Archiwum

FOXCONN przedstawia ultrawydajną płytę główną Destroyer

Powiększ

Pierwsza płyta główna dla procesorów AMD z serii Quantum Force

Kraków, Polska, 29 maja 2008 – FOXCONN przedstawił pierwszą płytę główną z serii Quantum Force przeznaczoną do budowy platformy AMD. Sercem płyty Destroyer jest chipset NVIDIA® 780a SLI MCP wspierający najnowsze procesory AMD Phenom™ oraz starsze, pasujące do podstawki AM2 ? Athlon™ i Sempron™. Obsługa magistrali HyperTransport™ 3.0 znacząco zwiększa prędkość przesyłu danych z CPU do innych podzespołów komputera.

Jest to nasza pierwsza płyta główna z serii Quantum Force przeznaczona dla platformy AMD i jesteśmy bardzo zadowoleni z produktu, który udało nam się stworzyć” ? komentuje Greta Kuo, Menedżer Produktów Quantum Force. Kuo uważa, że Destroyer „przesunie dalej obecny limit wydajności platformy AMD”, dzięki zintegrowanym innowacjom, takim jak Quantum BIOS i ulepszone chłodzenie za pomocą heatpipe odprowadzające ciepło z mostka północnego przez radiator, który może zostać umieszczony na zewnątrz komputera.

Moc 2, 3 (tryb SLI™)  lub 4 kart graficznych

 Z czterema slotami PCI Express x16 drugiej generacji, Destroyer posiada wiele możliwości podłączenia kart graficznych, wliczając obsługę 3 kart w trybie 3-way SLI™ lub 4 kart graficznych. Te zaawansowane konfiguracje zapewnią entuzjastom gier komputerowych olbrzymi skok wydajności. Z 3-way SLI™ wzrost ten wyniesie do 280% (w stosunku do rozwiązania z jedną kartą graficzną) oraz umożliwi granie w ekstremalnej rozdzielczości 2560×1600 z więcej niż zadowalającą płynnością. 

 Zwiększona wydajność grafiki High Definition

Destroyer wyposażony jest w nowe technologie, przeznaczone do dalszego wspomagania wydajności zainstalowanych kart graficznych, oraz umożliwiające odtwarzanie strumienia wideo w formacie HD.

 GeForce® Boost zwiększa wydajność kart graficznych GeForce® przez używanie zintegrowanej z płytą główną karty graficznej w tandemie z zewnętrznymi kartami. Zintegrowany GPU  obsługuje technologię PureVideo HD, która łączy dekodowanie wideo w formacie HD z obróbką obrazu zwiększającą klarowność i dokładność kolorów oraz odpowiednio  skalującą obraz podczas odtwarzania filmów. PureVideo HD obsługuje także HDCP (ochrona odtwarzanej treści) w celu zapewnienia kompatybilności z zawartością dysków Blu-ray i HD DVD.

HybridPower™ oszczędza energię i zmniejsza emisję hałasu dzięki wyłączaniu zewnętrznych kart graficznych w momencie, gdy nie są one potrzebne, i ponownym ich włączaniu, gdy zostanie uruchomiona aplikacja wymagająca dużej wydajności podsystemu graficznego.

Nowa technologia dźwięku

 Destroyer wyposażony jest w nowy układ audio używający pokrytych metalizowanym poliestrem kondensatorów Low ESR w celu dostarczenia dźwięku o lepszej czystości i jakości. Zintegrowane z płytą główną obwody 8-kanałowego układu dźwiękowego korzystają z tych kondensatorów, szeroko rozpowszechnionych w urządzeniach audio  z wyższej półki.

ESR (Equivalent Series Resistance) jest to poziom częstotliwości, do którego występuje w kondensatorze naturalna rezystancja, powodująca wydzielanie się ciepła i zniekształcająca dźwięk.

Użycie kondensatorów o niskim poziomie ESR (Low ESR) zmniejsza występowanie szumów i poprawia odpowiedź na zadaną częstotliwość, zwłaszcza w wyższych spektrach 20-48KHz.

Quantum BIOS

 Nowy Quantum BIOS, umieszczony na płycie głównej Destroyer, został zaadaptowany do platformy AMD. Tak samo jak w siostrzanej płycie głównej z segmentu Quantum Force – Dreadnought – menu w BIOS-ie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, zorganizowane w grupach podobnych elementów. Olbrzymia ilość ustawień i ulepszeń została udostępniona dla entuzjastów, aby mogli oni wyciskać ostatnie soki ze swojego hardware’u.

 
Unikalne akcesoria dla entuzjastów

Tak samo jak w przypadku płyty głównej BLACKOPS, w zestawie z Destroyer’em  otrzymujemy akcesoria zwiększające wygodę użytkowania i możliwości.
Właściciel Destroyer’a otrzyma podstawkę pod płytę główną Quantum Lap ułatwiającą dostęp w przypadku, gdy system znajduje się poza obudową, oraz zestaw Quantum Flow – ulepszający cyrkulację powietrza wokół zainstalowanych kart graficznych. Wiatrak Quantum Flow może być umieszczony zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, obniżając temperaturę w pobliżu kart graficznych o około 5ºC.

 

 Bezpieczeństwo i wygoda podkręcania

Umieszczone bezpośrednio na płycie głównej przyciski “CMOS reset” i “power on/off”, oraz funkcja OC Recover, przyspieszają powrót do funkcjonalności w przypadku nieudanej próby overclockingu. Nowa funkcja Twin BIOS zabezpiecza kość BIOS przed błędnym flashowaniem oraz pozwala na zmianę kości BIOS podczas pracy komputera.

Aplikacja AEGIS Panel, pracująca pod kontrolą systemu Windows, umożliwia łatwe i szybkie podkręcanie oraz monitoruje parametry systemu. Intuicyjny interfejs pozwala na nieskomplikowaną kontrolę nad częstotliwościami zegarów, napięciami i innymi funkcjami.

Elastyczna łączność

Destroyer posiada Dual Gigabit LAN – idealny na LAN party, gdzie gracze mogą użyć jednego portu do połączenia z siecią LAN, a drugiego z Internetem. Poza tym dostępny jest szeroki wachlarz portów umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych, wliczając porty SATAII, eSATA, ATA, USB2.0 i FireWire (IEEE1394). Technologia NVIDIA® MediaShield™ Storage dostarcza opcji służących do zabezpieczenia danych oraz umożliwia łączenie dysków w macierze RAID w trybach 0, 1, 10, 5.

Cena i gwarancja

FOXCONN Destroyer będzie dostępna w kanałach dystrybucyjnych w czerwcu, w cenie około 900 złotych brutto.

Płyta główna objęta jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji o płycie głównej Destroyer i innych produktach Quantum Force można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.quantum-force.net

Specyfikacja:

Model  Destroyer, NVIDIA® 780a SLI
Obsługa procesorów  – obsługa procesorów AMD pasujących do podstawki AM2+ (Phenom™ FX, Phenom™,   Sempron™)
 – obsługa procesorów AMD Socket AM2 (Athlon™64 FX, AMD Sempron™, Athlon™  64 X2, AMD Athlon™ 64)
HyperTransport 3.0
Pamięć Dwukanałowe DDR2 1066(OC)/800/667/533 MHz,  4 sloty  DIMM, maksymalnie 8GB
Sloty 4 sloty PCI Express x16 drugiej generacji z wsparciem dla 3-way SLI™ (1* x16, 2* x8). Wsparcie dla 4 kart graficznych (4* x8).
1 slot PCI Express x1
1 slot PCII
Porty wejścia/wyjścia 6* SATAII, RAID, 2* eSATA, 12* USB 2.0, 2* IEEE1394a, 1* ATA 133
Karta dźwiękowa 8-kanałowa HD z kondensatorami Low ESR
Kart a sieciowa Dual Gigabit LAN
 Format płyty ATX

Kontakt prasowy:

FOXCONN:

Polska,
Piotr Sarota
konsultant public relations

SAROTA PR

tel.: +48 12 684 12 68
Email: piotr(at)sarota.pl 

O firmie FOXCONN

FOXCONN jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Hon Hai Precision Industry Company Ltd., wiodącego dostawcy w zakresie: projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażowej dla światowych liderów w branży komputerowej, telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej.
Należąca do FOXCONN grupa Channel Innovation & Service Group (CISG) dokłada wszelkich starań, by dostarczać produkty najwyższej jakości wszystkim swoim Klientom – zarówno dużym, jak i małym. Firma rozumie wpływ przemian, jakim podlega rynek, na Klientów i ludzi pracujących w przemyśle komputerowym. W związku z tym agresywnie się rozwija, by dostarczać solidne, rzetelne produkty charakteryzujące się prostotą i łatwością obsługi, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska ludzkiego i naturalnego w trakcie całego cyklu życia produktu. Dzięki tej filozofii łączenia ludzi i technologii, FOXCONN CISG daje możliwość tworzenia własnych rozwiązań komputerowych dużej liczbie producentów, sprzedawców i końcowych użytkowników komputerów PC.

Materiały dodatkowe

wersja do druku Wróć