Edimax

Nowa wodoodporna kamera zewnętrzna HD od EDIMAX z innowacyjnym modułem bezprzewodowym

Powiększ

20 diod podczerwieni, kąt widzenia 139° i technologia Plug-n-View

Kraków, 7 maja 2015, EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – zaprezentował innowacyjną, zewnętrzną kamerę IC-9110W do całodobowego monitorowania otoczenia domu lub firmy. Solidna metalowa obudowa zgodna z certyfikatem IP66 jest wodoodporna, a specjalny daszek chroni obiektyw przed zabrudzeniami. Przewód jest umieszczony w uchwycie kamery, dzięki czemu nie ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu.

Do kamery IC-9110W dołączono bezprzewodowy moduł. Umieszcza się go wewnątrz budynku, aby połączył się z routerem. Zamontowana na zewnątrz kamera łączy się z modułem za pomocą jednego przewodu. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi na dowolny wybór najbardziej odpowiedniego miejsca do ulokowania kamery.

Urządzenie kompatybilne jest z technologią Plug-n-View, która umożliwia w kilku prostych krokach skonfigurowanie kamery z serwerem w chmurze, dzięki czemu użytkownik ma możliwość podglądu rejestrowanego obrazu z poziomu smartfona lub tabletu z każdego miejsca na świecie.

EDIMAX IC-9110W jest przystosowana do zmieniających się warunków zewnętrznych i trudnych warunków pogodowych. Kamera wyposażona jest w czujnik natężenia światła oraz 20 wbudowanych diod podczerwieni, które zapewniają wysoką jakość nagrań w złych warunkach pogodowych czy w nocy. Dzięki wbudowanym filtrom ICR (IR Cut Filtres Removal), światło podczerwone jest w ciągu dnia filtrowane, aby zapewniać bardzo dobre odwzorowanie kolorów.

Kamera wyposażona jest w system detekcji ruchu, który pozwala na zdefiniowanie obszarów, w których system będzie wykrywał ruch. W przypadku jakiejkolwiek aktywności w wybranym obszarze kamera natychmiastowo zapisze nagranie na karcie microSD/SDHC lub automatycznie wyśle je mailowo, na serwer FTP, bądź na smartfon w postaci powiadomienia push.

Producenci zadbali również o wysoką jakość nagrań. W kamerze zastosowano szeroki obiektyw – kąt widzenia wynosi 139 stopni oraz 1 megapikselowy sensor CMOS, dzięki czemu kamera umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 720 w 30kl/s. Dodatkowo moduł bezprzewodowy ma slot na kartę microSD o pojemności do 32 GB.

Główne cechy EDIMAX IC-9110W:

– Wewnętrzny moduł bezprzewodowy;

– Tryb nocny;

– Wykrywanie ruchu i dźwięku oraz wysyłanie obrazów na e-mail, FTP lub urządzenia mobilne;

– Czujnik natężenia światła;

– 20 wbudowanych diod podczerwieni;

– Możliwość podglądu z urządzeń mobilnych (smartfony i tablety z systemami iOS i Android);

– Obsługa kart microSD/SDHC;

– Wytrzymała, wodoodporna obudowa zgodna z IP66;

– Łatwa konfiguracja.

Cena i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna kamery sieciowej IC-9110W wynosi 549 zł.

Zawartość zestawu:

– 1x kamera IP;

– 1 x moduł bezprzewodowy;

– 1x skrócona instrukcja obsługi;

– 1x płyta CD (skrócona instrukcja obsługi / instrukcja / oprogramowanie);

– 1x zasilacz;

– 1x przewód Ethernet;

– 1 x zestaw do montażu

Specyfikacja techniczna:

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć