Fortinet

Nbit i FORTINET otwierają pierwsze w Polsce laboratorium bezpieczeństwa IT FortiLab

Powiększ

Przedstawiciele firm Nbit, FORTINET i Veracomp SA dokonali uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce laboratorium testowo-pokazowego zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego.

Chorzów, 2 lutego 2014 r. Przedstawiciele firm Nbit, FORTINET i Veracomp SA dokonali uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce laboratorium testowo-pokazowego zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. W nowoczesnym FortiLabie zainstalowano wydajne urządzenia FORTINET oraz sprzęt serwerowy mogący zasymulować pracę praktycznie każdej wielkości przedsiębiorstwa z pełnym odwzorowaniem jego architektury. Dzięki temu można zaprezentować pełen wachlarz możliwości ochrony przed dynamicznie zmieniającymi się zagrożeniami.

Obecni i potencjalni klienci firmy Nbit mogą umówić się na indywidualne zwiedzanie pomieszczenia i zobaczyć na własne oczy, jak zabezpieczyć zasoby swoich przedsiębiorstw przed atakami z cyberprzestrzeni. Najnowocześniejsze technologie pomogą każdemu dostrzec jak urządzenia FORTINET chronią sieć.

W pomieszczeniu znajduje się szafa serwerowa 48U, w której jesteśmy w stanie zbudować na życzenie klienta dowolną architekturę sprzętową. Elementami ekspozycyjnymi jest osiem filarów szklanych, do których doprowadzona jest instalacja teletechniczna połączona z patchpanelem umożliwiającym połączenie danego filara z szafą, jak również z każdym pozostałym filarem. Dzięki temu możemy stworzyć symulację rozległej infrastruktury teletechnicznej. To pierwsza w skali kraju tak duża inwestycja w laboratorium testowo-pokazowe rozwiązań IT security powiedział Sebastian Holwek, dyrektor handlowy w firmie Nbit Spółka Jawna.

Oprócz kwestii czysto technicznych, twórcy FortiLabu położyli duży nacisk na efekt wizualny. Każdy z filarów jest niezależnie podświetlany, dzięki czemu możliwa jest wizualizacja drogi, jaką przebywają pakiety danych przechodzące z urządzenia na urządzenie. Dzięki panelom ze szkła hartowanego zamontowanym w podłodze można także w efektowny sposób pokazać ruch w infrastrukturze teletechnicznej pomiędzy filarami.

Funkcjonalność, wysoka jakość wykonania i niesamowite wręcz doznania empiryczne. Tak właśnie oceniam wygląd i działanie pierwszego w Polsce FortiLabu. Osoby odwiedzające to miejsce mogą bowiem doświadczyć bezpieczeństwa IT niczym podczas kinowego seansu. Tego spotkania z technologią IT security nie odda żaden nawet najlepszy wykład specjalisty. Tylko tutaj możemy jak na dłoni pokazać w czasie rzeczywistym funkcjonalności urządzeń z bogatego portfolio FORTINET, takich jak klaster wydajnościowy czy klaster bezpieczeństwa, zademonstrować zbieranie i analizę logów, stworzyć różne rodzaje sieci bezprzewodowych, zasymulować ataki na infrastrukturę sieciową itd. To bez wątpienia świetna inwestycja i olbrzymi ukłon w stronę obecnych i przyszłych klientów powiedział Mariusz Rzepka, Dyrektor FORTINET na Polskę, Białoruś i Ukrainę.

W laboratorium pracują obecnie platformy bezpieczeństwa sieciowego FORTINET FortiGate (wachlarz modeli począwszy od niewielkiego FortiGate-40C dla sektora MŚP, na ForitGate-1000C dla największych polskich przedsiębiorstw kończąc). Do sieci podpięte są także urządzenia FortiAnalyzer (platforma do rejestrowania i raportowania zdarzeń bezpieczeństwa) oraz FortiMail (urządzenie zapewniające ochronę systemów poczty e-mail). Laboratorium będzie sukcesywnie rozwijane o kolejne jednostki.

Jako autoryzowany dystrybutor rozwiązań FORTINET na Polskę bardzo chętnie wsparliśmy nowatorski pomysł Nbitu. Stworzenie takiego laboratorium było rzeczywiście potrzebne, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać. Teraz największe polskie firmy mogą testować rozwiązania FORTINET przed ich kupnem bez obawy o kosztowne przestoje. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować naszą pomoc i wspólnie z Nbit oraz FORTINET przyczynić się do powstania tego wartościowego miejsca powiedział Wojciech Komnata, Dyrektor Pionu Sprzedaży Projektowej w Veracomp SA.

Galeria wybranych zdjęć z otwarcia FortiLabu jest dostępna do pobrania w niniejszym katalogu.

Informacja o firmie Nbit (www.portal.nbit.pl)

Firma NBIT Spółka Jawna powstała w październiku 2004 roku w Piekarach Śląskich. Działalność w początkowej fazie rozwoju opierała się na sprzedaży oraz wdrożeniach oprogramowania antywirusowego. Wkrótce firma wkroczyła na rynek sprzętowych zabezpieczeń sieci komputerowych i już po pierwszym roku działalności działała na terenie całej Polski. Szybki rozwój Nbit spowodował konieczność rozbudowy infrastruktury logistycznej i handlowej. W kwietniu 2006 roku został otworzony nowy oddział na Mazurach w Giżycku. Obecnie firma NBIT Spółka Jawna notuje corocznie jedne z najlepszych wyników w dziedzinie sprzedaży oprogramowania antywirusowego oraz rozwiązań sprzętowych UTM.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć