii G-SYNC. Ponadto AG273QCG wyróżniono nagrodą Red Dot Design Award 2018.

Trzecia rewizja serii AGON charakteryzuje się usprawnionym uchwytem na słuchawki, który obecnie znajduje się po obu stronach panelu. Udoskonalono też pilot do przełączania profili (AGON Game Pad).

Nowościami w serii AGON 3 są:

  • podświetlenie RGB z możliwością personalizacji – technologia AOC Game Lights,
  • funkcja wyświetlania w wybranym narożniku monitora informacji o aktualnie generowanej liczbie klatek na sekundę – całkowicie niezależna od oprogramowania komputera,
  • możliwość wyświetlenia celownika na środku ekranu, który może być pomocny w grach gdzie celownik nie występuje – technologia AOC Dial Point.

Ponadto w monitorach zaimplementowano technologie Flicker-Free, Low Blue Light oraz AOC Game Color. Ostatnia z nich pozwala na zmianę parametrów obrazu, w tym saturacji i pixel overdrive, a następnie zapisywanie ich do profili.

Premiera AG273QCG jest planowana na listopad, a AG273QCX na grudzień.

AOC na gamescom

AOC zaprasza wszystkich obecnych na targach gamescom 2018, do centrum wystawowego Koelnmesse w Kolonii do hali 10.1 na stanowisko E041. Poza możliwością zapoznania się z najnowszymi monitorami producenta, będzie m.in. sposobność spotkania drużyny CS:GO z ze sponsorowanego przez AOC zespołu G2 ESPORTS.

Dla dziennikarzy przewidziano możliwość rozmowy z reprezentantami AOC w hali 2.2 przy stanowisku B069 / A060. Przedstawiciele prasy dowiedzą się o nadchodzących, premierowych konstrukcjach od AOC oraz będą mogli osobiście sprawdzić nowe monitory z serii AGON 3.

Targi potrwają od 21 do 25 sierpnia, przy czym 21 sierpnia jest dniem przeznaczonym dla prasy i przedstawicieli biznesowych.

Gamescom to jedne z największych na świecie targów związanych z przemysłem gier wideo, które odbywają się nieprzerwanie od 2009 roku. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła rekordowe 355 tysięcy zwiedzających. Wystawiało się 919 firm z 54 krajów, prezentując gry oraz sprzęt związany z elektroniczną rozrywką.

Więcej informacji:

http://aoc-europe.com/pl/

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć