Oferteo

Jakie są największe potrzeby placówek oświatowych? Przedszkola, szkoły i uczelnie pod lupą Oferteo.pl

Powiększ

Urządzenia biurowe, wykończenia budynków i pomieszczeń czy dotacje unijne to przedmiot najliczniejszych zapytań o oferty złożonych przez instytucje oświatowe w serwisie Oferteo.pl, umożliwiającym znalezienie dostawcy lub wykonawcy poszukiwanych produktów i usług. Taką formę zaopatrywania się doceniają przede wszystkim szkoły i przedszkola.

Szkoły podstawowe i średnie najchętniej wyszukują oferty w Internecie

Szkoły podstawowe, średnie czy zespoły szkół stanowią ponad połowę (56,22%) ogółu placówek edukacyjnych, które korzystały ze wsparcia Oferteo.pl w czasie poszukiwań potrzebnych produktów i usług. Co czwarte zapytanie złożyli przedstawiciele przedszkoli (25,2% zapytań), a co dziewiąte osoby zajmujące się zaopatrywaniem uczelni wyższych (10,82%). Pozostałe zapytania ofertowe dotyczyły zaopatrzenia szkół językowych, muzycznych, szkół nauki jazdy czy tańca i baletu.

Najwięcej zapytań o urządzenia i usługi wykończeniowe

Wśród zapytań ofertowych najwięcej związanych było z zaopatrzeniem w różnego rodzaju urządzenia, przede wszystkim w kserokopiarki oraz dystrybutory wody.

Z analizy zapytań ofertowych w Oferteo.pl wynika, że w drugiej kolejności instytucje edukacyjne zainteresowane są współpracą z firmami wykończeniowymi, którym zamierzają zlecić układanie wykładzin, montaż instalacji elektrycznych czy wstawianie okien (łącznie 10,99% zapytań).

Podobna liczba instytucji (10,82%) poszukuje pomocy w pozyskaniu funduszy i dotacji europejskich. Blisko co dziesiąty użytkownik Oferteo.pl (9,53%) złożył zapytanie o oferty dostawy opału do ogrzewania szkoły.

Przedszkola potrzebują urządzeń i dotacji unijnych

Analiza zapytań pochodzących z Oferteo.pl pozwala na sprawdzenie szczegółowego zapotrzebowania poszczególnych instytucji edukacyjnych. W pierwszej kolejności pod lupę trafiły przedszkola.

Zapytania złożone przez przedstawicieli publicznych oraz niepublicznych przedszkoli dotyczą przede wszystkim zakupu urządzeń (27,56%), m.in. dystrybutorów wody, a także pozyskiwania dotacji unijnych (26,92%). Stosunkowo popularne są również usługi wykończeniowe (8,97%) oraz catering (8,33%).

Urządzenia i materiały opałowe poszukiwane przez szkoły


Z analizy Oferteo.pl wynika, że szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie najbardziej potrzebują urządzeń biurowych (zwłaszcza kserokopiarek), o które pyta 37,64% przedstawicieli tych instytucji. Co siódma szkoła (13,79%) poszukuje za pośrednictwem serwisu dostawcy materiałów opałowych, przede wszystkim ekogroszku i węgla kamiennego, miału oraz koksu.

Uniwersytety pytają o nietypowe urządzenia

Blisko połowa uczelni wyższych złożyła w Oferteo.pl zapytanie o urządzenia, zwłaszcza kserokopiarki (47,76% zapytań). Ciekawostką jest, że uczelnie wyższe poszukują w celach dydaktycznych kamer termowizyjnych, zawartych w kategorii „Akcesoria” (11,94% wszystkich zapytań).

Poszukiwania biurowych lub nietypowych urządzeń w dobrej cenie mogą być żmudne, zwłaszcza jeśli na rynku jest to produkt niszowy lub panuje spora konkurencja w danym segmencie. „Ułatwieniem takich poszukiwań jest pozostawienie ich w rękach specjalistów, jak to się dzieje podczas korzystania z serwisu Oferteo.pl” – mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo. „Wystarczy złożyć zapytanie o oferty, a konsultanci przekazują je starannie dobranym firmom, które następnie nawiązują kontakt ze zleceniodawcą. Po stronie zarządu szkoły czy przedszkola pozostaje jedynie ocena, czy któraś z ofert spełnia oczekiwania oraz wybór zleceniobiorcy” – wyjaśnia Grygiel.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 619 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez przedstawicieli instytucji edukacyjnych.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć