Edimax

Nano-karta sieciowa EDIMAX EW-7711ULC – najszybszy standard Wi-Fi dla każdego

Powiększ

Producent poszerza ofertę nano-kart sieciowych USB w standardzie 802.11.ac o model dedykowany w szczególności użytkownikom laptopów i ultrabooków.

Kraków, 13 listopada 2014 r. EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – informuje o wprowadzeniu do oferty bezprzewodowej karty sieciowej EW-7711ULC. Adapter AC450 pracuje w paśmie 5GHz, oferując prędkość transmisji danych do 433Mb/s. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami oraz eleganckim designem.

Adapter docenią szczególnie posiadacze laptopów i ultrabooków, gdyż ze względu na niewielkie rozmiary ( zaledwie 6,6 x 17 x 19 mm i tylko 3 gramy wagi!) nie wystaje on bardzo z portu USB, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia w podróży czy w innych mało komfortowych warunkach pracy. Podłączona do urządzenia karta jest praktycznie niezauważalna, jej pracę sygnalizuje jedynie niebieska dioda LED.

Nowa nano-karta sieciowa EDIMAX EW-7711ULC umożliwia rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połącznie Wi-Fi w mniej zatłoczonym niż 2.4GHz paśmie 5GHz. Dzięki niej możliwe jest przesyłanie danych w standardzie 802.11ac z prędkością do 433Mb/s. Może to zwiększyć aż trzykrotnie szybkość połączenia Wi-Fi w stosunku do wcześniejszego standardusieci 802.11n. Tak szybki transfer jest przydatny do przesyłania danych wymagających dużej przepustowości, na przykład przy pobieraniu lub streamowaniu filmów w jakości 4K czy uruchamianiu gier online.

EDIMAX EW-7711ULC współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP/Vista/7/8/8.1 oraz MacOS 10.6~10.9. Adapter zapewnia szyfrowanie połączeń zgodnie ze wszystkimi dostępnymi standardami: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 oraz WPS. Intuicyjna instalacja urządzenia trwa kilkanaście sekund.

Główne zalety i funkcje produktu:

  1. Małe wymiary (zaledwie 6,6 x 17 x 19 mm, waga 3g);
  2. Prędkość przesyłania danych do 433Mb/s w paśmie 5GHz;
  3. Elegancki design;
  4. Przyjazny kreator konfiguracji.

Cena i dostępność:

Bezprzewodowa karta sieciowa EW-7711ULC jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 69 PLN.

Zawartość zestawu:

  • 1x bezprzewodowa karta sieciowa EDIMAX EW-7711ULC;
  • 1x skrócona instrukcja obsługi;
  • 1x płyta CD (sterowniki).

Specyfikacja techniczna:

O Edimax Technology

Edimax Technology to światowy lider w projektowaniu i produkcji szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego.

Misją Edimax jest łączenie ludzi za pośrednictwem sieci komputerowych. Produkty firmy odpowiadają na wszelkie potrzeby mikroprzedsiębiorstw i sektora MŚP, jak również umożliwiają dużym usługodawcom pełne wykorzystanie różnorodnych technologii komunikacyjnych. O ich wysokiej jakości świadczą zaś certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000.

Firma została założona na Tajwanie w 1986 roku. W 15 lat później z sukcesem zadebiutowała na giełdzie w Taipei. Przychody spółki w 2010 roku wyniosły 110 milionów dolarów. Edimax posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie, obejmując swoim zasięgiem ponad 70 krajów na świecie.

 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć