Oferteo

Najpopularniejsze ładunki i kierunki przewozów w transporcie samochodowym

Powiększ

Na terenie naszego kraju transport odbywa się najczęściej w obrębie jednego województwa, a najpopularniejszym kierunkiem transportu zagranicznego są Niemcy i Wielka Brytania, wśród przewożonych ładunków przeważają te powyżej 20 ton – wynika z analizy 2000 zapytań ofertowych złożonych w serwisie www.oferteo.pl.

Prezentowane dane mogą być szczególnie istotne dla osób chcących rozpocząć swoją działalność na rynku usług transportowych.
Transport krajowy a zagraniczny
Jak wynika z przeprowadzonej analizy, na polskim rynku istnieje podobne zapotrzebowanie na transport krajowy (51% zapytań), jak i zagraniczny (49% zapytań).
Transport krajowy odbywa się najczęściej w obrębie jednego województwa, a najaktywniejsze regiony to dolnośląskie, śląskie i mazowieckie. Transport pomiędzy województwami najczęściej odbywa się między: śląskim a dolnośląskim (3%), śląskim i mazowieckim (2%), wielkopolskim i mazowieckim (2%) oraz małopolskim i mazowieckim (2%).
Towary najczęściej importujemy i eksportujemy do krajów Unii Europejskiej, wśród których wymieniane są przede wszystkim: Niemcy (20% wszystkich zapytań dotyczących transportu międzynarodowego), Wielka Brytania (17%), Francja (12%) oraz Włochy (8%).
Przewożone ładunki 
Wśród towarów transportowanych na terenie naszego kraju, najczęściej wymieniane są: materiały budowlane (19%), meble (9%), maszyny budowlane i rolnicze (8%) oraz samochody i motocykle (6%).
Według danych z serwisu Oferteo.pl, do krajów Europy Zachodniej eksportujemy głównie materiały budowlane, drewno, meble, makulaturę oraz –  w mniejszym stopniu – samochody. Importujemy natomiast przede wszystkim auta – transportu samochodów do Polski dotyczyło aż 22% wszystkich zapytań.
Transport lekki czy ciężki?
Analizowane zapytania z serwisu Oferteo.pl wskazują, że transportu ładunków poniżej 3,5t poszukiwało 27% użytkowników,  od 3,5 do 10 ton 15%, od 10 do 20ton – 10%, natomiast powyżej 20 ton 48%. Zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym.
Jak działa Oferteo.pl?
Za pośrednictwem www.oferteo.pl , zarejestrowani w serwisie Dostawcy towarów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.
Klienci poszukujący konkretnej usługi lub towaru, mogą w jednym miejscu, bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert, Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć