Archiwum

Japoński oddział Yahoo! wdraża wysokowydajne firewalle FORTINET do ochrony nowej sieci dystrybucji treści

Powiększ

32 urządzenia FortiGate-3700D zabezpieczą centra danych w Kanto i Kansai.

Kraków, 2 grudnia 2014 r. FORTINET – dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego – poinformował o wdrożeniu przez Yahoo! Japan systemu złożonego z 32 firewalli nowej generacji FortiGate-3700D. Urządzenia pracują w obu centrach przetwarzania danych firmy w Kanto i Kansai. Zabezpieczają nową sieć dystrybucji treści (ang. Content Delivery Network, CDN), chroniąc ponad 800 000 połączeń z witrynami Yahoo! na sekundę.

Dzięki nowopowstałej infrastrukturze sieciowej Yahoo! Japan przygotowało się do wzrostu natężenia ruchu pochodzącego z urządzeń mobilnych. Serwery cache magazynujące statyczną treść umieszczone zostały w miastach Kanto (wschodni rejon Japonii) i Kansai (rejon zachodni). Dzięki rozproszeniu geograficznemu danych zmniejszył się czas odpowiedzi na zapytanie. Zmniejszeniu uległo także obciążenie serwerów.

Poprzednia sieć dystrybucji treści Yahoo! Japan utrzymywała przepustowość na poziomie 40Gb/s. Z serwerów korzystało m.in. Yahoo! Japan News i serwis aukcyjny. Firma zdecydowała się na modernizację CDN, by zwiększyć ruch z urządzeń mobilnych i umożliwić przeglądanie danych o dużej wielkości, takich jak filmy czy zdjęcia. Audyt switchy i routerów stanowiących trzon sieci odbył się na jesieni 2013 roku.

Ze względu na rosnący ruch zdecydowano się na wybudowanie wysokoprzepustowej sieci o prędkości 200Gb/s, a więc pięć razy szybszej od dotychczas posiadanej. Yahoo! Japan oczekiwało skutecznego firewalla, który nie będzie wąskim gardłem całej infrastruktury. Przy mocy obliczeniowej 800 000 połączeń na sekundę zapora miała gwarantować pełen zapis ruchu w logach nawet podczas najpopularniejszych wydarzeń, takich jak mistrzostwa świata w piłce nożnej. CDN miało dawać możliwość bieżącej obserwacji i analizy logów pod kątem bezpieczeństwa. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w centrach danych ważna stała się także wielkość urządzeń oraz ich energooszczędność. Po porównaniu i przeanalizowaniu możliwości firewalli różnych producentów, Yahoo! Japan zdecydowało się na rozwiązanie FORTINET FortiGate-3700D.

FortiGate-3700D posiada cztery porty Ethernet 40Gb/s oraz 28 portów Ethernet 10Gb/s, a sumaryczna przepustowość osiąga 160Gb/s, umożliwiając przy tym przetworzenie 200 000 połączeń na sekundę bez utraty zapisów w logach zarówno przy protokole IPv4 jak i IPv6.

Aby osiągnąć wymagane 800 000 połączeń na sekundę, Yahoo! Japan wybudowało system z czterema zestawami po osiem jednostek FortiGate-3700D w obu centrach danych, w Kanto i Kansai. Większa liczba firewalli pozwoli firmie obsłużyć jeszcze większy ruch w kolejnych latach działalności i rozwoju.

FortiGate-3700D spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Charakteryzuje się bardzo niskim TCO i przygotuje nas na obsługę ruchu w protokole IPv6. Z niecierpliwością czekam na najnowsze rozwiązania FORTINET umożliwiające obsługę ruchu o przepustowości 100Gb/s powiedział Shinji Yoshinaga, dyrektor ds. bezpieczeństwa sieci w Yahoo! Japan.

Jesteśmy zaszczyceni, że Yahoo! Japan wybrało rozwiązania FORTINET do ochrony swojej nowej sieci dystrybucji treści. Tak duży dostawca informacji nie może pozwolić sobie na żadne kompromisy. Wybierając nasz firewall, przedstawiciele Yahoo! byli przekonani, że zapewni on najlepszą ochronę przeciwko internetowym zagrożeniom oraz zlikwiduje wszystkie wąskie gardła sieci – powiedział Norio Kubota, Country Manager FORTINET w Japonii.

Kontakt prasowy:

Piotr Sarota

public relations consultant

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 684 12 68

Kom.+48606895326

Email: piotr(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Jacek Dąbrowski

public relations specialist

SAROTA PR

agencja public relations

Tel.: +48 12 290 04 98

Kom.+48662858219

Email: jacek.dabrowski(at)sarota.pl

www.sarota.pl

Zachęcamy do śledzenia oficjalnych profili firmy FORTINET:

Twitter: www.twitter.com/fortinet

Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/fortinet

G+: https://plus.google.com/+fortinet

Informacja o firmie FORTINET (www.fortinet.com)

FORTINET (NASDAQ: FTNT) zabezpiecza sieci, użytkowników i dane przed dynamicznie powstającymi i zmieniającymi się zagrożeniami. Jako światowy lider w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieciowego, FORTINET umożliwia zarówno prywatnym przedsiębiorstwom, jak i jednostkom administracji publicznej konsolidację i integrację autonomicznych technologii bez uszczerbku na ich wydajności. W przeciwieństwie do kosztownych, nieelastycznych i mało wydajnych rozwiązań alternatywnych, narzędzia FORTINET umożliwiają klientom czerpanie korzyści z wykorzystywania nowych technologii i możliwości biznesowych przy jednoczesnej ochronie kluczowych danych i treści.

###

Copyright © 2013 FORTINET, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Symbole ® oraz ™ oznaczają odpowiednio federalnie zarejestrowane znaki towarowe oraz niezarejestrowane znaki towarowe firmy FORTINET, Inc., jej jednostek zależnych i stowarzyszonych. Do znaków towarowych FORTINET należą między innymi: Fortinet, FortiGate, FortiGuard, FortiManager, FortiMail, FortiClient, FortiCare, FortiAnalyzer, FortiReporter, FortiOS, FortiASIC, FortiWiFi, FortiSwitch, FortiVoIP, FortiBIOS, FortiLog, FortiResponse, FortiCarrier, FortiScan, FortiAP, FortiDB, FortiVoice oraz FortiWeb. Inne znaki towarowe należą odpowiednio do ich właścicieli. Firma FORTINET nie podjęła niezależnej weryfikacji oświadczeń ani poświadczeń przypisywanych w tym dokumencie stronom trzecim i nie udziela niezależnego zatwierdzenia takich oświadczeń. O ile niniejszy dokument nie stanowi inaczej, żaden z elementów jego treści nie stanowi rękojmi, gwarancji, wiążącej specyfikacji ani żadnego innego wiążącego zobowiązania firmy FORTINET, zaś wyniki wydajności i inne specyfikacje danych zawarte w tym dokumencie mogą dotyczyć wyłącznie określonego środowiska. Niniejszy komunikat prasowy może zawierać oświadczenia dotyczące przyszłości, z którymi może wiązać się niepewność i określone założenia. Zmiany uwarunkowań, opóźnienia we wprowadzaniu produktów na rynek lub inne czynniki ryzyka określone w naszych raportach składanych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), umieszczonych na stronie www.sec.gov, mogą przynieść wyniki istotnie różniące się od tych wyrażonych lub dorozumianych w niniejszym komunikacie. W razie zaistnienia niepewnych zdarzeń lub niezgodności założeń z rzeczywistością, wyniki mogą istotnie różnić się od tych wyrażonych lub dorozumianych w takich oświadczeniach lub założeniach dotyczących przyszłości. Wszystkie oświadczenia inne niż oświadczenia o faktach z przeszłości są oświadczeniami, które można uznać za oświadczenia dotyczące przyszłości. FORTINET nie przyjmuje na siebie jakiegokolwiek zobowiązania do aktualizacji wszelkich oświadczeń dotyczących przyszłości i zrzeka się jakiejkolwiek odpowiedzialności za aktualizację takich oświadczeń.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć