Netatmo

Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach teraz w wersji profesjonalnej

  • Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach teraz w wersji profesjonalnej

Powiększ

Firma Netatmo wprowadziła do swojej oferty Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach w wersji PRO. Urządzenie przeznaczone jest dla firm, szkół i innych placówek publicznych, w których szczególnie ważne jest zachowanie dobrej jakości powietrza.

Dlaczego warto monitorować warunki w pomieszczeniu?

Zachowanie odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają i pracują ludzie, jest niezbędne dla ich zdrowia, samopoczucia i produktywności. Niewłaściwe warunki, na przykład zbyt wysoki poziom dwutlenku węgla, osłabiają koncentrację i zdolność rozwiązywania zadań[1]. W rzadko wentylowanych pomieszczeniach łatwiej też o transmisję patogenów, co ma znaczenie w profilaktyce chorób zakaźnych, w tym koronawirusa. Na komfort przebywania w pomieszczeniu wpływa też odpowiednia temperatura. Dodatkową korzyścią z monitorowania jej wysokości może być zoptymalizowanie zarządzania ogrzewaniem i lepsza kontrola wydatków.

Proste monitorowanie jakości powietrza z Czujnikiem Netatmo

Wersja profesjonalna Inteligentnych Czujników Jakości Powietrza od Netatmo została zaprojektowana tak, aby ułatwić monitorowanie warunków powietrza w pomieszczeniach. Szczególnie pomocna może się okazać w przedszkolach, szkołach czy biurowcach, gdzie dzieci i dorośli spędzają wiele godzin dziennie, a także w placówkach medycznych, gdzie istnieje większe ryzyko kontaktu z patogenami w powietrzu. Systemy Czujników Netatmo zostały już zaimplementowane w kilku placówkach edukacyjnych i centrach medialnych we Francji, Szwecji, Norwegii i Belgii.

Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach PRO rejestruje poziom temperatury, wilgotności, dwutlenku węgla oraz natężenie hałasu. Pomiary aktualizowane są co 5 minut. Czujnik sygnalizuje kolorami, czy aktualny poziom CO2 w pomieszczeniu mieści się w normie. Jeśli jest optymalny, diody w obudowie świecą się na zielono, przy poziomie od 850 do 1200 ppm (z j. angielskiego: liczba cząsteczek na milion) – na żółto, natomiast po przekroczeniu 1200 ppm – na czerwono.

Urządzenie można ustawić na meblach lub zamontować na ścianie dzięki dołączonemu do zestawu uchwytowi. W celu zapewnienia wiarygodnych danych zaleca się, by Czujnik umieszczony był z dala od okien i źródeł ciepła. Biała obudowa dyskretnie wpasuje się w każde wnętrze.

Zdalny dostęp do danych z Czujników

Netatmo zapewnia nabywcom Czujnika dostęp do platformy AirTeq, która umożliwia śledzenie na bieżąco jakości powietrza. Kody QR umieszczane przy drzwiach mogą zeskanować wchodzący do biura pracownicy czy rodzice zostawiający dzieci w szkole. Dzięki temu przez cały dzień będą wiedzieć, czy w salach lekcyjnych utrzymano optymalną jakość powietrza.

Administratorzy budynków mają podgląd odczytów urządzeń ze wszystkich pomieszczeń w jednym panelu. Mogą otrzymywać też powiadomienia oraz tygodniowe lub miesięczne raporty. Szersze spojrzenie na jakość powietrza pozwala wyciągać wnioski dotyczące efektywności energetycznej budynku czy zdiagnozować problemy np. z grzejnikami lub wentylatorami. Inteligentnym Czujnikiem w wersji PRO można sterować również z poziomu aplikacji Netatmo Healthy Home Coach. Urządzenie jest kompatybilne z HomeKit.

Cena i dostępność

Aby zamówić Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach PRO lub uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z Netatmo za pośrednictwem dedykowanej strony: https://get.netatmo.com/co2-sensor-schools/

Aplikacja Netatmo Healthy Home Coach jest darmowa i kompatybilna z urządzeniami z systemami iOS 9 i nowszymi oraz Android 4.2 i nowszymi. Platforma AirTeq dostępna jest online po autoryzacji kontem Netatmo: https://www.aircheq.eu/

Do konfiguracji urządzenia potrzebny jest szerokopasmowy dostęp do internetu.

[1] https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/ac1bd8

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć