Oferteo

Jakie domy będą budować Polacy w 2012 roku?

Powiększ

Najpopularniejszy nowo wybudowany polski dom jest murowany, pokryty tradycyjną dachówką i nie ma piwnicy – wynika z analizy zapytań ofertowych zamieszczanych przez planujących budowę w serwisie Oferteo.pl.

Fakt korzystania z porad i informacji zamieszczanych w Internecie przez osoby budujące dom nie jest nowością. Od kilku lat Polacy wykazują się jednak w tym zakresie większą aktywnością i korzystając
z serwisów, takich jak Oferteo.pl zamieszczają własne zapytania ofertowe na budowę swoich czterech ścian. Na podstawie analizy zapytań z serwisu Oferteo.pl, udało się określić preferencje budowlane Polaków na 2012 rok.

Efekt murowany!

Jedną z kluczowych decyzji jest wybór odpowiedniej technologii budowania. Dane z serwisu Oferteo.pl pokazują, że najpopularniejszą metodą budowania domów w Polsce jest tradycyjna murowana budowa z Porothermu. Metodę tę wybiera 36% budujących. Do największych zalet tego rozwiązania należą krótszy czas potrzebny do wykonania danego zakresu robót (pustaki Porotherm są większe niż ceramiczne) oraz brak potrzeby stosowania zaprawy w spoinach pionowych – dzięki nowoczesnemu połączeniu na pióro i wpust.

Czym pokrywamy dachy?

40% użytkowników serwisu Oferteo.pl na pokrycie dachu swojego domu wybiera tradycyjną dachówkę ceramiczną. Gwarantuje ona dużą trwałość, niepalność, dobrą izolacyjność cieplną
i akustyczną, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a także oferuje olbrzymi wybór kształtów i kolorów.  Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem jest pokrywanie dachu blachodachówką.

Piwnice to rzadkość

Przeciętny Polak zgłaszający się do firmy budowlanej ze zleceniem na budowę domu, najprawdopodobniej będzie trzymał w swoich rękach kupiony na rynku gotowy projekt. Na rysunku od architekta raczej nie odnajdziemy planu piwnicy, bo na nią decyduje się tylko co dziesiąty zlecający.

Oferteo.pl – jak to działa?

Oferteo.pl pomaga prawidłowo przygotować zapytanie ofertowe, a później aktywnie znajduje dostawców zainteresowanych przygotowaniem swojej propozycji w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenie. Wystarczy więc przesłać bezpłatne zapytanie, aby otrzymać na skrzynkę mailową gotowe oferty od dostawców szukanej usługi czy towaru. To pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę
i zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i przeglądaniem setek stron internetowych
w poszukiwaniu wykonawcy.

Poszukując wykonawców do swojej budowy za pośrednictwem Oferteo.pl można określić nie tylko technologię i pokrycie dachu. Składając zapytanie ofertowe możliwe jest określenie również m.in.
z jakiego projektu korzystamy, kiedy chcemy rozpocząć budowę oraz jakiego województwa dotyczy oferta.

Korzyści z rozwiązania dostarczanego przez Oferteo.pl czerpią nie tylko osoby poszukujące pomocy, usługi lub towaru, ale i dostawcy takich usług, którzy mogą przygotować wizytówkę zwiększającą ich rozpoznawalność w sieci oraz zapewniającą stały napływ nowych zapytań i potencjalnych klientów.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć