Archiwum

Najwyższa wydajność dla Core i7 z płytą główną FOXCONN Blood RAGE

Powiększ

Płyta główna z segmentu Quantum Force z ulepszonym zasilaniem, chłodzeniem i zaawansowanymi funkcjami overclockingu.

 

 

Kraków, Polska, 29 grudnia 2008 – FOXCONN przedstawił najnowszą i najwydajniejszą płytę główną z segmentu Quantum Force. Blood RAGE jest przeznaczona dla entuzjastów i graczy wymagających od swojego komputera najwyższej możliwej wydajności. Płyta główna posiada wsparcie zarówno dla ATI CrossFireX™ oraz NVIDIA SLI™, zasilanie Quantum Power – najbardziej dopracowany i najwydajniejszy system opracowany dotychczas przez inżynierów FOXCONN. Zaawansowane funkcje multimedialne obejmują kartę dźwiękową SONAR X-Fi z technologiami EAX4.0 i CMSS®-3D, oraz interfejs SAS – najszybszy obecnie standard przechowywania danych.

Oparta na chipsecie Intel® X58 płyta główna Blood RAGE obsługuje najnowsze procesory  Intel® Core™ i7 i i7 Extreme oraz 3-kanałowe pamięci DDR3.

 Z obsługą procesorów for Intel® pasujących do podstawki 1366, Blood RAGE uwalnia pełną moc 8-rdzeniowych procesorów i osiąga olbrzymią wydajność w aplikacjach wielowątkowych. Dzięki technologii Intel® Turbo Boost aplikacje jednowątkowe również zyskują na prędkości działania, gdyż procesor automatycznie podnosi częstotliwość pracy, jeśli chociaż jeden rdzeń nie jest używany.

Zintegrowany z procesorem kontroler pamięci zmniejsza opóźnienia oraz zwiększa szybkość przesyłu danych między rdzeniami procesora, likwidując przez to wąskie gardło jakim dotychczas była magistrala FSB. Blood RAGE obsługuje do 12 GB trzykanałowej pamięci DDR3 pracującej z prędkością do 1800 MHz.

Obsługa jednocześnie CrossFireX™ i 3-way SLI™
Użytkownicy nie muszą już wybierać swojego podsystemu graficznego w zależności od producenta chipsetu. Renaissance obsługuje jednocześnie technologie ATI CrossFireX™ i NVIDIA SLI™! Z czterema slotami PCI Express 2.0 x16, CrossFireX™ działa w trybach 2 sloty o przepustowości x16 lub 4 sloty x8, a 3-way SLI™ w trybie 2 sloty x16 i 1 slot x8. Rozwiązanie to zwiększa elastyczność przy wyborze liczby i marki kart graficznych.

Quantum Power – najwydajniejszy i najbardziej dopracowany system zasilania płyty głównej na rynku
W celu zasilenia tak dużej ilości wydajnych komponentów znajdujących się na płycie głównej Blood RAGE, inżynierowie Quantum Force musieli zaprojektować wyjątkowy system zasilania. 14-fazowy, hybrydowy system Quantum Power dostarcza stabilnego zasilania do systemu niezależnie od obciążenia.

Możliwości Quantum Power:

– 14-fazowy hybrydowy system zasilania
Płynne i szybko reagujące na zmiany zasilanie owocuje wyższymi prędkościami taktowania w obciążeniu i oszczędnością energii podczas małego obciążenia
– MOSFETy DirectFET
Zmniejszają temperaturę płyty głównej oraz zwiększają wydajność zasilania
– 3-fazowe zasilanie pamięci RAM
Wyższe taktowanie pamięci i stabilność pracy
– 4in1 Quantum Cooler
Elastyczny, modularny system chłodzący mostek północny, południowy i układy zasilania procesora

 4in1 Quantum Cooler
Wielu entuzjastów instaluje chłodzenie wodne lub inne bardziej ekstremalne formy chłodzenia płyty głównej. Naprzeciw tym użytkowników wychodzi FOXCONN ze swoim systemem chłodzenia 4in1 Quantum Cooler. Modularna budowa pozwala na łatwą zmianę pomiędzy chłodzeniem powietrzem (aktywnie i pasywnie), wodnym i za pomocą ciekłego azotu.

 

  Zaawansowany układ dźwiękowy ułatwia zanurzenie się w świecie gry
Inżynierowie Quantum Force wiedzą, że w celu zbudowania kultowej płyty głównej nie wystarczy jej wyposażyć w komponenty zapewniające najwyższą wydajność procesora i podsystemu graficznego. Hardkorowi gracze oczekują czegoś więcej.

Właśnie tą nutkę finezji zapewnie karta dźwiękowa SONAR X-Fi łącząca najnowsze technologie przywracające najwyższą jakość skompresowanemu sygnałowi audio oraz potrafiąca zamienić zwykły sygnał stereo na w wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Obsługa CMSS®-3D zwiększa realizm dźwięku przestrzennego w grach a EAX4.0 ulepsza efekty dźwiękowe w obsługiwanych grach.

SONAR X-Fi wspiera także technologię bezstratnej kompresji dźwięku na zabezpieczonych płytach Blu-ray Disc™ i HD-DVD.

Cechy karty dźwiękowej SONAR X-Fi:

– Obsługa wielu kanałów w celu jednoczesnego przesyłania dźwięku w grach i głosu za pomocą VoIP
– Pozycjonowanie przestrzenne dźwięku dzięki X-Fi CMSS®-3D
– Ulepszone efekty w grach z EAX4.0
– X-Fi CRYSTALIZER™ – przywraca wysokie i niskie tony w skompresowanych plikach dźwiękowych mp3
– Bardzo dobra wierność odtwarzanego dźwięku dzięki wysokiemu stosunkowi sygnału do szumu równemu 104dB

Najnowsze technologie łączności
Blood RAGE pozwala na podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych. Nowością jest interfejs SAS (Serial Attached SCSI). Po raz pierwszy do komputera domowego mogą zostać podłączone nawet dwa wysoko wydajne urządzenia typu dysk twardy o prędkości obrotowej talerzy wynoszącej 15000 rpm.
Blood RAGE posiada również dwa złącza eSATA i sześć złącz SATA, dzięki którym można podłączyć standardowe dyski. Wewnętrzny kontroler z obsługą technologii Intel® Matrix Storage pozwala na łatwe utworzenie macierzy dyskowej RAID w trybach 0 lub 1 w celu zwiększenia wydajności i/lub bezpieczeństwa przechowywania danych.

Poza złączami eSATA łączność zewnętrzna zapewniają dwa wyjścia 1394a FireWire i 12 portów USB2.0.

Za łączność z siecią odpowiadają dwie gigabitowe karty sieciowe z funkcją Teaming, która pozwala na łączenie dwóch kart w jeden logiczny interfejs pozwalając na zwiększenie przesyłu danych.

 Funkcje dla entuzjastów
Cechą charakterystyczną produktów z serii Quantum Force są ich unikalne funkcje zwiększające wygodę pracy oraz wnoszące dodatkowe, nie spotykane gdzie indziej, funkcjonalności. Blood RAGE wprowadza kilka udogodnień, które są nowościami nawet w płytach głównych Quantum Force.
Pierwszym jest znajdujący się bezpośrednio na laminacie przycisk Force Reset. Posiada on bardziej rozbudowaną funkcję niż zwykły przycisk reset.
Czasami podczas zaawansowanego overclockingu komputer przestaje odpowiadać. W tym wypadku zwykły reset nie ustawi komputera w odpowiedni dla overclockera sposób, limitując możliwości wymagającego podkręcania. Force Reset oprócz ponownego uruchomienia komputera powoduje automatyczne wywołanie procedur re-inicjalizujących procesor, kontroler pamięci i chipset, sprawdzających poprawność działania sprzętu oraz kontrolujących timingi. Force Reset zwiększa w znaczącym stopniu tolerancję na wyśrubowane ustawienia wprowadzone przez overclockera.

 Inną przydatną funkcją są przyciski Power/Reset znajdujące się na laminacie płyty głównej. Twin BIOS zabezpiecza przez uszkodzeniem BIOSu, dzięki dwóm niezależnym i wyjmowanym kościom przechowującym kopię zapasową. Używając Twin BIOS, użytkownik może w prosty sposób przywrócić pełną funkcjonalność płyty głównej poprzez „hot flash”.

 Kolejnym ciekawym rozwiązaniem debiutującym w Quantum Force są sensory obecne bezpośrednio na płycie głównej pozwalające na bezpośrednie mierzenie napięcia za pomocą woltomierza. Można w ten sposób monitorować napięcia procesora, pamięci i mostka północnego.

Entuzjaści z pewnością docenią możliwość podłączenia systemów chłodzących procesor używanych dotychczas i przeznaczonych dla złącz LGA775. Dzięki przejściówce można je dostosować do chłodzenia procesorów Core™ i7.

Opcjonalny Quantum Force Panel przyspiesza i ułatwia podkręcanie. Wystarczy włożyć go do slotu 5,25” obudowy, podłączyć do Blood RAGE’a i już można zmieniać zegary, napięcia i prędkości obrotowe wiatraków. Wyświetlacz LCD dodatkowo podaje informacje POST podczas uruchamiania komputera.

 

 Specyfikacja:

 Model  Blood RAGE – Intel® X58 & ICH10R
 Obsługa procesorów  Obsługuje procesory Intel Core™ i7 oraz Core™ i7 Extreme pasujące do podstawki 1366
 Pamięć  Trzykanałowe pamięci DDR3 1600(o/c)/1333/1066MHz, 6 slotów, maksymalnie 24GB
 Sloty  4 sloty PCI-E x16,
 1 slot PCI-E x4,
 1 slot PCI
 Porty wejścia/wyjścia  2* SAS, 6* SATAII, 2* eSATA,  2* IEEE1394a, 12* USB2.0, 1* PATA
 RAID  SATA RAID 0, 1, 5, 10 (Intel® MST)
 Karta dźwiękowa  SONAR X-Fi z technologią Creative X-Fi
 Karta sieciowa  Dual Gigabit LAN
 Format płyty  ATX

Gwarancja i cena:

Cena płyty głównej FOXCONN Blood RAGE zostanie ujawniona w drugiej połowie stycznia 2009. Urządzenie jest objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji:

Więcej informacji na temat używania płyty głównej Blood RAGE (tips&tricks) oraz innych z serii Quantum Force znajduje się na stronie internetowej

http://www.quantum-force.net

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 606 895 326
Email: piotr(at)sarota.pl

 Jan Trzupek
account manager

SAROTA PR
Tel. +48 12 684 12 68
Kom.+48 696 778 568
Email: jan.trzupek(at)sarota.pl

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.

Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

 

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć