Archiwum

Jeszcze lepszy dźwięk w płytach głównych FOXCONN dzięki współpracy z DTS

Powiększ

Technologie DTS Surround Sensation™ i DTS Connect™ zostaną zaimplementowane w płytach serii Digital Life

Technologie DTS Surround Sensation™ i DTS Connect™ zostaną zaimplementowane w płytach serii Digital Life

Kraków, Polska, 28 Luty 2008 – Firma DTS, producent cyfrowych układów dźwiękowych, oraz FOXCONN, światowy lider w projektowaniu i produkcji płyt głównych, ogłosiły współpracę przy integracji systemów DTS CONNECT™ i DTS Surround Sensation™ z nadchodzącymi płytami głównymi.

Na stoisku FOXCONNa podczas targów  CeBIT (Hala 21, stoisko C21, 4-9 Marzec 2008, Hanower, Niemcy) DTS i FOXCONN zaprezentują swoje innowacyjne produkty, które pojawią się w kanałach dystrybucyjnych w drugiej połowie bieżącego roku.

 "DTS CONNECT™ zapewnia prostą instalację przełomowego systemu audio w komputerach PC, dostarczając nowych doświadczeń dźwiękowych” mówi David Tan wiceprezydent odpowiedzialny za produkty DTS i ich licencjonowanie w Ameryce Północnej. “W połączeniu z systemem DTS Surround Sensation™, FOXCONN będzie w stanie dostarczyć wysokiej jakości dźwięk przestrzenny DTS na rynek komputerów PC, niezależnie od używanego systemu głośników – stereo czy wielokanałowego. Jesteśmy dumni mogąc współpracować z firmą FOXCONN, jednym z największych producentów płyt głównych na świecie.”

„Technologiami DTS możemy dodatkowo wzbogacić naszą i tak już bardzo dobrze wyposażoną gamę płyt głównych Digital Life. Seria ta ma za zadanie wzmacniać rolę komputera PC jako centrum cyfrowej rozrywki.” mówi Eric Chu, szef działu płyt głównych w FOXCONNie.

DTS Surround Sensation™: Przestrzenny dźwięk z głośników stereo lub słuchawek

DTS Surround Sensation™ wykorzystuje zaawansowaną technologie przetwarzania dźwięku, aby dostarczyć efekt przestrzenny  płynący z dwóch głośników lub słuchawek. Technologia ta, wykorzystuje efekt psycho-akustyczny, który wywołuje wrażenie, jakby dźwięk faktycznie wydobywał się z poza obszaru dwóch głośników lub słuchawek. DTS Surround Sensation™ tworzy trójwymiarową ścianę dźwiękową, przekraczającą ograniczenia dwóch głośników. DTS Surround Sensation™ wzmacnia także sygnał stereo oraz zwiększa jakość cyfrowo skompresowanych plików, nie zniekształcając jednak komponentów  takich jak wokal.

Jak działa DTS Connect™

Komputer PC z obsługą systemu DTS Connect™ zamienia się w centrum cyfrowej rozrywki z obsługą dźwięku przestrzennego. System DTS Connect™ dodaje dwie nowe funkcjonalności do komputera Klienta: DTS Interactive™ i Neo:PC™. Wykorzystując maksymalną przepustowość cyfrowych łącz DTS Interactive™, pozwala na przesyłanie sygnału za pomocą tylko jednego kabla (poprzez S/PDIF do systemu głośników), kodując strumień audio do formatu kompatybilnego z DTS z prędkością 1.5Mbps. Neo:PC™ opierając się na technologii  DTS Neo:6 transformuje dowolny sygnał dźwiękowy stereo (mp3, WMA, CD audio) w 8-kanałowy dźwięk przestrzenny.
 
Kontakt prasowy:

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

el.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 

DTS:

Mark Smotroff
e5 Marketing, Inc.
415 332 0718
smotroff@pacbell.net

O firmie FOXCONN
FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branżach komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.

Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim klientom – zarówno dużym jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

O firmie DTS
DTS. (NASDAQ: DTSI) jest producentem cyfrowych układów dźwiękowych. Dekodery firm DTS są używane przez niemal każdą znaczącą firmę produkującą dekodery dźwięku przestrzennego. Setki milionów produktów z licencją DTS są dostępne w kanałach sprzedaży na całym świecie.  Technologia DTS znajduje się w zestawach kina domowego, systemach car audio, komputerach PC, konsolach do gier, odtwarzaczach DVD, HD DVD, Blu-Ray i oprogramowaniu Surround Music. Produkty audio firmy DTS występują w ponad 27,000 filmach na całym świecie. Ponadto DTS zapewnia technologię obróbki obrazu oraz usługi dla przemysłu filmowego; DTS Digital Images znane również jako Lowry Digital Images, jest przedsiębiorstwem należącym do  DTS i jest liderem w technologii odnawiania i poprawy jakości obrazu.  Założona w 1993 roku, firma DTS ma swoją główną siedzibę w  Agoura Hills, w stanie Kalifornia, USA i posiada oddziały w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoszech, Kanadzie, Hong Kongu, Japonii i Chinach. W celu uzyskania dalszych informacji proszę odwiedzić stronę www.dts.com DTS jest zarejestrowaną marką firmy DTS, Inc.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć